Іонізатор повітря: шкода чи користь?

Без їжі людина може прожити кілька місяців, без води – декілька днів, а без кисню – кілька хвилин. Здається, що при нормальних умовах людина не повинна відчувати нестачу кисню, проте ця думка помилкова.

Річ у тім, що повітря в чистих природних зонах і повітря в «міських джунглях» має різний хімічний склад.

Іонізатори насичують повітря у квартирі киснем

Згідно з даними медичних досліджень, кожен другий житель промислових центрів страждає так званим кисневим голодуванням, яке провокує розвиток багатьох серйозних захворювань. Справитися з цією проблемою здатний іонізатор повітря для квартири, користь і шкода якого пильно вивчаються медиками та екологами.

Ми детально вивчили питання і в статті ви дізнаєтеся про принципи дії даного приладу, а також його вплив на організм.

Іонізатор повітря – що це таке і принцип роботи

Щоб зрозуміти, як працює іонізатор повітря, для початку потрібно згадати, з чого складається кисень. Кисень складається з негативних і позитивних іонів. Наші легені краще сприймають повітря, наповнений негативними частками.

У природі іонізація повітря відбувається природним чином, завдяки чому після прогулянок в лісі, горах або на морському узбережжі ми відчуваємо приплив сил і бадьорості.

На жаль, через вплив зовнішніх факторів в промислових зонах спостерігається трансформація хімічного складу повітря, в результаті чого в ньому переважають іони позитивного типу. Особливо виразно це відчувається у квартирах і будь-яких інших закритих приміщеннях.

Принцип роботи іонізатора повітря спрямований на усунення дисбалансу. Даний прилад збагачує атмосферу в приміщеннях негативно зарядженими іонами, наближаючи її до умов курортних зон. Крім того, сучасні пристосування оснащені і іншими корисними функціями, включаючи очищення повітря від бактерій і усунення неприємних запахів.

Багато хто не розуміє, для чого потрібен іонізатор повітря будинку, якщо можна регулярно провітрювати приміщення? Насправді ж, частота і тривалість провітрювання ніяк не впливає на кількість негативних іонів.

Природна іонізація повітря в приміщеннях неможлива:

 • через вихлопних газів;
 • через забруднення від промислових підприємств;
 • через вплив роботи побутових приладів і т.д.

Всіх потенційних покупців цікавить питання – скільки коштує іонізатор повітря? Ціна даного приладу в першу чергу залежить від його функціональності. Наприклад, апарат, який не тільки іонізує, але і очищає або зволожує повітря, буде коштувати дорожче звичайного іонізатора.

Однак при покупці іонізатора уважно вивчіть його технічні характеристики. Врахуйте, що іонізатор повітря для квартири буде приносити не користь, а шкоду в тому випадку, якщо площа впливу приладу не відповідає площі приміщення.

Правила вибору

Існують уніполярні та біполярні іонізатори повітря. До приладів уніполярного типу належить знаменитий іонізатор Чижевського, який використовується для профілактики й лікування захворювань дихальних шляхів. Принцип роботи іонізатора даного типу спрямований на вироблення лише негативних іонів, в той час, як біполярний прилад насичує повітря елементами обох частот.

Сучасні медики вважають, що уніполярні іонізатори неефективні для домашнього використання.

Цю думку обумовлено тим, що наш організм не сприймає кисень, насичений лише негативними або позитивними іонами. Відповідно, користуватися таким приладом можна не більше 10-ти хвилин. Іонізатор повітря біполярного типу працює циклічно, насичуючи кисень і негативними, і позитивними іонами, що робить його більш корисним пристосуванням в домашньому побуті.

Саме тому, відповідаючи на питання – як вибрати іонізатор повітря для квартири, фахівці рекомендують віддавати перевагу сучасним апаратам біполярного типу.

Вивчаючи, який іонізатор повітря краще купити, зверніть увагу, що цей прилад часто плутають з озонатором, хоча принцип дії даних пристосувань кардинально різний. Головна відмінність озонатора та іонізатора полягає в тому, що перше пристосування виробляє озон, а друге – іони. Озонатор є приладом медичного призначення, тому використовувати його без рекомендацій лікаря недоцільно.

Користь

Розібравшись, як працює іонізатор, прийшов час вивчити його головні корисні властивості.

Заповнюючи недолік негативних іонів, прилад надає на організм наступну дію:

 • усуває кисневе голодування;
 • бореться з безсонням;
 • зменшує негативний вплив токсинів і бактерій;
 • прискорює метаболізм;
 • доброчинно впливає на кровоносну систему;
 • знижує ризик розвитку онкологічних захворювань;
 • підвищує імунітет;
 • знімає відчуття втоми.

Чи потрібен іонізатор повітря – вирішувати тільки вам. Варто зазначити, що даний прилад, заповнюючи недолік негативних іонів, надає на організм комплексний вплив.

Оскільки наші легені отримують достатню кількість «корисного» кисню, відбувається природна регенерація клітин і тканин, що не тільки покращує самопочуття, але і доброчинно впливає на зовнішній вигляд.

Наприклад, доведено, що іонізатор помітно зменшує шкірні проблеми (почервоніння, лущення, сухість), а також уповільнює процес розвитку зморшок.

Шкода іонізатора повітря

Попри незаперечні переваги даного приладу, корисний він далеко не у всіх випадках. В першу чергу шкоду іонізатора можуть відчути на собі люди, які страждають на онкологічні та гострими інфекційними захворюваннями. Оскільки повітря з високим вмістом негативних іонів прискорює процес регенерації клітин, будь-які новоутворення будуть розвиватися швидше.

Крім того, щоб виключити шкоду від іонізатора повітря, не слід користуватися приладом в наступних випадках:

 • висока температура;
 • гостра пневмонія або бронхіальна астма;
 • серйозне захворювання центральної нервової системи;
 • післяопераційний період.

Відгуки лікарів на тему – корисний або шкідливий іонізатор повітря, неоднозначні.

Головна цінність приладу полягає в тому, що він допомагає міським жителям дихати чистим і свіжому повітрю, не виходячи з власної квартири.

Але, купуючи іонізатор, важливо враховувати кілька нюансів, таких як:

 • Прилад збільшує кількість пилу. В процесі іонізації пил, що знаходиться в повітрі, швидше осідає на поверхню. Відповідно, при працюючому приладі вам доведеться частіше проводити вологе прибирання;
 • Прилад підвищує ймовірність зараження. Якщо іонізатор працює в приміщенні, в якому знаходиться хворий інфекційним захворюванням, ризик зараження для оточуючих збільшується на 20-30%. Це обумовлено тим, що негативно заряджені іони швидше проникають в клітини організму.
  Відповідно, разом з іонами в організм швидше проникає і інфекція;
 • Прилад може викликати запаморочення і відчуття слабкості. У перший час роботи іонізатора деякі люди відчувають головний біль і слабкість. Ця реакція природна. Подібні відчуття виникають і тоді, коли після тривалого перебування в закритому приміщенні людина виходить на свіже повітря.

Розібравшись, як користуватися іонізатором, можна зробити висновок, що користі від цього приладу все-таки більше, ніж шкоди.

Іонізатори приносять більше користі, ніж шкоди

Головне, враховувати протипоказання і правила експлуатації апарату.

Соцмережі