Сублімована кава – що це і як її роблять

Розчинна сублімована кава – один з найбільш затребуваних продуктів у світі, і це об’єктивна, закономірна реальність сучасності. Одні споживачі люблять її за простоту приготування, інші в захваті від чудового аромату та смаку, третім подобається відносно невисока вартість і доступність.

Ще кілька років тому якісна сублімована кава була справжнім дефіцитом, а сьогодні її можна зустріти в будь-якому супермаркеті, але ціна там зазвичай досить висока на даний вид продукції. І якщо продукт необхідний вам для перепродажу або ви бажаєте для особистих цілей придбати сублімовану розчинну каву, то на сайті Leader Coffee можете замовити її оптом чи в роздріб на найнижчою ціною в Україні.

Особливості технології виробництва

Виробничий процес охоплює кілька стадій. На першій обсмажену сировину перемелюють і виварюють протягом 4-5 годин, щоб отримати сухий кавовий екстракт і випарувати ефірні олії (їх збирають для подальшого використання).

Отриману масу швидко заморожують у спеціальних резервуарах. Одночасно з процесом заморожування відбувається й вакуумне сушіння екстракту, тобто саме сублімування.

На останньому етапі суху речовину дроблять на частинки та збагачують випареними раніше ефірними оліями. Структура шматочків досить щільна, вони не розпадаються на порошинки та добре розчиняються в гарячій воді.

Чи варто заощаджувати?

Технологія “freeze dried” досить дорога, тому гнатися за низькою ціною не варто. Якщо перед вами дешева кавова суміш, це однозначно не сублімат. Причина невеликої вартості може бути в тому, що виробник заощадив у процесі виробництва або замінив натуральні ефірні олії синтетичними ароматизаторами.

Трапляється, що вгорі упаковки перебувають нормальні частинки, а внизу вони розкришені в порошок. Це, швидше за все, свідчить про завершення терміну придатності продукту, порушення технологічних процесів під час виготовлення чи неправильне зберігання. Від покупки такого сублімату краще відмовитись.

Переваги сублімату

“Freeze dried” – це особливий процес обробки сировини. При виробництві порошкової та гранульованої кави застосовується великий тиск, що руйнує молекули продукту. А ось сублімація не включає використання тиску, отже, цілісність молекул зберігається. За своїми смакоароматичними й корисними властивостями кінцевий продукт максимально наближений до натурального зерна.

Крім цього, гранульовану та порошкову продукцію нерідко виготовляють із сировини низької якості, іноді використовуються навіть уламки зерна, що залишилися після збирання врожаю. Сублімовану ж каву зазвичай виробляють з якісної робусти (деякі виробники додають до складу й арабіку).

Вартість

Сублімована розчинна кава вважається елітним видом, тому вона найбільш дорога в лінійці розчинних товарів. На вартість вплинуло збереження аромату, смаку та корисних властивостей, що містяться в зерні. Проте основна причина високої ціни в тому, що виробник витрачає великі кошти, виготовляючи продукт за складною технологією “freeze dried”.

На закінчення

Кава – це унікальний напій, що подобається практично всім. Хтось не може уявити без нього жодного дня, інші п’ють зрідка, але заперечувати його затребуваність та популярність неможливо. При цьому в умовах темпу життя, що постійно прискорюється, найбільшим попитом користується саме розчинний варіант, зокрема якісний сублімат. Підприємцям слід враховувати цей момент.

Соцмережі

Exit mobile version