Чоловіча самотність

Чоловіки сприймають свою самотність інакше, ніж жінки. Більш того, самотність чоловікові до певного віку навіть подобається, так як дає можливість реалізувати себе в професійній сфері.

Однак після 30 багато хто починає замислюватися про те, щоб знайти постійну супутницю життя. Якщо цього не трапляється протягом наступного десятиліття, то після 40 років чоловік часто упокоюється зі своїм становищем, практикуючи короткі відносини і намагаючись переконати себе, що це саме те, що йому потрібно.

Причини чоловічого самотності відрізняються різноманітністю.

Неадекватна самооцінка

З самотністю часто стикаються чоловіки з невиправдано низькою, або навпаки, надмірно завищеною самооцінкою.Коли чоловік низько оцінює свої якості, він буде вважати себе негідним любові і постійних відносин. Якщо ж чоловік – «нарцис», який вважає себе ідеалом, гідним тільки кращого, то і запити по відношенню до жінки в нього настільки високі, що навряд чи знайдеться хоч одна дівчина, відповідна їм.

Соціальні стереотипи

У суспільстві панує стереотип, що чоловік повинен бути сильним, мужнім і не показувати свої емоції. Чоловіків з дитинства вчать контролювати власні почуття, але не вчать, як проявляти свої слабкості, які теж нікуди не пропадають.Самотність чоловік сприймає як слабкість і нездатність впливати на ситуацію. Попросити допомоги він не може, так як це теж ознака слабкості. Утворюється замкнуте коло, коли людина самотня, але суспільство сприймає його здатним самостійно впоратися з цим, чому самотність лише зростає.

Підміна особистості соціальним статусом

Причина самотності в цьому варіанті розвитку подій в тому, що оточуючі сприймають чоловіка не як особистість, а лише через його фінансовий статус, становище в суспільстві або посаду.Часто і сам чоловік ототожнює себе з цим образом, не намагаючись розібратися в своїх емоціях і внутрішньому світі.

Негативний вплив материнського образу

Два варіанти розвитку подій припускають наступні сценарії:

  1. Чоловік вважає свою матір ідеальною, його прихильність до неї занадто сильна, він емоційно залежить від її думки;
  2. Чоловік відсторонений від матері, може не просто не любити, а ненавидіти її.

В обох варіантах результат один: чоловік сприймає жінок крізь материнський образ, і його оцінка завжди негативна.З таких чоловіків навряд чи вийдуть люблячі чоловіки – вони постійно порівнюють всіх жінок з матір’ю, не бачать в них достоїнств, тільки недоліки і недосконалості.

Негативний батьківський сценарій

Глобально причина полягає в тому, що чоловік ріс в конфліктній сім’ї. Все залежить від навіювань, які в дитинстві чув від батьків. Йому могли постійно говорити, що він невдаха і ледар, або навпаки, схиляли до перфекціонізму і вимагали, щоб він був краще за всіх. Наслідком будь-якого з цих варіантів є сприйняття оточуючих з негативної точки зору, а також занижена або завищена самооцінка.

Чоловічий інфантилізм

Інфантильний чоловік – незріла людина, поведінка якого не відповідає віку. Часто такі люди не здатні брати на себе відповідальність, егоїстичні, примхливі і вимогливі, простіше кажучи – поводяться, як діти. З такою людиною складно будувати відносини, так як вона здебільшого зациклена на собі і своїх бажаннях.

Ідеалізація жінки

Чоловіки, схильні надмірно ідеалізувати особу протилежної статі, часто наділяють жінку настільки нереальними характеристиками, що не можуть знайти жодного об’єкта, відповідного тій картині, яку вони збудували в своїй голові.

Споживацьке ставлення до жінки

Протилежна попередньої схильність, коли чоловік не цікавиться жінкою, як особистістю, а лише використовує її для задоволення власних потреб.

Невдачі в попередніх відносинах

Чоловіки, які сприймають невдачі в стосунках болісно, схильні переносити це в подальше життя. Поступово вони починають настільки боятися повторення неприємних емоцій, супутніх розриву, що просто не заводять відносин і цураються оточуючих.

Синдром одинака

Таких людей часто називають інтровертами. Вони настільки незалежні і зосереджені на житті в своєму внутрішньому світі, що не люблять підпускати інших до свого особистого емоційного простору.

Шкідливі звички і залежності

Як правило, основною з шкідливих звичок, що викликають почуття самотності, є алкоголь. Алкоголізм як захворювання сприяє розвитку асоціальності особистості і її деградації. Наявність постійних товаришів по чарці при цьому не береться до уваги – це не спілкування, а лише спільне задоволення згубних звичок організму, тобто співзалежність. Це ж стосується чоловіків, які зловживають нікотином і наркотиками.

Це цікаво

Болісний страх самотності називається аутофобія. Чоловіки переносять такий стан гірше за жінок, і частіше вибирають шлях алкоголізму і наркоманії, помилково вважаючи це найбільш простим засобом в боротьбі з самотністю.

При цьому одиноких чоловіків і жінок більше у великих мегаполісах, ніж в невеликих провінційних містечках.

Соцмережі