Гравіола (сметанне яблуко) лікує рак?

Гравіола (сметанне яблуко або гуанабана) – дуже смачний фрукт, зустрічається в країнах з жарким кліматом, таких як Бразилія, Аргентина, Індія і т.д.. На додаток до свого неперевершеному смаку, фрукт має ряд цікавих біомедичних властивостей, таких як антимікробні та антиоксидантні властивості.

Деякі з цих властивостей були досліджені в якості потенційного лікування декількох серйозних захворювань, а деякі дослідження показали, що сметанне яблуко може володіти протираковими властивостями.

Але чи виліковує гравіола рак? Чи може сметанне яблуко вилікувати таке серйозне захворювання? Розгляньмо деякі дослідження з цього питання і вивчимо властивості та склад гравіоли, щоб зрозуміти, чи можливо це чи ні.

Що таке гравіола?

Гравіола, плід дерева аннона колючий (лат. Annonamuricata), являє собою невеликий їстівний фрукт, який можна знайти в тропічних лісах Південної Америки, Південно-Східної Азії і Африки.

Гравіола відома в деяких регіонах як сметанне яблуко, гуанабана або саусеп, цей фрукт дуже багатий поживними речовинами, такими як вітамін С, кальцій, фосфор, вітаміни групи B і залізо. Всі компоненти дерева, такі як плоди, листя, кора, насіння і коріння, містять понад 100 аніоногенних ацетогенінов, які є природними сполуками з протипухлинні властивості.

Однак дослідникам ще належить виконати велику роботу, щоб визначити активні інгредієнти в кожній з частин. Крім того, можливі відмінності в залежності від географічного положення і наявності поживних речовин у ґрунті.

Властивості гравіоли

Споживання сметанного яблука приносить деяку користь організму в цілому. Деякі з найбільш яскравих корисних властивостей даного фрукта:

Протизапальна і протимікробну властивість.

Екстракти фруктів містять протизапальні та антимікробні властивості, що робить його дуже корисним для запобігання інфекцій, викликаних мікробами, і для лікування запальних процесів в організмі.

Антиоксидантні властивості.

Дослідження показують, що в сметані містяться такі поживні речовини, як алкалоїди, терпеноїди, сапоніни, флавоноїди, лактони, кумарини, дубильні речовини, антрахінони, глікозиди, фітостероли і феноли з високим антиоксидантним потенціалом. За даними Національного центру комплементарної і комплексної охорони здоров’я США, наявність цих речовин може боротися з кількома клітинами, що викликають захворювання, і блокувати ріст деяких пухлин.

Боротьба з інфекціями.

Антимікробні властивості гуанабана допомагає в лікуванні інфекцій, викликаних паразитами та бактеріями. Захворювання, такі як лейшманіоз і герпес, можна полегшити за допомогою споживання сметанного яблука. Наприклад, при вірусних інфекціях, що викликають грип, чай з гравіолой може допомогти полегшити симптоми болю, чхання, кашлю і лихоманки.

Профілактика і лікування раку.

Згідно з дослідженням 2016 року, опублікованому в науковому журналі Food &Function, біологічно активні компоненти екстрактів листя гравіоли володіють позитивними властивостями щодо боротьби з раком.

Згідно з дослідженням, екстракт здатний видаляти вільні радикали та ракові клітини. Механізм, за допомогою якого це відбувається, полягає в блокуванні виробництва АТФ (аденозинтрифосфату), основного джерела енергії будь-якого типу клітин, який змушує ракові клітини не чинити опір і піддаватися апоптозу (загибелі клітин).

Однак дослідники вважають, що протиракові компоненти зосереджені в листках рослини, а не в його плодах. Крім того, дослідження проводилися тільки штучно, що означає, що дотепер немає точних даних про вплив фруктів на людину. Але це, безсумнівно, плід, що володіє багатообіцяльними властивостями в боротьбі з цією хворобою, який щорічно забирає життя багатьох людей.

Чи лікує гравіола рак?

Як ми вже переконалися, деякі дослідження показують, що екстракти гравіоли впливають на клітинні лінії різних типів раку. Проте, велика частина досліджень, проведених до цього часу, проводилася в лабораторії або на тварин. Крім того, неясно, як ці екстракти діють проти раку.

Попри невизначеність, подивімось, що говорять дослідження, присвячені впливу гравіоли на рак.

Рак молочної залози.

Лабораторні дослідження показують, що екстракти сметанного яблука здатні руйнувати певні клітини раку молочної залози, які стійкі до деяких хіміотерапевтичних препаратів.

Згідно з дослідженням 2016 року, опублікованому в науковому журналі BMC Complementary and AlternativeMedicine, необроблений екстракт листя дерева гравіоли має протипухлинний ефект в специфічної лінії клітин раку молочної залози. Дослідники також відзначили, що вплив на рак залежить від місця і умов, в яких рослинах було вирощено, що вимагає проведення додаткових досліджень на цю тему.

Рак товстої кишки.

Згідно з дослідженням 2016 року, опублікованому в науковому журналі«Journalof Pharmacognosy and Phytochemistry», екстракт листя гравіоли значно пригнічує клітини раку товстої кишки.

В іншому дослідженні 2017 року, опублікованому в журналі Gastroenterology Research andPractice, екстракт гравіоли також показав протипухлинний ефект проти лінії клітин раку товстої кишки. Проте, дослідники говорять, що необхідно провести додаткові дослідження, щоб визначити, яка частина листя відповідає за цей ефект.

Рак підшлункової залози.

Екстракт гравіоли також, мабуть, здатний пригнічувати ріст і метастазування ракових клітин підшлункової залози.

Згідно з дослідженням Університету штату Небраска, опублікованому у 2012 році в журналі CancerLetters, екстракт даного фрукта може зменшити пухлину через здатність екстракту знижувати поглинання глюкози раковими клітинами, що зменшує проліферацію і зростання цих клітин і допомагає запобігти поширенню раку.

Рак простати.

Дослідження на тваринах і клітинних лініях показують, що екстракт листя гравіоли може пригнічувати ріст пухлин передміхурової залози.

Дослідження 2015 року, опубліковане в журналі PLoS One, показує, що екстракт етилацетату з листя гравіоли може пригнічувати ракові клітини простати у щурів і зменшувати розмір пухлини.

Рак печінки.

Деякі дослідження, проведені в лабораторії, припускають, що екстракти гравіоли можуть вбивати деякі типи ракових клітин печінки, які стійкі до певних ліків. Проте, необхідно провести додаткові дослідження на тваринах і людях.

Рак легенів.

Початкові дослідження також вказують на те, що сметанне яблуко може сприяти гальмуванню зростання пухлини в легенях. Проте, необхідні додаткові дослідження з цього питання.

Використовувати або не використовувати гравіолу при лікуванні раку?

Попри те, що деякі дослідження є багатообіцяльними, не можна сказати, що сметанне яблуко дійсно лікує рак.

Не рекомендується замінювати хіміотерапевтичне лікування на 100% натуральну терапію, проте можна поєднати ці два методи. Вживання сметанного яблука не може вилікувати рак поодинці, тому що в багатьох дослідженнях розглядаються екстракти листя і не вивчаються компоненти, знайдені в плодах дерева, проте фрукт можна приймати при лікуванні, не завдаючи шкоди здоров’ю.

Необхідно бути обережними з використанням харчових добавок, які обіцяють вилікувати вас від раку, через те, що таких не існує. Добавки містять гравіолу при тривалого застосування можуть викликати пошкодження нервових клітин, спровокувавши неврологічні захворювання через присутність нейротоксин, званого ацетогенін анонацін, який у великих кількостях може завдати шкоди нервовій системі.

Таким чином, в ідеалі можна вживати фрукт або заварювати чай з гравіолой, щоб отримувати його поживні речовини і насолоджуватися його корисними властивостями, однак ніколи не приймайте ніяких добавок, не порадившись попередньо з лікарем-онкологом, оскільки багато хто не виконують того, чого обіцяють на упаковуванні, і можуть викликати негативні наслідки.

Деякі побічні ефекти та ризики, пов’язані з використанням добавок містять сметанне яблуко протягом тривалого періоду, включають:

  • рухові розлади;
  • печінкова і ниркова токсичність;
  • низький кров’яний тиск;
  • мононевропатія, захворювання, що викликає симптоми, схожі з симптомами хвороби Паркінсона;
  • взаємодія з ліками проти артеріального тиску або діабету;
  • неточність аналізів, таких як аналіз глюкози, показання тиску і кількість тромбоцитів в крові;
  • зменшення кількості корисних бактерій в мікрофлорі кишківника.

Споживання помірної кількості гравіоли в формі фруктів або чаю не викликає проблем зі здоров’ям або небажаних побічних ефектів. Але доречно триматися трохи далі від добавок і завжди остерігатися від обіцянок чудодійного лікування такого складного захворювання, як рак.

Соцмережі