Звичка одружуватися: 13 фактів про повторний шлюб

«Перший млинець завжди комом» – так говорять люди, які пережили розлучення. Але може бути в другому шлюбі все буде по-іншому? Можливо! Але про деякі нюанси все ж варто знати заздалегідь.

Повторний шлюб – це благо

… з точки зору здоров’я нашої імунної системи. Стрес, який людина переживає напередодні розлучення і після нього, послаблює захисні функції організму і його здатність протистояти хворобам. При повторному шлюбі стрес, а, отже, і рівень кортизолу в крові, знижується, і людина отримує шанс на сімейне щастя.

Психологи відзначають, що повторний шлюб завжди не схожий на попередній – це одночасно і складно, і захопливо, і багато речей належить обміркувати. До чого треба бути готовим, і чи можна передбачити, що чекає попереду?

13 фактів про повторний шлюб

Можливо, спочатку ви скажете «Ні!»

Людям, які зіткнулися з розлученням, може знадобитися час, щоб пережити отриману травму. Те, що ви зустріли нову любов, не означає, що вам потрібно поспішати з повторним шлюбом.

В окремих штатах Америки діє заборона на вступ в шлюб протягом 120 днів після розлучення, і якоюсь мірою це виправдано. Деякі люди вирішуються на шлюб з почуття «помсти», коли бачать, що у попереднього чоловіка нові відносини, а інші – просто бояться самотності. І тільки одне по-справжньому важливо: перш ніж кинутися в нові відносини, прийти до згоди з самим собою.

Ви будете багато аналізувати

Вступаючи в нові відносини, людина сподівається, що вони не закінчаться, так само як попередні. А тому багато аналізує. І це прекрасно!

Консультант з психічного здоров’я Емі Шерман розповідає, що якщо людина виявить і зрозуміє, які «червоні прапори» в минулому призвели до розлучення, він зможе побудувати нові міцні відносини, не здійснюючи ті ж помилки.

Ви можете вибрати той же типаж

Люди – істоти звички: нам легше жити, залишаючись у своїй зоні комфорту. Плануючи одруження потрібно прикинути, а чи не здається новий чоловік вам дуже знайомим? Чи не схожий він на попереднього? І якщо це так, має бути все добре обдуманим.

Якщо перший шлюб довго не прожив, цілком ймовірно, що відносини з тим же типажем приречені на розрив, і це не найкраща для вас партія.

Вас чекає більше обов’язків

Якщо в житті нового чоловіка це теж другий шлюб, цілком ймовірно, що у нього є діти від перших відносин. І ви станете для них мачухою або вітчимом. Чи готові ви до цього? Доведеться докласти чимало зусиль, щоб налагодити відносини з нащадками, проте це неодмінно окупиться сторицею.

Чоловік може називати вас іншим ім’ям

Але це не означає, що він шкодує про розрив з колишнім партнером або мріє про зустріч з ним. Просто у людей, які провели кілька років разом, виробляються певні звички та потрібен час, щоб «перебудуватися». Не варто брати це близько до серця і ламати списи.

Ви будете більше цінувати відносини

Це одна з приємних особливостей повторного шлюбу. Люди, які пережили розлучення, мають більше поваги до нового чоловіка або  дружини, їх індивідуальності та думок, в порівнянні з минулим досвідом. І це добре! Такі відносини – запорука сімейного щастя.

Інтимне життя зміниться

Інтимні бажання нового партнера можуть не збігатися з інтересами та уподобаннями попереднього партнера. «Ви вступаєте в нові відносини, де все буде по-іншому. І ваші уподобання теж можуть змінитися », – пояснює психотерапевт Кортні Гетер.

Ви будете згадувати попередній шлюб

Не варто сподіватися, що як тільки ви вступите в нові відносини, попередні будуть стерті з вашої пам’яті. Ви будете часто ловити себе на тому, що порівнюєте нового чоловіка з колишнім.

«І це природно, – говорить сімейний психотерапевт Лінда Чарнс. – Врешті-решт, якщо ви не будете думати про минуле, як ви зможете уникнути тих самих помилок? ».

Ваш новий партнер може ревнувати

Та й ви теж. «Це нормальна людська емоція. Якщо ви помітили, що новий партнер ревнує до попереднього або себе зловили на тому ж, переконайтеся, що всі сумніви руйнуються в чесній довірчій розмові », – радить психотерапевт Лінда Чарнс.

Не варто отруювати своє життя, озираючись на відносини, в яких давно поставлено крапку.

Ви можете залишити прізвище колишнього чоловіка

І це обов’язково потрібно буде обговорити з новим партнером. Багато жінок так надходять, щоб не міняти численні документи. І в цьому немає нічого поганого. Але важливо розставити крапки над «І» на березі, щоб сімейне життя не затьмарювали тіні з минулого.

Члени ваших сімей можуть бути надто залученими

Перший негативний досвід ні для кого не проходить безслідно. В тому числі для найближчого оточення двох. Кожен наступний шлюб батьки та інші родичі будуть сприймати насторожено … з благих спонукань.

«Члени ваших сімей можуть бути занадто залучені в ваші відносини. Тому не забувайте встановлювати правильні кордони та пам’ятайте, що нові відносини варті того », – каже психотерапевт Кортні Гетер.

Ви можете відчути розчарування

У кожної людини, що зважився на повторний шлюб, тліє надія, що нові відносини будуть незрівнянно краще. Але це не гарантія! І якщо мати нереалістичні уявлення про те, як все повинно бути, розчарування неминучі. Тому так важливо вступати в нові відносини, оцінюючи їх тверезо і без зайвого романтизму.

Швидше за все, ви будете щасливі

«Переживши негативний досвід, люди, як правило, докладають більше зусиль в повторному шлюбі, щоб ситуація не повторилася», – зазначає сімейний психотерапевт Лінда Чарнс. Завдяки цьому нові відносини часто міцніше і тривають довше.

Правила щасливого шлюбу

Щастя складається з безлічі факторів – це взаєморозуміння, довіра, повага один до одного. Іноді досить просто поставити себе на місце свого партнера, прислухатися до нього, поговорити, щоб залагодити всі суперечки та повернути щастя в сім’ю.

Тому на перше місце ставте вміння домовлятися з партнером, проявляти чуйність і розуміння. Всім нам властиво допускати одні й ті ж помилки. Другий шлюб менше навантажений прагненням комусь щось показати та довести. Якщо звичайно, це не прагнення щось показати й довести колишньому чоловікові. Не потрібно вступати в шлюб тільки для того, щоб довести, що ти ще комусь потрібен.

Вибудовувати відносини потрібно. Різні. Хороші. А створювати новий шлюб поспішати не потрібно. І це друге правило довгого і щасливого другого шлюбу. Не потрібно поспішати.

І третє правило: поставтеся серйозно в першу чергу до самих відносин, а не до шлюбу, як до реєстрації. Хороші відносини – це все, а шлюб сам по собі – це ніщо!

Висновок

На Сході є мудра приказка: «Подружжя щасливі якщо дивляться не один на одного, а в одну сторону». Тому перед рішенням про другий шлюб на чільне місце треба ставити спільність інтересів, взаємоприйнятні мети та комфортність при знаходженні разом. Такий шлюб може виявитися довгим і щасливим.

У новому шлюбі виникають страхи: а раптом все повториться, мене будуть дратувати звички, хобі та кращі друзі мого супутника? Що робити?

  • Візьміть за правило все обговорювати та не намагатися замовчувати.
  • Орієнтуйтеся на себе, а не на непроханих порадників.
  • Намагайтеся мислити позитивно, а не шукати у всьому підступ, як це було раніше.

Якщо в минулих відносинах вам часто недоговорювали або приховували правду, це не привід включати параною. Також варто адекватно реагувати на надмірну турботу або контроль вашої половинки. Це може бути все та ж робота над помилками.

Корисно буде відвідати сімейного психотерапевта, і поставити перед собою певні завдання. Наприклад, не порівнювати свого нового партнера з попереднім, і не боятися труднощів. Розуміти, що розбіжності на початковому етапі взаємин все одно будуть через те, що стадію притирання один до одного ніхто не скасовував.

Соцмережі