Жорстка рисова дієта для схуднення: правила, переваги та меню

Жорстка рисова дієта для схуднення – найпоширеніший варіант скинути вагу. Дієтологи люблять рис за те, що він швидко насичує організм та сприяє очищенню від солей та інших шкідливих речовин. У його складі присутні вітаміни та мікроелементи, тому немає слабкості та занепаду сил. Але важливо розуміти, що монодієти не можна практикувати довше 5 – 7 днів.

Переваги рисової дієти

Рис сприяє виведенню солі, завдяки чому йде застояна рідина і, відповідно, зменшуються обсяги тіла. У цьому злаку немає глютену, тому дієта підходить для людей з його непереносимістю. Корисним вважається рис у вигляді довгих зерен. Його найменше обробляють, тому у складі зберігається більше корисних елементів.

У рисі багато клітковини, яка очищає кишечник. Завдяки цьому процес схуднення йде набагато швидше. Рисова дієта не вимагає особливих зусиль у приготуванні, тому підходить тим, хто не має часу стояти біля плити.

Правила дієти на рисі

Під час такого харчування обов’язково потрібно пити багато води, щонайменше 45 — 50 мл на 1 кг ваги. Але не можна пити одночасно з прийомом їжі – повинна бути перерва хоча б 25 – 30 хвилин. Вода має бути без газу, можна пити мінеральну.

Сніданок – головний прийом їжі. Немає триразового харчування, їсти потрібно тоді, коли з’являється голод. Необхідно повністю виключити будь-які соуси та підсилювачі смаку, сіль використовується мінімально. Краще взагалі від неї повністю відмовитись на час дієти.

А ви знали?

Фахівці з Токіо провели ряд досліджень, які показали, що коричневий рис задовольняє потреби понад 4 мільярди людей по всьому світу.

Як їсти?

Ця дієта – один із жорстких і ефективних способів схуднути, якщо вагу потрібно скинути терміново. Практикувати її можна не довше 3 днів, повторювати не частіше ніж один раз на місяць. Ніякого особливого меню немає, основне харчування – рис.

Склянку рису відваріть і вживайте протягом дня. Намагайтеся розділити його на кілька прийомів їжі. Рис повільно пережовуйте, їжте не поспішаючи, щоб відчути насичення.

Якщо є почуття голоду, можна додати пару несолодких яблук. Інших продуктів у раціоні немає – це знижує ефективність жорсткої рисової дієти. Коли практикується таке харчування, від спорту та сильного фізичного навантаження краще відмовитись.

Ще один варіант дозволяє введення грейпфрута та болгарського перцю. Ці продукти містять вітаміни та інші цінні елементи, які потрібні організму.

Рис вариться на воді так, щоб вийшло 300 г порції. Його потрібно поділити на три прийоми їжі. Перед їдою необхідно випити пів склянки свіжого соку грейпфрута. Половину болгарського перцю нарізати соломкою і додати до кожної порції рису. Практикувати таке харчування можна не більше 3 днів.

Китайські вчені провели дослідження про вплив рису на здоров’я, в якому брали участь 550 людей. Результати показали, що рис покращує стан здоров’я, зокрема і психологічного, якщо поєднувати його з корисними продуктами.

Рис виводить не тільки солі, а й калій. Рис кріпить, тому не варто практикувати таке харчування, якщо є проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Під час дієти обов’язково потрібно прислухатися до свого самопочуття та відмовитися від неї, якщо з’являться проблеми зі здоров’ям.

Соцмережі