Як знизити ризик раку грудей?

Лікування новотворів молочної залози стає все більш ефективним. Але це зовсім не означає, що потрібно втрачати пильність та нехтувати турботою про власне здоров’я. Хоча на 100% ефективної профілактики не існує, певні дії дозволяють мінімізувати ризик розвитку захворювання.

Контролюйте вагу

Підтримувати нормальну вагу важливо для кожної людини. Зайві кілограми пов’язані з багатьма проблемами зі здоров’ям. Тому правильне харчування – одна з перших рекомендацій, про які нагадує онколог мамолог Львів. Надмірна вага може збільшити ризик багатьох різних видів раку, включаючи рак грудей, особливо після менопаузи.

Будьте фізично активними

Регулярні фізичні вправи – одна з найкращих речей для вашого здоров’я. Вони допомагають покращити настрій, збільшити запаси енергії та в цілому почуватися краще. Спорт, фізкультура чи просто активний спосіб життя дозволяють знизити ризик багатьох серйозних захворювань.

Намагайтеся приділяти принаймні 30 хвилин на день прогулянкам, вправам тощо. Але будь-яка фізична активність краще, ніж її повна відсутність.

Правильно харчуйтеся

Вживання алкоголю є серйозним фактором ризику раку молочної залози. Вважається, що тільки у Великій Британії щороку він сприяє виникненню близько 4 400 випадків раку молочної залози. Алкоголь (етанол) може підвищити рівень естрогену, що впливає на ризик розвитку новотворів.

Онкоцентр Львів також нагадує про наступні рекомендації щодо харчування:

  • Їжте натуральну та необроблену їжу, коли це можливо.
  • Дотримуйтеся різноманітного та збалансованого раціону з різними поживними речовинами.
  • Намагайтеся отримувати все необхідне з їжі, а не з вітамінних добавок.
  • Налягайте на свіжі фрукти та овочі, крупи, молочні продукти (особливо з пробіотиками).

Не паліть

Окрім багатьох інших ризиків для здоров’я, паління викликає щонайменше 15 різних видів раку, включаючи рак молочної залози. Якщо ви палите, постарайтеся позбавитися цієї звички якомога швидше. Майже ніколи не пізно зробити це.

Годуйте грудьми, якщо це можливо

Грудне вигодовування протягом одного року або більше (в сукупності для всіх дітей) знижує ризик раку молочної залози. Це також має велику користь для здоров’я дитини. Щоб отримати інформацію або підтримку щодо грудного вигодовування, зверніться до свого лікаря.

Уникайте протизаплідних таблеток

Протизаплідні таблетки мають як ризики, так і переваги. Чим молодша жінка, тим менші ризики. У той час як жінки приймають протизаплідні таблетки, у них дещо підвищується ризик раку грудей. Цей ризик швидко зникає після припинення прийому таблеток. Під час прийому таблеток також підвищується ризик інсульту та інфаркту, особливо якщо жінка палить.

Є в цих препаратів і позитивні сторони. Наприклад, зниження ризику раку яєчників, раку товстої кишки та раку матки, не кажучи вже про небажану вагітність. Але вони зовсім не повинні стати підставами для ігнорування небезпеки.

Уникайте гормональної терапії при менопаузі

Гормональна терапія в період менопаузи не повинна проводитися довгостроково, щоб запобігти хронічним захворюванням. Дослідження показують, що прийом гормональних препаратів має різний вплив на здоров’я, збільшуючи ризик одних захворювань і знижуючи ризик інших. І гормони, що містять тільки естроген, і гормони, що містять естроген плюс прогестин, підвищують ризик раку молочної залози.

Дізнайтеся свою сімейну історію

У вас може бути високий ризик раку молочної залози, якщо у вашої матері чи сестри було аналогічне захворювання (особливо в ранньому віці). Також підвищений ризик розвитку захворювання фіксується в жінок, у сім’ях яких є кілька членів сім’ї (включаючи чоловіків), у яких розвинувся рак молочної залози, яєчників чи передміхурової залози.

Соцмережі