Шосте чуття: інструкція по застосуванню інтуїції

Робота над собою стала масовим явищем — і це, загалом, добре. Але коли доходить до любові до себе, ми розуміємо, що все ще не можемо подолати перешкоди у вигляді внутрішніх комплексів. Тому інтуїтивний терапевт Кейті Бічер дає нове визначення того, як підступитися до цього питання. На противагу іншим філософіям і технікам, підхід Бічер більше пов’язаний з юнгівською концепцією інтуїції як «усезнавчої сили» всередині нас, яка є ключем до прийняття себе, до зв’язку між тілом і свідомістю. Такого роду безумовна любов може здатися занадто ефемерною, але водночас коштує того, щоб її знайти, — саме це допомагає зробити Кейті Бічер.

Що таке інтуїція?

Внутрішнє чуття неодноразово попереджало нас про майбутні події, і це проявлялося у вигляді сумнівів, хвилювання, нав’язливих думок або навіть снів. Саме це зазвичай вважають інтуїцією — і саме таке розуміння ілюструють дані приклади. Але визначення інтуїції Кейті Бічер трохи відрізняється. Воно спирається на визначення психіатра Карла Юнга: «Бог всередині». Інтуїція — це всезнаюча сила всередині нас, яка завжди нас підтримує.

Це джерело безумовної любові й прийняття, захисту й особистого наставництва. Вона є в кожному з нас, і не потрібно бути інтуїтивним терапевтом або екстрасенсом, не потрібно мати ніяких надздібностей, щоб отримати до неї доступ. (Багато людей плутають страхи з інтуїцією, але це абсолютно точно не одне і те ж; для страху є місце, коли нам загрожує небезпека, але якщо жити в постійному страху, ми не зможемо почути голос інтуїції).

Люди завжди можуть звернутися до неї за відповідями на свої питання і їм не потрібно шукати підтвердження ззовні. Ми не можемо зробити нічого такого, що змусило б інтуїцію відвернутися від нас або перестати нас любити. Нам не потрібно скинути вагу до певної позначки, чогось досягти або в принципі зробити що-небудь, щоб вона у нас була. Нам не потрібно заслуговувати її любов.

Чим любов до себе відрізняється від прийняття себе?

Хоча подібностей більше, ніж відмінностей, любов до себе і прийняття себе — це не одне і те ж. Прийняття має на увазі, що ви довго і чесно вдивляєтеся в себе і безоцінково визнаєте, що ваші риси характеру, емоції, здібності реальні. Вони існують. Те, що ви приймаєте якісь факти про себе, не робить вас автоматично щасливими з цього приводу і не позбавляє вас від усіх страхів, але це перший крок в потрібному напрямку. Все починається з дослідження і визначення того, що саме ви намагаєтеся прийняти — це може бути нелегко, але й не настільки страшно, як ви могли собі уявити.

Згідно зі словниковим визначенням, , «любов — це глибока, ніжна, пристрасна прихильність до іншої людини». Любов до себе, виходить, — пристрасна прихильність до самого себе. Вона має на увазі, що ми ставимося до себе так, як ставилися б до людей, яких по-справжньому любимо: з ніжністю, розумінням і співчуттям у своїх словах і діях. Тут не потрібно винаходити велосипед. Ви можете просто зробити це. Занадто багато хто з нас пізнали ненависть і сором; любов дозволяє позбутися від цього негативу і замінити його позитивними емоціями.

Чому так складно любити й приймати себе?

Це повинно бути легко. Ми народжуємося люблячими та такими, що приймають себе. На жаль, нас навчили сорому, самознищенню, навчили приховувати свої емоції, вважати, що з нами щось не так. Багато людей переконані в тому, що потрібно ховати свої таланти та втихомирювати гордість, інакше вони здадуться зарозумілими й іншим людям буде з ними некомфортно.

Ми думаємо, що повинні робити те, про що кричать всі заголовки, в той час, як любов і прийняття себе занадто швидкоплинні — і так легко дотримуватися вигаданих стандартів, коли видання вихваляють бездоганні тіла, марнотратний спосіб життя і прекрасні романтичні відносини. Ми, прості смертні, — з розтяжками, зморшками, зайвою вагою, роботою з дев’яти до шести, хворобами та стресами — часто думаємо, що нам потрібно надолужувати. Ми не завжди усвідомлюємо, що просто бути собою — більш ніж достатньо.

Любов і прийняття означає чесно подивитися на себе, без захвату і відрази. У роботі я психотерапевта часто зустрічаються люди, які настільки глибоко заховали свої почуття, що вже ледь усвідомлюють, що вони у них взагалі є. Вони так довго переживали про те, що думають інші люди, що вже забули про власну думку, або занадто бояться її показувати. Вони не стикалися зі своєю істинною особистістю роками.

Потрібно дуже багато сміливості, щоб почати по-іншому проявляти себе у світі, в основному тому, що це пов’язано з ризиком бути відкинутим. Коли ви починаєте любити й приймати себе, ви ставите себе на перше місце, вчитеся говорити “ні” і домагатися того, чого хочете. Це може означати, що ви відмовитеся від деструктивних відносин або роботи та покажете світу, що ви важливі, навіть якщо вам доведеться залишатися самотніми, поки не складеться ваше нове життя.

При чому тут зв’язок із тілом?

Карл Юнг був одним з перших психологів, хто написав про зв’язок свідомості й тіла і про те, як інтуїція використовує тіло, щоб говорити з нами мовою симптомів. Він помер в 1961 році, задовго до того, як хтось серйозно звернув увагу на проблему «тіло-свідомість».

Прояви цього ви й самі відчували. Всі ми відчували тяжкість в животі або прискорене серцебиття, коли мало статися щось погане. Тривога зазвичай відчувається в кишківнику, в голові та грудях. Ми їмо на емоціях, отримуємо головні болі від стресів і відчуваємо задуху, коли нам сумно. Все це для того, щоб сказати нам: наші почуття пов’язані з нашим тілом.

І хоча це загальновизнаний факт, багато людей не розуміють, що інтуїція теж пов’язана з нашим тілом; вона не тільки посилає нам інформацію через наші думки, але використовує також і фізичні сигнали. Нам тільки потрібно навчитися їх розпізнавати. Якщо ви втратите зв’язок з тілом, то не зможете давати йому любов, що зробить здатність прислухатися до своєї інтуїції практично неможливою. Цей розрив часто відбувається, коли ми відчуваємо неприємні фізичні відчуття, вболіваємо, коли нам не подобається, як ми виглядаємо, коли ми сердимося на своє тіло або нас ображають.

Як можна відновити зв’язок зі своєю інтуїцією?

Слухаючи голос всередині себе.

Якщо ви чуєте негативні речі про себе або боїтеся незрозуміло чого, це говорить не інтуїція.

Прислухаючись до своїх емоцій.

Ви не повинні йти на поводу у всіх емоцій, але важливо дозволити собі відчувати все — і позитивне, і негативне — і нічого не придушувати.

Прислухаючись до сигналів тіла.

Це включає і слабо розрізнювальні знаки.Симптоми — це спосіб, яким інтуїція посилає нам інформацію про те, що нам потрібно змінити у своєму житті та від чого вилікуватися.

Звертаючи увагу на символи й збіги.

Інтуїція може говорити з нами мовою символів. Якщо ви дотримуєтеся ідеї, що інтуїція виходить від вищої сили або всесвіту, значить, вона може звернутися по консультацію в цьому світі. Через пісню, звучання якої нагадує нам про щось або про когось, несподіваний телефонний дзвінок, зміна часу зустрічі або відкладений рейс. Головне — бути відкритими цим сигналам і довіряти плану своєї інтуїції.

Спілкуючись зі своєю інтуїцією.

Ви можете безпосередньо звертатися до своєї інтуїції та свого тіла, коли ведете щоденник, ставити конкретні питання і чекати відповідей. Ви почуєте їх і відчуєте, якщо дозволите собі.

Кидаючи виклик своїм страхам.

Складіть список всього, чого ви боїтеся, навіть, здавалося б, незначних речей. Виберіть одну і зіткніться з нею віч-на-віч. Це покаже вам, що страхи перебільшені, а ви насправді набагато сильніші, ніж себе вважаєте. Пишайтеся собою починаючи з першої перемоги, а потім полюбіть себе настільки, щоб впоратися з новими пунктами вашого списку. Зробіть те ж з речами, яких ви уникаєте. Часто ми уникаємо чогось зі страху.

Займаючись самовираженням.

Арттерапія та творча активність в цілому — теж способи спілкуватися з інтуїцією і знаходити любов до себе і прийняття себе.

Займаючись медитацією і практиками усвідомленості.

Індивідуалізована робота зі сновидіннями, йога та інша робота з тілом — прекрасний спосіб отримати інформацію від інтуїції. Додаткові способи: проводити час на природі, наодинці зі своїми думками, медитувати, займатися з психотерапевтом або інтуїтивним терапевтом.

Це не єдині шляхи знайти зв’язок із собою і навчитися бачити себе по-новому, але це гарний початок. Зрештою, ви самі повинні прийняти рішення інакше до себе ставитися. Ніхто не зробить це за вас

Соцмережі