18 секретів міцного шлюбу

Вважається, що побудувати міцну сім’ю і довгі роки бути щасливим у шлюбі дуже важко. Та нічого подібного! Просто конфліктні пари, їх скандали і розриви привертають більше уваги громадськості, зачіпають почуття їхніх друзів і родичів, які в свою чергу несуть негативний заряд далі. Ось і виникає суб’єктивне відчуття, що у всіх навколо все погано. Насправді це не так. Щасливих пар не менше, але вони не виносять свою любов на загальний огляд.

Психологи встановили, що у таких пар багато схожого. Значить, для того, щоб бути щасливими, досить знати секрети міцного шлюбу і дотримуватися їх у своєму житті.

Ваш союз – єдиний і іншого не буде

Тільки спираючись на таку установку, можна знаходити компроміси і будувати по-справжньому унікальну родину, а не гнатися за ідеалом. Дуже часто люди виявляються заручниками нездійснених очікувань і, замість того, щоб знаходити компроміси, відправляються на пошуки «чогось трохи краще». І ось уже зради, крах союзу і нові відносини, які через пару років знову закінчуються крахом.

Хороша новина: якщо ви готові не шукати ідеал, а працювати над своїми недосконалими відносинами, то в підсумку ви, можливо, зможете отримати від них те, про що навіть і мріяти не сміли!

Любов – диво, а не власність

У щасливих сім’ях відносини просякнуті повітрям свободи. Тут немає жорстких правил і непорушних зобов’язань, адже любов, як відомо, не живе в неволі. Якщо відносини будуються на обов’язку і заборонах, то любов гасне, а шлюб стає катуванням. Для зростання любові необхідно прийняття, базова довіра в парі і легкість; вільна імпровізація, а не натужна вимогливість.

Давайте коханим свободу і свою довіру. Іноді їм потрібно побути окремо від вас, не лякайтеся цього. Дайте їм бути там, де вони черпають сили, в тому числі і сили для любові!

Бережіть себе для коханих

Будьте вірні одне одному! Ні в якому разі нікого не підпускайте до свого серця так близько, як єдино коханої людини. Навіть відкриваючись назустріч всьому світу і люблячи його всією душею, залишайте куточок, в який є доступ тільки для однієї людини.

Не критикуйте, а хваліть

Якщо поведінка і вчинки вашої другої половинки є причиною вашого невдоволення, і ви завжди даєте йому (їй) про це знати, це викликає у партнера внутрішнє напруження і відчуження. Фокусуйте свою увагу на кращих, а не на гірших якостях своїх коханих, хваліть їх невпинно! Тоді кращі якості зростають, і ось вам вже дійсно є, чим захоплюватися. Говоріть коханим про їх сильні сторони, будьте щедрі на компліменти, дякуйте за надану допомогу. Якщо вам щось не подобається, вмійте вкрай делікатно вказати на промахи і недоліки. Якщо замість лайки і критики ви будете проявляти ніжність і ласку, ви швидше досягнете бажаного.

Не виносьте сміття з хати

Ні в якому разі не треба критикувати партнера в розмовах з друзями і близькими людьми! Ми створюємо свою реальність не тільки справами, але і тим, як саме ми говоримо про свою сім’ю. Говоріть про свою другу половинку тільки добре і робіть це щиро. Ось побачите, що від цього щастя тільки примножиться. А те, що дратувало вас і готове було зірватися з язика, розвіється без залишку, як дим!

Тим більше ніколи не треба з’ясовувати стосунки або пускатися в критику партнерів при сторонніх. Нехай ваші кохані знають, що ви їх не підведете і завжди залишитеся спокійні і доброзичливі, а невдоволення висловите наодинці і в прийнятній формі.

Важливо: ваші друзі і родичі повинні поважати вашого чоловіка або дружину, навіть якщо їм не все подобається. Або ж не заохочуйте їх критику, не дозволяйте їм обговорювати вашу другу половинку.

Закохуйтеся знову і знову

Ніщо і ніхто не залишається незмінним, а ми самі найменше. Через 10 років ви виявляєте, що живете вже зовсім не з тим чоловіком, якого полюбили колись. Щоб не було розчарувань, навчиться приймати зміни одне в одному, як відкриття і привід для нової закоханості в свою половинку. Все залежить від кута зору. Знайдіть чим захоплюватися, і робіть це щиро. Не шкодуйте про минуле, а завжди дивіться в майбутнє. Будьте позитивні в своїх очікуваннях, адже думка матеріальна. Що ви задумали, те і збудеться!

Боріться за своїх коханих

Любов не терпить ліні. Ніколи не переставайте боротися за серця своїх коханих. Не думайте, що, одного разу завоювавши любов, ви стаєте її власником назавжди. Любов не щось статичне, само собою зрозуміле, її треба підживлювати знову і знову. Доводьте її, займайтеся нею, знову і знову завойовуйте свою половинку!

З’ясуйте у коханої людини, як ви можете дати йому (або їй) відчути себе коханою і бажаною. Ви дізнаєтеся багато нового! Озброївшись цими секретними знаннями, не лінуйтеся, а дійте!

Відкрийтеся один одному

Сім’я не може існувати без близьких відносин, і не тільки сексуальних. Це дуже важко, але все ж станьте уразливими для коханих. Ви двоє – єдині в світі люди, які знають один про одного все, тому в парі марно лукавити. Набагато краще розкритися повністю і подарувати один одному взаємне прийняття.

Діліться зі своєю половинкою секретами, дозвольте любити вас з усіма спірними сторонами вашої натури, з усіма недоліками і дивацтвами. Люблячий погляд все що завгодно може перетворити в «невідомі таємниці твоєї великої душі». В кінцевому підсумку, тільки люблячі люди – найкращі, по-справжньому близькі друзі один для одного.

Не зациклюйтеся на грошах, але заробляйте

Не дозволяйте грошам втручатися у ваші стосунки. Вони повинні знати своє місце. Адже гроші – це всього лише гра. Справжніми можуть бути тільки почуття. Тому повага до занять один одного дійсно необхідна.

Неважливо, багато чи мало заробляє кожен з вас. Соціологи з’ясували, що рівень щастя в парі ніяк не залежить від економічного рівня сім’ї. Але дуже важливо, щоб обидва партнери працювали, або займалися чимось, що приносить дохід. Тоді видобуток грошей стає командною грою, і привід для конфліктів випаровується сам собою.

Даруйте один одному прекрасні миті

Весь час підживлюйте свою любов. Спеціально плануйте загальні позитивні враження. У вас двох обов’язково має бути час, який ви даруєте тільки один одному, а не справам, роботі або дітям. Причому в цей час ви ні в якому разі не повинні говорити про справи й турботи, а цілком дарувати їх коханому, ділитися позитивними емоціями, відчувати їх разом. Дуже добре, якщо ви можете дозволити собі подорожувати удвох, без дітей, або хоча б ходити зі своєю половинкою в ресторан, подбавши про якийсь сюрприз там. Але і побігати по осінньому листю в парку або влаштувати нічну вилазку в сусідній паб теж непогано.

Важливо: кіно для цього не підійде, адже під час перегляду фільму ви не спілкуєтеся і не обмінюєтеся емоціями, так що в сенсі підживлення любові це даремно витрачений час.

Не відмовляйтеся від своїх інтересів

Вчені з Канзаського університету, вивчаючи секрети щасливого шлюбу, встановили, що в міцних щасливих парах люди неодмінно мають свою частину життя, окрему від сім’ї, і це не робота.

Подружжя в міцних сім’ях не жертвують своїм хобі або давніми звичками заради сім’ї і дітей. «Зоною свободи» може бути що завгодно, від суботнього футболу до звичаю збиратися з подругами на каву раз на тиждень, від органних концертів до лазні з друзями. Наявність такої власної зони дозволяє скидати напругу, що нагромадилася і отримувати ковток свободи, збільшуючи відчуття радості життя.

Дайте коханим особистий простір

З того ж дослідження випливає, що не можна недооцінювати необхідність в особистому просторі. У кожного члена сім’ї в будинку повинен бути свій куточок, «барліг», де можна

побути на самоті. Психологи відзначають, що чоловіки особливо гостро потребують перебування наодинці із самим собою. Звичайно, в наших малогабаритних квартирах це не завжди легко реалізувати, але розуміти цю потребу і створювати один одному можливість побути на самоті треба все одно. Зрештою, цього можна досягати штучно: зрушенням в вихідних, або домовленістю між подружжям, що кожного тижня по середах вона веде дітей в кіно, а по п’ятницях він відвозить їх в гості до бабусі. Але і щоденні зони самотності потрібні теж.

Місце для сімейного спілкування

У наших умовах таким місцем найчастіше є кухня. І не дивно: їжа дає нам відчути свою захищеність. Це базова потреба нашої психіки, яка формується ще в ранньому дитинстві, коли дитина одночасно отримує молоко матері і її захист.

Дуже важливо не руйнувати цей зв’язок і не затівати за вечерею або сніданком розборок і сварок, а провести час за їжею в приємному спілкуванні.

Можна і потрібно обговорювати новини, ділитися враженнями, жартувати і будувати плани на майбутнє. Але це не означає, що спілкування неодмінно має бути легким. Серйозні питання теж краще обговорювати за вечерею, особливо якщо хтось із членів сім’ї потрапив у важку ситуацію. В цьому випадку моральна підтримка сім’ї надає йому сил і забезпечує психологічний захист.

Іноді буває важливо просто пожаліти і приголубити того, хто цього потребує, якщо ви не можете допомогти дієво. Це заспокоює, дає енергетичний ресурс і сигналить про вашу духовну любов і прийнятті.

Слухайте і робіть висновки

Вкрай важливо навчитися слухати свого партнера. Але не тільки слухати, а й неодмінно чути, і робити висновки, і вступати в діалог. Стався до слів своєї другої половинки з такою увагою, з яким би тобі хотілося, щоб він (або вона) слухав тебе.

Якщо один з подружжя переживає особисту внутрішню кризу, то інший обов’язково повинен вчасно здогадатися про це і допомогти. Скількох сімейних криз, скількох проблем можна було б уникнути, якби ми завжди уважно слухали один одного!

Ніколи не використовуйте конфліктогени

У світі немає пар, які ніколи б не сварилися. Одні примудряються залишатися стриманими, навіть з’ясовуючи стосунки. Інші влаштовують бурхливі скандали, випускаючи пару. Це не впливає на суб’єктивне відчуття добробуту в парі, якщо люди не ранять одне одного по-справжньому глибоко. Найчастіше непоправної шкоди відносинам наносять конфліктогени: слова і дії, використання яких підриває базову довіру до партнера.

Якщо один з пари дозволяє собі знущання або глузування, загрожує або віддає накази, демонструє перевагу або ображає кохану людин, то такі рани залишають незагойні сліди. Скільки любові, терпіння і ніжності потім потрібно, щоб їх вилікувати!

Є і невербальні конфліктогени, які здатні вбити любов в парі. До них відноситься, наприклад, ігнорування партнера по спілкуванню. Якщо один з пари продовжує займатися сторонніми справами, коли з ним розмовляють або чекають його уваги, демонструє байдужість або просто не помічає другу половинку, це може вивести з себе кого завгодно. Як би жахливо ви себе не відчували, відмовтеся від використання конфликтогенов: бережіть довіру коханих!

Навчіться прощати

Прощення – це свобода. Не дозволяйте вашій історії тримати вас у заручниках. Минулі помилки, неважливо чиї – ваші чи вашої половинки, – можуть стати тим якорем, який не дасть вашим відносинам розвиватися. Зосередьтеся на майбутньому, а не минулому. Завжди вибирайте любов, яким би не був важкий цей вибір і як би не заважали уражена гордість, образа чи гнів. Пам’ятайте: любов все здатна перемогти.

Розвивайтеся разом

Коли ваші м’язи перестають працювати, вони атрофуються. Те ж саме відбувається з відносинами. Знайдіть спільні цілі, мрії, придумайте загальні плани і рухайтеся разом в їхньому напрямку. Ідеально, якщо це спільне хобі, або навіть пристрасть усього життя. Відомо чимало по-справжньому щасливих зіркових пар, союз яких наповнювали змістом і пристрастю співтворчість в музиці, театрі, кіно або в чомусь іншому.

Адже навіть спільне планування подорожей або реалізація якихось інших сміливих ідей може стати спільною справою. Працюйте разом для досягнення спільних цілей, і вам завжди буде цікаво вдвох. Якщо колишні цілі вичерпалися, придумайте нові, ще більш захоплюючі. Завжди дивіться в майбутнє, ростіть і розвивайтеся разом.

Займайтеся сексом частіше

Для юних пар ця порада, як правило, не на часі. Вони і так не упускають першої-ліпшої можливості зайнятися коханням. Але і з віком не треба недооцінювати насичене сексуальне життя, як важливу частину щасливого шлюбу. Не ставайте передбачуваними один для одного! Влаштовуйте романтичні вечори, спільний перегляд відвертого кіно, дурійте і експериментуйте в ліжку. Робіть все, щоб ваше сексуальне життя була чудовим, наповненим, яскравим!

Соцмережі