Базофіли норма (Таблиця). Базофіли підвищені або знижені – Що означає?

Базофіли —це клітини з групи лейкоцитів, які з повною підставою можна назвати клітинами-розвідниками. Як і всі лейкоцити, базофіли зароджуються в кістковому мозку і звідти надходять в кров, яка розносить їх по всіх куточках організму людини. Якщо на шляху базофілів попадається будь-який алерген або шкідливий мікроорганізм, в їх завдання входить вчасно розпізнати прибульця, «зв’язати» його, не даючи поширюватися далі, і створити на цій ділянці посилений кровотік. Таким чином всередині створюється середовище запалення, що сигналізує іншим захисним клітинам про небезпеку, що виникла і про те, що необхідно знищити ворога, що проник в організм. Для того, щоб базофіли могли виконувати свої обов’язки, вони містять в цитоплазмі велику кількість гранул в яких знаходяться активні компоненти — простагландини, серотонін, гепарин, гістамін. Ці сполуки і є основною зброєю базофілів. Базофіли є найбільшими, а й самими нечисленними серед інших лейкоцитів

Базофіли Норма.

Рівень базофілів в крові визначається практично при кожному біохімічному аналізі крові. Його призначають при різних захворюваннях, запальних процесах в організмі, при плановому обстеженні та, звичайно регулярно — при вагітності. Нормальним вмістом базофілів в крові вважається, якщо серед інших лейкоцитів вони складають від 0,5 до 1%. У дітей норма трохи нижче – 0,4-0,9%.

У результатах аналізів запис може виглядати ось таким чином:

BA% (базофіли) – відносний показник базофілів.

BA (базофіли абс.) – абсолютна кількість базофілів.

Для визначення змісту базофілів забір крові проводиться з пальця, з ранку, натщесерце.

Норма змісту базофілів в крові звичайних людей і вагітних жінок:

Якщо Базофіли підвищені – Що це означає?

Якщо базофіли підвищені, це означає, що у пацієнта відзначається базофілія. Так називається цей стан. Він часто відзначається в завершальній фазі будь-якого гострого запального процесу. Дуже часто базофіли підвищуються при гострих запаленнях, що протікають в кишківнику. Але базофіли можуть бути підвищені і в разі наявності в організмі хронічних захворювань.

Підвищується рівень базофілів, як реакція на потрапляння в організм будь-якого алергену. Через вивільнення, що містяться в гранулах базофілів біологічно активних речовин, починається алергічна реакція — свербіж шкіри, висип, набряки й т. і. Інші захворювання, які можуть викликати підвищення рівня базофілів в організмі:

 • пухлини легенів;
 • лімфогранулематоз;
 • зниження функції щитоподібної залози – гіпотеріоз;
 • виразкові коліти;
 • залізодефіцитна анемія;
 • інші види анемій;
 • мієлолейкоз;
 • мієлофіброз;
 • захворювання кровоносної системи і системи кровотворення.

У жінок підвищення рівня базофілів часто спостерігається в період безпосередньо перед черговою менструацією. Така ж реакція може бути на прийом деяких лікарських препаратів, особливо тих, які містять естрогени. Базофілія — ​​це цілком нормальне явище для тих людей, яким доводиться працювати постійно з невеликими дозами опромінення, наприклад, з рентгенівськими апаратами.

Якщо базофіли підвищені – що це означає?

Як правило, знижений вміст базофілів в крові – базопенія – або навіть їх повна відсутність, не несе негативної інформації і не представляє клінічного інтересу. Хоча трапляються й винятки. Захворювання, які можуть призвести до зниження рівня базофілів:

 • гостра фаза хронічного запального процесу;
 • підвищена функція щитоподібної залози – гіпертиріоз;
 • синдром Іценко-Кушинга;
 • різного роду стресові стани.

У всіх цих випадках базопенія є не основним, а додатковим фактором, який потрібно враховувати при постановці діагнозу.

Зниження рівня базофілів відзначається під час вагітності. Це не повинно викликати тривоги у майбутньої мами й не є патологією. Зниження рівня базофілів обумовлено загальним пригніченням імунної системи в цей період і направлено на те, щоб не відбулося відторгнення плоду, що є чужорідним утворенням для материнського організму.

Розшифровка Результату (Таблиця)

Соцмережі

Exit mobile version