6 популярних міфів про здоров’я, розвінчаних лікарями

Є чимало людей, у яких не прийнято при першому ж чханні бігти на прийом до фахівця. Деякі також вважають, що будь-яку хворобу можна подолати антибіотиками, якщо почати приймати їх якомога раніше. Нерідко лікар змушений пояснювати пацієнтові елементарні речі і попереджати про шкоду стереотипів щодо свого здоров’я. HealthApple приводить 6 найпоширеніших з них.

Міф 1: ГРЗ можна вилікувати противірусними препаратами

Більшість звичайних громадян будуть дуже здивовані, дізнавшись, що ліків для профілактики і лікування ГРЗ не існує. Так, так, всі рекламовані на сьогоднішній день і пропаговані препарати не мають доведеної ефективності. Більшість противірусних ліків, в достатку представлені на полицях наших аптек, відсутні в аптеках розвинених країн поряд з так званими імуномодуляторами. Лікарі-інфекціоністи та фахівці інших категорій вже втомилися говорити про те, що імунітет стимулюється тільки хворобами і щепленнями.

Є певні категорії громадян, які потребують його підвищенню, але звичайним людям досить частіше мити руки, намагатися не чіпати ними ніс і очі, не терти губи в громадських місцях, вживати більше овочів і фруктів і вести спосіб життя, спрямований на підтримку здоров’я. Це і буде профілактика ГРЗ та грипу, ну, а вже заразившись, важливо не погіршувати свій стан і дотримуватися постільного режиму, пити більше рідини, частіше провітрювати приміщення і підтримувати в ньому нормальну вологість.

Міф 2: Здерти родимку з шкіри – значить підписати собі смертний вирок

Так повелося, що всі, хто має на тілі яскраво виражені родимки, до смерті бояться випадково їх пошкодити, вважаючи, що це неминуче призведе до раку шкіри. Однак фахівці на сьогоднішній день не виявили прямого зв’язку між злоякісними новоутвореннями і ушкодженнями епідермісу. Шкіра піддається набагато більшій небезпеці в момент засмаги, так як сильний опік цілком здатний активізувати переродження звичайних клітин в злоякісні.

Серйозне хронічне запалення епідермісу в рідкісних випадках також сприяє розвитку раку, але частіше за все буває так, що здерши різнокольорову родимку з горбистим контуром людина йде до лікаря і чує від нього страшний діагноз. Але в даному випадку звертатися за допомогою слід набагато раніше, адже виявлене новоутворення з родимкою нічого спільного не має.

Міф 3: Час від часу організм потрібно чистити від шлаків і токсинів

Не існує науково підтверджених даних про те, що в людському організмі з кожним днем ​​накопичується все більше шлаків і токсинів. Навіть незрозуміло, що конкретно під ними мається на увазі, так як за час своєї роботи ні один лікар-патологоанатом ще не знайшов в тілі померлої людини нічого, що можна було б прийняти за шлаки. Всі лікарі, які закликають робити чистку судин, кишечника або печінки – просто шарлатани, які наживаються на здоров’ї людей.

Дивно, що жодна розсудлива людина, що зважилася на детоксикацію, не задумалася, чому якийсь сік, голодування або пластир повинні очистити організм краще, ніж печінка, основною функцією якої якраз і є знешкодження різних чужорідних речовин – алергенів, токсинів і отрут. Додаткова допомога організму може знадобитися тільки в двох випадках – при отруєнні і печінковій недостатності.

Міф 4: Від целюліту можна позбутися за допомогою косметичних засобів

Апельсинова шкірка, як прийнято говорити в народі, не є хворобою, і максимум, що може заподіяти, так це естетичний дискомфорт. Вся справа в накопиченні і подальшому нерівномірному розподілі жирових клітин під шкірою. До целюліту схильні як худенькі субтильні панянки, так і жінки «в тілі», адже формування такого явища сприяє не тільки раціон харчування і спосіб життя, а й спадковість, порушення гормонального фону, нестача рідини в організмі і т. д.

На сьогоднішній день існує чимало препаратів, салонних процедур і методик, покликаних позбавити від ненависної апельсинової кірки, але гарантії, що шкіра придбає бажану гладкість, немає ніяких. На даний момент найбільш перспективними методами є лазерна та ультразвукова терапія. Ну, а самі жінки можуть зробити тільки одне – підтримувати свою вагу в нормі і займатися спортом.

Міф 5: Лікарі рекомендують приймати вітаміни, щоб стати здоровішими

Прийом мультивітамінів для підстраховки і профілактики авітамінозу навряд чи щось дасть, та й від сезонних інфекцій типу ГРЗ і грипу вберегтися не допоможе. Якщо людина харчується збалансовано, не відмовляє собі в традиційних продуктах, що складають основу продуктового кошика, то без зайвої необхідності їй не варто додатково приймати вітамінні комплекси. На думку лікарів, відвертий гіповітаміноз є великою рідкістю, а підвищити свій імунітет, знизити ризик розвитку найважчих захворювань типу раку і поліпшити стан шкіри за допомогою таких препаратів неможливо.

А ось нашкодити своєму організму цілком реально, якщо будь-яка речовина буде в надлишку. Наприклад, перенасичення вітаміном А загрожує підвищенням рівня холестерину в крові і порушенням роботи сечовидільної системи, а при великих дозах вітаміну В6 в організмі можливе порушення координації руху. Додатковий прийом вітамінів показаний лише певної категорії громадян – вагітним, які планують завагітніти. Особи, які проживають в північних широтах, через нестачу сонячного світла мають потребу у прийомі вітаміну D.

Міф 6: На продукти червоного кольору алергія розвивається частіше, ніж на всі інші

Існує думка, що при схильності до алергії не варто вживати в їжу овочі та фрукти червоного кольору, так як вони, нібито, здатні погіршити стан здоров’я. Але лікарі-алергологи вважають, що червоні томати не більш алергенні, ніж жовті і уникати їх просто безглуздо. Якщо звернутися до світової практики, то в США, наприклад, алергію найчастіше викликають продукти зовсім іншого кольору – горіхи, яйця, риба, молоко, морепродукти, пшениця, соя. У 90% випадків саме вони викликають характерну відповідь імунної системи на потрапляння в організм чужорідних агентів. Примітно, що ризик народження дитини-алергіка вище у тих батьків, які самі страждають від цієї патології.

Соцмережі