10 ключових вітамінів для підтримки м’язів

Навіть найкращий у світі план тренувань м’язів не може виправити шкоду, завдану неправильним харчуванням. Великий відсоток типового щоденного раціону складається з оброблених харчових продуктів.Оскільки отримувати з їжі всі необхідні вітаміни із кожним роком стає все важче, слід приймати додаткові вітаміни для кісток і м’язів.

10 ключових вітамінів для підтримки м'язів

 1. Вітамін D

Зветься «сонячним вітаміном», тому що його одержують від сонячного світла. Однак важко отримати вітамін D у необхідній кількості, якщо працюєте у приміщенні.

Вітамін D допомагає підтримувати здоров’я кісток і бере участь у синтезі білка. Також його можна отримати завдяки вживанню жирної риби (тунця, скумбрії та лосося), яловичої печінки, яєчного жовтка та сиру.

Вітамін D дозволяє організму засвоювати кальцій, який вітамін К спрямовує на формування кісток.

 1. Вітамін В12

Допомагає організму виробляти еритроцити, які відповідають за доставку кисню до м’язів. Він є у рибі, молочних продуктах і птиці. Тому веганам та вегетаріанцям, які вживають рослинне молоко, сою та злаки, слід приймати вітаміни для м’язів, які містять B12.

 1. Вітамін В3

Ще називається ніацин. Міститься в бананах, яйцях, насінні, м’ясі та рибі.

10 ключових вітамінів для підтримки м'язів

Стимулює метаболізм глюкози, підвищує рівень хорошого холестерину (обмежуючи рівень поганого холестерину) та підтримує здорове вироблення гормонів, сприяє росту м’язів.

 1. Вітамін В6

Допомагає підтримувати працездатність та витривалість. Відіграє важливу роль у відновленні м’язів після навантажень. Є в жирній рибі — тунці, лососі, а також у нуті та бананах.

 1. Вітамін Е

Вітамін Е допомагає подолати шкоду, завдану вільними радикалами, уповільнює старіння та допомагає виводити метаболічні відходи. Його можна знайти в горіхах, рослинній олії, шпинаті, броколі, манго та ківі.

 1. Вітамін А

10 ключових вітамінів для підтримки м'язів

Цей вітамін підтримує синтез білка та бере участь в утворенні глікогену. Він також бореться з вільними радикалами та підтримує здорові та міцні кістки. Є у яйцях, жирній рибі, моркві.

 1. Вітамін C

Більшість людей використовують вітамін С, коли йдеться про підвищення імунітету, відновлення після травм та операцій. Він допомагає відновити пошкоджені тканини, що дуже важливо після тренувань. Вітамін С є у:

 • ківі,
 • болгарському перці,
 • цитрусових (особливо в лимонах і апельсинах),
 • листовій зелені (зокрема в капусті).
 1. Вітамін В2

Підтримує вироблення енергії, допомагає швидше повернутися до тренувань, замість того, щоб довго чекати на відновлення м’язів. Отримати його можна з форелі, яловичини, молокопродуктів і баранини. Прийом добавки вітаміну В2 зменшує біль у м’язах після тренувань.

 1. Вітамін B9

Це ключ до зростання м’язів. Він міститься у тваринних продуктах, а також доступний у формі добавки фолієвої кислоти (фолату).

10 ключових вітамінів для підтримки м'язів

 1. Омега-3 жирні кислоти

Організм може отримувати жирні кислоти омега-3 з волоських горіхів, яєць, риби (лосось, форель, скумбрія, сардини) та авокадо. Також можна приймати добавки з омега-3 жирними кислотами, щоб зменшити біль у м’язах після тренування, прискорити їх відновлення та ріст.

Харчуйтесь збалансовано

В остаточному рахунку, фізична активність обовʼязково має супроводжуватись ретельним підбором харчування та прийомом дієтичних добавок, які допоможуть досягати поставлених цілей і зберегти здоровʼя.

Не знімаєте ногу з газу та не втрачайте майбутніх досягнень, підбирайте правильні  вітаміни та поживних речовин і досягайте максимуму.

10 ключових вітамінів для підтримки м'язів

Зараз на ринку дієтичних добавок великий асортимент компаній, які пропонують свою продукцію, ми можемо рекомендувати нутрицевтики Метадженікс, їх продукція проходить міжнародну сертифікацію на якість та безпеку і має оптимальний науково обґрунтований склад.

Перед початком прийому добавок обовʼязково звʼяжіться з вашим лікарем, щоб він допоміг підібрати той продукт, який буде необхідний саме вам.

Соцмережі