Зір. Міфи і правда про зір

Щорічно зростає кількість людей з проблемами зору. У наші дні цей факт виглядає цілком нормальним на тлі повсякденного ритму життя, екологічної ситуації, стресів. І, здається, що сьогодні погіршення зору практично нікого не турбує – адже існують операції, контактні лінзи, стильні окуляри.

Але, незважаючи на це, кожна людина, що погано бачить хотіла б зняти окуляри назавжди, повернути свій зір, але є багато сумнівів в доступності цієї затії. Так, можна лягти на операцію, але вона коштує чималих грошей і, безумовно, є певний страх перед настільки тонким хірургічним втручанням на очі. Що ще заважає людям відновити зір? У сьогоднішній статті ми розглянемо міфи і правду, пов’язану із захворюваннями очей.

Перший міф – особливості зору є спадковим фактором.

Це досить поширена точка зору в сучасному суспільстві. Більшість людей вважають, що поганий зір спадковий. Якщо вірити статистиці, то лише три людини зі ста з’явилися на світ зі спадковими патологіями зору. Інші 97% набувають проблеми із зором поступово, протягом життя. Звичайно ж, все відбувається несвідомо, на практиці ми всього лише нераціонально користуємося власним зором і розумом, що призводить до відповідних проблем.

Якщо оцінювати ситуацію критично, то можна зробити висновок, що генетика і зір не взаємопов’язані. В одній родині можна зустріти і тих, хто нормально бачить, і осіб, що користуються окулярами. За останнє сторіччя в багато разів збільшилася кількість людей, що мають ті чи інші патології зору. Це зростання спостерігається протягом останніх поколінь. І якщо зір – спадкова риса, то хто міг передати стільки поганих генів?

Другий міф – з віком зір псується у всіх.

Всі органи і системи організму можуть погіршуватися з часом. І органи зору не є винятком. Зір неодмінно буде погіршуватися з віком, якщо нічого не робити для його підтримки і збереження. За статистикою, до 40 років велика частина тих осіб, хто раніше не мав проблеми із зором, починають стикатися з першими труднощами читання і письма (далекозорість). Серед людей старшого віку цей аспект і зовсім сприймається, як норма.

Але ж кожен з нас може згадати хоча б одну людину, яка перебуваючи вже в похилому віці, користується своїм зором без будь-яких зусиль і оптичних пристроїв. І, як правило, проаналізувавши життя і побут цієї людини, ми прийдемо до висновку, що вона якось по особливому ставиться до свого життя: інакше харчується, любить бувати на свіжому повітрі, не має шкідливих звичок, активна фізично і т. д. Таким чином, людина може зберегти зір до поважного віку, але не всім це під силу.

Третій міф – високе навантаження на очі погіршує зір.

Ми бачимо світ очима. І це цілком природно. Якщо ми тренуємо своє тіло, воно зміцнюється, стає витривалішими. Але якщо навантаження будуть нерівномірними, можна надірвати своє здоров’я. Те ж саме відбувається з очима. Зір погіршується не через високі навантаження, а через його неправильне використання при цих навантаженнях.

Наприклад, 2% учнів 4 класів мають короткозорість, а до моменту закінчення школи ця цифра досягає 50%. Тобто, здавалося б, міф правильний – чим вище навантаження на органи зору, тим більша ймовірність придбати короткозорість. Але це не так. Очі – це один з органів нашого організму. Якщо навантаження на очі збільшується, необхідно звернути увагу на грамотне поєднання навантажень і відпочинку, раціональне харчування, фізичну активність. Якщо проігнорувати ці аспекти, – зір погіршиться.

Четвертий міф – м’язи очей не потребують зміцнення.

Є думка, що м’язи очей не потрібно зміцнювати, оскільки вони в 200 разів міцніше, ніж це необхідно. Це не правда. З народження ми змушені тренувати своє тіло, підтримувати його в тонусі, оскільки рух – це повноцінне життя. Ту ж аналогію можна провести і з очима, – навантажуючи їх писанням, читанням, роботою за комп’ютером, ми тренуємо їх. Таким чином, тренуючи свої м’язи, в тому числі і очні, ми можемо вирівняти, виправити ситуацію, що склалася в позитивну сторону.

Очам потрібно харчування, повноцінний обмін речовин. Без цих факторів, відбуваються застійні явища в очних м’язах і наступні за ними проблеми із зором. Тому кожен день потрібно виділяти хоча б 20 хвилин для спеціальних вправ, які допоможуть підтримати в тонусі очні м’язи, зберегти здоров’я очей.

П’ятий міф – зір це механічно примітивний процес.

Даний міф ґрунтується на твердженні, що зір – це всього лише механічний процес, фізіологія людини, обумовлена ​​формою очного яблука. Тобто, якщо у очей спочатку правильна форма, то зір буде повноцінним; якщо форма яблука з народження кілька деформована, значить слід очікувати далекозорості, короткозорості або астигматизму.

Насправді, форма очного яблука не має принципового значення, оскільки зорова система – це складний апарат організму. Зір є динамічним процесом, що залежать від маси фізичних, психічних і емоційних чинників. І форма очей – це всього лише один з цих факторів, який можна змінити на тлі потрібних тренувань.

Шостий міф – зір неможливо відновити природним шляхом.

Більшість людей впевнені, що відновити зір здатна лише операція. Але зоровий процес це частина природного явища, який поряд з іншими явищами може зазнавати зміни. За регресом завжди слід поліпшення, стиснення завжди комбінується з розширенням, за підйомом слід спуск, і т. д. Природа речей лежить в коливанні прямих і зворотних процесів.

Таким чином, погіршення зору неодмінно тягне за собою процес поліпшення або відновлення. Насправді, тисячі людей зуміли повернути свій зір після довгих тренувань по системам природного відновлення зорових функцій. Їх успіх повинен надихнути мільйони інших людей! Не варто уподібнюватися боягузливому страусові, не ховайтеся від можливості відновити свій зір, адже прикладів тисячі!

Очі людини вдячно реагують на тренувальні вправи, відпочинок, розслаблення. Важливо лише, як ви ставитеся до процесу відновлення зору, які кроки для цього робите. Досвід тисяч людей довів, що природна система оздоровлення очей працює щодо короткозорості, далекозорості, косоокості, астигматизму, глаукоми і катаракти. Більшість з тих, хто цілеспрямовано йшов по шляху цієї програми, зуміли досягти успіху і повернути своєму погляду первісну ясність.

Соцмережі