GIST або гастроінтестинальна стромальна пухлина

Гастроінтестинальною стромальною пухлиною називають мезенхімальне новоутворення, яке зустрічається досить рідко. В більшості випадків воно локалізується в шлунку (близько 80% випадків) та тонкому кишківнику, прямій або дванадцятипалій кишці. Також новоутворення може розвиватися в стравоході, брижі, ободовій кишці або заочеревинному просторі. Чим небезпечна ГИСТ (гастроінтестинальна стромальна пухлина) та як вона лікується ви можете почитати на сторінці https://www.clinic-target.com/uk/cancer/gist-2/.

Причини розвитку

До головних причин розвитку гастроінтестинальної стромальної пухлини онкологи відносять спадковість. Також існує зв’язок між рівнем локалізації новоутворення та генетичною мутацією.

Появі пухлини в кишківнику передує порушення функціонування гладком’язової тканини. Її причиною зазвичай стає генна мутація, через яку відбувається переродження клітин з їх подальшим аномальним розростанням. Викликати такі мутації можуть наступні фактори:

 • зниження імунітету;
 • хронічний стрес;
 • психічна перенапруга;
 • неправильне харчування;
 • зловживання спиртними напоями;
 • куріння;
 • хронічні патології органів ШКТ;
 • вплив на організм радіаційного випромінювання.

Симптоми ГИСТ

Зазвичай гастроінтестинальну стромальну пухлину діагностують випадково, проводячи діагностику з іншої причини. Тривалий час патологія не супроводжується будь-якими симптомами, навіть якщо має досить великі розміри. Тому в половині клінічних випадків її виявляють вже на пізніх стадіях.

Відсутність симптомів онкологи пов’язують з тим, що новоутворення має підслизовий характер зростання, в результаті чого воно росте в черевну порожнину або знаходиться на внутрішній стінці органа. При діагностуванні пухлини у пацієнта зазвичай вже присутні метастази у віддалених органах. Найчастіше вражаються легені, печінка. При цьому жодних характерних симптомів хворий не відчуває. Наявна клінічна картина нагадує різні патології ШКТ (гастрит, коліти й т. д.).

Більшість пацієнтів із гастроінтестинальною стромальною пухлиною скаржаться на біль у різних районах живота. В половини хворих спостерігаються кровотечі. Деякі хворі можуть зіштовхнутися з кишковою непрохідністю. Також повинні насторожити наступні симптоми:

 • анемія;
 • швидке насичення під час їжі;
 • збільшення об’єму живота;
 • нудота та блювання;
 • підвищена слабкість;
 • безпричинне схуднення.

Діагностика та лікування

Для встановлення діагнозу GIST пацієнтам призначають такі методи дослідження:

 1. Езофагогастродуоденоскопія з дослідженням стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Під час процедури лікар може провести біопсію новоутворення з наступним гістологічним дослідженням.
 2. КТ з контрастом. Дослідження дозволяє визначити точне розташування пухлини, її розміри, наявність метастазів.
 3. МРТ. Проводиться за умови низького розміщення новоутворення.
 4. Ендосонографія. Дослідження виконується для визначення точного розміщення пухлини та її характеру.

За наявності підозри на метастазування пухлини додатково призначають рентгенографію, сцинтиграфію кісток, КТ грудної клітки та інші обстеження.

Основним методом лікування гастроінтестинальної стромальної пухлини є її хірургічне видалення. Після цього проводиться гістологічне дослідження новоутворення. Якщо пухлина є неоперабельною, хворому призначають курс хіміотерапії або таргетної терапії. При зменшенні розміру пухлини проводять її видалення хірургічним шляхом.

Лікування гастроінтестинальних стромальних пухлин (GIST) з використанням інноваційних методів проводиться в клініці Таргет у Києві https://www.clinic-target.com/uk. Курс терапії розробляється індивідуально для кожного пацієнта після проведення повної діагностики. Завдяки такому підходу вдається досягти високих терапевтичних результатів при різних стадіях онкології.

Соцмережі

Exit mobile version