Робота в Польщі: способи пошуку, вакансії, оплата праці

Працевлаштування в Польщі – актуальне питання для багатьох українців, але найбільше тих, хто змушений був виїхати за кордон через війну. Польські роботодавці пропонують багато вакансій в різних сферах діяльності українцям.

Як знайти роботу в Польщі українцям?

Пошук роботи може зайняти багато часу, сил та навіть грошей. Тому варто скористатись корисною інформацією про доступні та безпечні способи пошуку роботи. Вакансії в Польщі можна шукати самостійно, або звернутись за допомогою до центрів зайнятості чи кадрових агентств.

Найбільш розповсюдженими методами пошуку є:

 • Пошук в Інтернеті. Зараз в всесвітній мережі доступні різні пошукові сервіси. Їх досить просто знайти, достатньо ввести відповідний запит. Сайти розроблені зручно для користувачів, всі вакансії можна розбити на певні категорії (фільтри). Вибираючи їх, людина може досить швидко переглянути ті вакансії, які їй підходять. Наприклад, можна ввести фільтр по місту – Єленя-Гура, і на сайті з’являться усі доступні оголошення на роботу для українців в цьому місті. Мінусом цього способу є шанс натрапити на недобросовісних роботодавців. Для того щоб не сталось неприємностей, варто пам’ятати прості правила: не віддавати оригінали документів, не переказувати гроші на особисті рахунки осіб та ін.
 • Пошук за допомогою соціальних мереж. Є досить багато тематичних груп про пошук роботи в Польщі на Facebook, Viber, Youtube та ін. Крім цього, в соціальних мережах завжди можна поспілкуватись з тими, хто вже працевлаштувався в Польщі, і може допомогти порадою.
 • Пошук роботи через безпосереднє звернення до роботодавців. Цей спосіб підходить тим, хто вже знаходиться в Польщі, і має час аби обійти фірми для можливого працевлаштування. Метод полягає в тому, щоб ознайомитись з наявними оголошеннями на роботу на стендах. Такий спосіб найбільше підходить в сфері торгівлі (супермаркети, магазини) або в закладах громадського харчування (їдальні, кондитерські, Макдональдс).
 • Через місцевий центр зайнятості. Метод актуальний для тих українців, які перебувають в Польщі. Окрім можливості знайти роботу, можна також отримати консультацію з працевлаштування.
 • Звернутись до кадрових агентств. Менеджери компаній підберуть вакансії, виходячи з освіти, навичок, досвіду роботи та знання мови клієнта.

Вакансії в Польщі: що пропонують польські роботодавці

Робота в Польщі: способи пошуку, вакансії, оплата праці

Українцям пропонують роботу в різних сферах. Шукають як висококваліфікованих фахівців, так і різноробочих. Найчастіше українці працевлаштовуються в сферах, де потрібні різноробочі або представники робочих професій через те, що тут невисокі вимоги до кандидатів. На більш високооплачувані посади вимоги більш високі, серед обов’язкових є наявність диплому та його підтвердження, знання мови (польської або англійської, залежно від сфери працевлаштування), досвід за фахом.

Найбільш популярні вакансії для працевлаштування:

 • Сільське господарство. Це може бути робота в Польщі на кінній фермі та інших тваринницьких фермах. Робота полягає в догляді за тваринами (кози, кури, свині, велика рогата худоба та ін.). Є вакансії для збирачів врожаю, помічників в теплицю, трактористів, комбайнерів.
 • Виробництво. Найчастіше зустрічаються оголошення для сортувальників, фасувальників, маркувальників. На м’ясокомбінати та птахофабрики шукають робітників для проведення розборки туш, обробки та очищення філе, обвалювання м’яса та ін. В цій сфері можуть влаштуватись ті, у кого не має досвіду роботи.
 • Транспорт. Це може бути робота в Польщі водієм категорії В, С, D. Є вакансії як для водіїв з досвідом роботи, так і без нього.
 • Будівництво. Дана сфера найбільше підходить для працевлаштування чоловіків від 18 до 45-50 років. Є вакансії для різноробочих та підсобників, а також кваліфікованих фахівців: каменярів, плиточників, покрівельників, арматурників та ін.
 • Громадське харчування. Для працевлаштування на більшість посад необхідне знання розмовної польської мови. Найчастіше зустрічаються оголошення на роботу для поварів, їх помічників, посудомийок, офіціантів, барменів, бариста, пекарів, кондитерів та ін.
 • Інші популярні вакансії: прибиральниця, охоронник, касир, перукар, майстер манікюру, швачка, електрик, сантехнік, автомеханік.

Рівень оплати праці українців

Зарплата, яку отримують українці, які знайшли роботу в Польщі значно вища, ніж на аналогічних посадах в Україні. Вакансії на роботу в Польщі пропонують різну оплату праці, в середньому робітник може отримати на руки в місяць від 600 євро. Більш конкретні суми будуть залежати від посади та сфери працевлаштування, а також регіону працевлаштування (рівень оплати праці в Варшаві вище, ніж наприклад, в Любліні).

Середні заробітні плати працівників в різних сферах працевлаштування:

 • будівельники – 700-1000 євро;
 • автослюсарі та інші робітники автосервісу – 700-1100 євро;
 • працівники кухонь закладів громадського харчування – від 600 євро;
 • робітники заводів, фабрик – від 600 євро;
 • працівники на фермах, полях – від 600 євро;
 • водії та далекобійники – 700-1700 євро;
 • програмісти та інші фахівці сфери ІТ – від 1500 євро;
 • доглядальниця – 500-1500 євро, все буде залежати від обов’язків робітниці.

Варто враховувати, що на деяких посадах, наприклад доглядальниці, пропонують безкоштовне проживання та харчування. Також варто враховувати, що в великих містах більша заробітна плата, але й більша вартість проживання (оренда квартири, вартість проїзду).

Соцмережі