Десять простих і недорогих способів зробити свій будинок екологічніше

Екологічність – не нова ідея. Всі ми бачили безліч реклам і читали чимало матеріалів, які закликають зменшити шкоду, що наноситься нами навколишньому середовищу. Однак багатьом вельми непросто вирішити, з чого почати свій шлях до більш стійкого способу життя.

На щастя, зробити своє житло більш екологічним сьогодні простіше, ніж коли-небудь! Є багато дійсно масштабних і складних завдань, спрямованих на підвищення екологічності будинку. Але деякі речі зовсім не вимагають великого бюджету і багатьох годин часу. Ось десять простих і недорогих способів зробити своє житло більш стійким.

Екологічне прання

Хто звик вибирати пральний порошок по запаху? Хоча запах дійсно має значення, є деякі інші фактори, які варто мати на увазі при виборі продуктів для прання, особливо якщо ви дбаєте про екологію.

1. Пральний порошок

Одяг – друга шкіра, і варто пам’ятати про це, коли ми її перемо. Екологічні пральні порошки часто містять ефірні масла і не містять сульфатів, фосфатів і синтетичних хімікатів. Зазвичай вони мають високу концентрацію, шляхом чого витрачається менше продукту за одне прання. Інгредієнти ретельно підбираються з урахуванням їх ефекту. Мило з кокосового масла не сушить шкіру, харчова сода видаляє бруд і неприємний запах, а рослинний гліцерин прекрасно виводить плями, щоб одяг виглядав відмінно. Продукт з таких якісних інгредієнтів є біорозкладаним і тим самим більш безпечним для навколишнього середовища і що мешкають в ній людей і тварин.

2. Біорозкладані антистатичні серветки

Антистатичні серветки призначені для зняття статичної електризації та розм’якшення і розгладження тканини. Іноді вони також мають приємний запах. Останнім часом вони стали незамінні при пранні. На жаль, антистатичні серветки багатьох популярних марок виробляються з синтетичних матеріалів, через що вони не розкладаються і вносять свій внесок в проблему сміття. Розкладаються антистатичні серветки – те, що ми давно шукали! Вони не містять інгредієнтів тваринного походження і барвників, які не випробовуються на тваринах і мають біорозкладаний склад. Відмінний вибір для тих, хто піклується про навколишнє середовище.

3. Плямо вивідник

Хороший засіб для виведення плям незамінний для позбавлення від бруду, плям від трави або слідів червоного вина. Однак багато традиційних для виведення плям містять безліч хімікатів, які можуть бути шкідливі для здоров’я і навколишнього середовища. При пранні одягу ці хімікати можуть в результаті потрапити у водойми, завдаючи тим самим шкоду мешкаючим там рослинам і тваринам. На щастя, є екологічні засоби для виведення плям, в яких використовуються рослинні інгредієнти, що не завдають шкоди екології. Навіть найскладніші плями можна очистити за допомогою веганських гіпоалергенних продуктів, що не випробовуються на тваринах і не шкодять вам, вашій шкірі та планеті.

Екологічні кухонні засоби

Кухня – одне з приміщень, де можна змінити багато чого для турботи про навколишнє середовище. Від прибирання до зберігання і не тільки, чотири цих приголомшливих продуктів допоможуть вам зробити свою кухню набагато більш екологічною.

4. Засоби для миття посуду

Багато звичні нам губки виготовлені в основному з синтетичних матеріалів. Хоча вони непогано очищають посуд і стільницю, їх синтетичні волокна можуть забруднювати водойми та шкодити їхнім мешканцям. Крім того, вони не біорозкладні та врешті-решт опиняються на смітниках по всьому світу. Засоби для миття посуду, в тому числі натуральні губки з екологічних матеріалів (наприклад, шкаралупи волоських горіхів і целюлози), – стійкий варіант, який до того ж відмінно справляється з брудом. Ефективні та надійні, ці щітки та губки досить добре вбирають і чистять, щоб прекрасно виконувати своє завдання. При цьому вони більш безпечні для вас і навколишнього середовища.

5. Кухонні рушники

Паперові рушники дуже зручні, але це безумовно не самий екологічний вибір. Виробництво паперових рушників веде до вирубки лісу і багатьом наростаючим наслідків зменшення числа дерев у навколишньому середовищі. Краща заміна паперовим рушникам – багаторазові ганчірки та рушники.Вони виготовляються з органічної бавовни, відмінно вбирають і є набагато більш екологічним варіантом, ніж звичні паперові рушники. Ви отримаєте продукт, який можна використовувати знову і знову і який при цьому виготовлений з органічних матеріалів, спочатку більш екологічних шляхом застосування меншої кількості хімікатів при їх вирощуванні та виробництві.

6. Пакети для продуктів і зберігання їжі

Як часто ви купували продукти, щоб прибрати їх і через пару днів виявити, що вони зіпсувалися і тепер повністю неїстівні? На жаль, таке відбувається часто-густо. Подібні втрати продуктів вносять свій внесок в обсяги сміття і вироблення метану, оскільки в результаті продукти закінчують свій шлях на звалищах. Крім того, викинута їжа являє собою марне витрачання природних ресурсів: води та сільськогосподарських земель. Один з кращих способів зберегти продукти й тим самим викидати менше сміття – використовувати пакети для продуктів, які видаляють етилен для продовження терміну зберігання і свіжості фруктів і овочів. Крім того, такі пакети мінімізують появу вологи та пригнічують ріст бактерій, завдяки чому продукти довше залишаться в чудовому стані.

7. Таблетки для посудомийної машини

Традиційні таблетки для посудомийних машин дуже зручні, але вони дуже шкідливі для екології. Якщо зовнішня оболонка традиційних таблеток для посудомийних машин розчиняється в воді та вважається нетоксичного, то цього не можна сказати про їх внутрішньому змісту. Діти нерідко отримують серйозні отруєння, з’ївши ці таблетки, що підтверджує токсичність їх вмісту. Натуральні таблетки для посудомийних машин мають розчинну зовнішню мембрану, а в їх вмісті відсутні фосфати та барвники, внаслідок чого вони менш токсичні та більш екологічні.

Екологічні альтернативи предметів повсякденного використання

Окрім засобів для прибирання, з якими ваш будинок буде сяяти та при цьому стане більш екологічним, є ряд повсякденних предметів, також здатних зробити свій внесок в збереження природи. Ці три предмети можна використовувати щодня, щоб ваш будинок став більш екологічним.

8. Багаторазові пляшки для води

Чи знаєте ви, що більшість одноразових пластикових пляшок для води в результаті виявляються на звалищах і служать джерелом шкідливих хімікатів у міру повільного розкладання? Пластикові пляшки не тільки містять речовини, які шкодять природі та, можливо, вашому здоров’ю. Для їх виробництва потрібно стільки ресурсів, що вже це негативно позначається на екології. Ми п’ємо воду кожен день, і перехід з пластикових пляшок на багаторазові – відмінний спосіб подбати про навколишнє середовище. Їх легко мити, в них можна налити будь-який улюблений напій, вони зазвичай не містять бісфенолу – сумнівного інгредієнта, який часто зустрічається в складі одноразових пластикових пляшок.

9. Бамбукова зубна щітка

Ще один предмет, яким ми користуємося щодня, і навіть не один раз. Пластикові зубні щітки можуть розкладатися століттями, вносячи тим самим свій внесок в обсяги сміття і випускаючи в навколишнє середовище потенційно токсичні речовини. Зубні щітки з бамбуковою ручкою розкладаються всього за три роки. Відповідно, вони набагато краще для навколишнього середовища. Їх можна використовувати для чищення не тільки зубів, але і вузьких і важкодоступних куточків вашого будинку. Так що це воістину багатофункціональний і екологічний інструмент.

10. Екологічні підгузки

Одноразові підгузки – вкрай популярний продукт. На жаль, вони досить сильно навантажують навколишнє середовище. Для виробництва традиційних одноразових підгузків потрібно багато дерев і води. Крім того, вони повільно розкладаються в сміттєвих звалищах і тим самим збільшують обсяги сміття на планеті. Екологічні підгузки виготовляються з використанням стійких рослинних інгредієнтів і менше шкодять довкіллю.

Висновки

Як бачите, є багато способів зробити свій будинок більш екологічним. Представлені ідеї не вимагають багато часу і грошей і швидко можуть стати звичкою. Більш екологічний вибір буде корисний не тільки для природи, але і може значно поліпшити ваше здоров’я. У продажу є так багато продуктів з сумнівними інгредієнтами та хімікатами, що навіть невеликі зміни у виборі товарів можуть привести до значних позитивних змін у здоров’ї та вплив на навколишнє середовище. Можна почати потроху замінювати предмети домашнього вжитку їх більш стійкими альтернативами або ж відразу різко переглянути свій побут – в будь-якому випадку ви допоможете нашій планеті, своїм нащадкам і собі.

Соцмережі