6 причин, через які варто їсти броколі

Броколі відомі в Середземномор’ї вже з давніх часів. Ще тоді їх вважали цінним, і навіть унікальним делікатесом. Сьогодні вони дуже популярні, а в свіжому вигляді ми можемо знайти їх на ринку або в магазині в будь-який час року.

Як правильно купувати Броколі?

На що звертати увагу під час покупки? Головки броколі повинні складатися з щільно прилеглих один до одного темно-зелених або фіолетових суцвіть. Не варто брати ті, які мають жовтий відтінок. Стебло повинно бути пружним (бажано – покрите здоровими, зеленим листям). Уникайте купувати овочі, стебла яких жорсткі і дуже світлі. Дуже важливо те, як їх приготувати. Вчені стверджують, що для здоров’я корисніше їсти сирі броколі (суцвіття можна використовувати, щоб зробити овочевий коктейль) або приготовані на пару. Тоді вони зберігають всі цінні компоненти.

Броколі запобігають раку

Броколі славляться своїми протираковими властивостями. Вони містять особливо багато глюкозинолатів, з яких в організмі утворюються дуже корисні для здоров’я речовини – сульфорафан і еріцін. Дослідження показують, що вони можуть знизити ризик виникнення злоякісних пухлин, наприклад, раку молочної залози, простати, легенів і товстої кишки. Сульфорафан особливо ефективно сприяє видаленню з організму канцерогенів, а також активує гени, відповідальні за гальмування розвитку пухлин.

Щоб сульфорафан і еріцін виникли, звичайно, потрібен фермент під назвою мірозіназа, який у великих кількостях присутній в сирих Броколі. У кілька менших кількостях – в тушкованих або приготованих на пару. Він, правда, присутній і в людському організмі, але в невеликих кількостях. Примітка – цей фермент руйнується під час інтенсивного приготування їжі. Коли ми розварюємо броколі в кашку, вони втрачають свої протиракові властивості. Найкраще дрібно порізати або використовувати молоді паростки.

Броколі захищають від ожиріння і сприяють нарощуванню м’язів

Один стакан Броколі містить стільки ж білків, що і стакан рису, при вдвічі меншій кількості калорій. Потрібно ще пам’ятати про велику кількість клітковини, яка необхідна не тільки під час схуднення. Клітковина допомагає заповнити шлунок, завдяки чому довгий час ми не відчуваємо голоду. Одна порція броколі (100 г) містить тільки 32 ккал – це відмінна, легка закуска між прийомами їжі. Ці овочі також мають позитивний вплив на роботу надниркових залоз і зміцнюють суглоби.

Броколі підвищують імунітет

Коли ми відчуваємо себе ослабленими і все частіше нас намагаються перемогти різні інфекції, обов’язково варто ввести в щоденний раціон броколі. Вони забезпечують правильну роботу імунних клітин. Ці клітини відіграють важливу роль в першій лінії оборони організму і в процесі загоєння ран. Овочі містять багато вітаміну С, більше, ніж цитрусові. 100-грамова порція відварених броколі задовольняє майже половину добової потреби організму по цьому вітаміну. Однак ми маємо на увазі сирі овочі, в приготованих вітаміну С в два рази менше.

Броколі захищають плід

Броколі містять багато фолієвої кислоти, а вона – дуже цінний компонент харчування для вагітних жінок. Вона сприяє правильному розвитку нервової системи плоду. Однак фолієва кислота рекомендується не тільки вагітним. Вона необхідна кожному для створення і захисту ДНК, червоних кров’яних клітин і ділення клітин. Ця кислота здатна покращувати самопочуття. Надходження її в організм підвищує рівень серотоніну, тобто гормону щастя, який допомагає боротися з депресією.

Броколі зміцнюють серце

Завдяки наявності вітаміну В6 і магнію, ці овочі добре впливають на роботу серця. Крім того, комбінація фолієвої кислоти з вітамінами B6 і B12 допомагає знизити рівень гомоцистеїну. Чому це так важливо? Підвищений рівень амінокислот робить негативний вплив на стінки артерій і сприяє розвитку атеросклерозу, а також недоумства або хвороби Альцгеймера. Овочі стимулюють в організмі вироблення білків, які запобігають ушкодженню клітин міокарда вільними радикалами.

Варто також згадати про велику кількість хрому, що робить броколі цінними для людей, які борються з високим рівнем “поганого” холестерину і, що не менш важливо – з цукровим діабетом.

Соцмережі

Exit mobile version