З чого складаються ваші мультивітаміни? Десять інгредієнтів, на які слід звернути увагу

Ні для кого не секрет, що організм людини найкраще функціонує тоді, коли регулярно отримує високоякісне харчування. Недолік будь-якої живильної речовини помітно впливає на здоров’я людини, оскільки організм являє собою складну систему, правильна робота якої залежить від належного функціонування багатьох взаємозалежних систем.

Високоефективна добавка з різними вітамінами і мінералами повинна забезпечувати організм 13 вітамінами і 14 мінералами, які в певних кількостях потрібні йому щодня для підтримки здоров’я тканин і органів. Незважаючи на те, що основні вітаміни і мінерали потрібні в порівняно невеликій кількості, вони вкрай важливі для виробництва тканин і дії ферментів – молекул, що беруть участь в прискоренні хімічних реакцій, необхідних для роботи людського організму.

Що таке незамінні вітаміни і мінерали?

Поняття «незамінні» означає, що наш організм не може самостійно виробляти ці сполуки. Ми повинні отримувати їх з їжі або додаткових джерел.

Незамінні вітаміни і мінерали необхідні для здійснення певних біохімічних реакцій або процесів в організмі. приймання добавки з безліччю вітамінів і мінералів, яка забезпечить рекомендований повноцінний раціон харчування (RDA) або референсне добове споживання (RDI), може діяти як страховка, яка підтверджує, що ви в достатній кількості споживаєте ці основні поживні речовини.

Вітаміни

 1. Біотин широко відомий тим, що збільшує міцність нігтів і сприяє здоров’ю волосся. Він також бере участь у виробництві і використанні жирів і амінокислот.
 2. Холін виконує життєво важливу функцію в правильному метаболізмі жирів і амінокислот. Холін також необхідний для вироблення найважливішого нейромедіатора ацетилхоліну та основних компонентів наших клітинних мембран, таких як фосфатидилхолін (лецитин) і сфингомієлін.
 3. Ніацин є однією з найважливіших молекул в людському організмі. Він бере участь в багатьох клітинних процесах, включаючи вироблення енергії, відновлення клітин, відновлення ДНК і оптимізацію загальної роботи клітин.
 4. Пантотенова кислота відіграє вирішальну роль у використанні жирів і вуглеводів у виробленні енергії та виробництві гормонів наднирників і червоних кров’яних тілець.
 5. Рибофлавін функціонує в двох життєво важливих ферментах, що беруть участь у виробництві енергії.
 6. Тіамін необхідний для виробництва енергії в кожній клітині тіла, особливо в серці і мозку.
 7. Вітамін A – необхідний для правильної роботи зору, активності імунної системи, росту і розвитку, репродуктивної функції і цілісності шкіри і слизових оболонок.
 8. Вітамін B6 бере участь в утворенні білків і структурних з’єднань, хімічних нейромедіаторів в нервовій системі і еритроцитів, а також у підтримці гормонального балансу і належної роботи імунної системи.
 9. Вітамін B12 бере участь з фолієвою кислотою в синтезі ДНК, еритроцитів і мієлінової оболонки.
 10. Вітамін C допомагає організму виробляти колаген, основне білкова речовина в людському тілі. Він також вкрай важливий для функціонування імунної системи.
 11. Вітамін D стимулює засвоєння кальцію і має вирішальне значення для належної роботи імунної системи.
 12. Вітамін E в першу чергу діє як антиоксидант, захищаючи мембрани клітин від ушкоджень.
 13. Вітамін K добре відомий тим, що бере участь у виробництві факторів згортання крові. Він також необхідний для здоров’я кісток і роботи імунної системи.

Мінерали

 1. Кальцій є найпоширенішим мінералом в організмі людини. Крім своєї основної функції зміцнення і підтримки здоров’я кісток і зубів, кальцій також бере участь у багатьох ферментативних реакціях. Від кальцію залежить скорочення м’язів, вивільнення нейромедіаторів і регуляція серцебиття.
 2. Хлорид разом з натрієм і калієм бере участь в якості електроліту в водному балансі і розподілі води, кислотно-лужний баланс, роботі м’язів і нервів, артеріальному тиску, роботі серця, нирок і надниркових залоз.
 3. Хром функціонує в організмі як найважливіший компонент «фактора толерантності до глюкози». Хром тісно взаємодіє з інсуліном, полегшуючи засвоєння глюкози клітинами, що робить його корисним для підтримки правильного метаболізму глюкози.
 4. Мідь потрібна для правильного засвоєння і використання організмом заліза. Мідь також необхідна для зв’язування колагену з еластином, щоб сполучна тканина залишалася цілісною. Вона також важлива для адекватного рівня холестерину та імунної функції.
 5. Йод необхідний для вироблення гормонів щитовидної залози.
 6. Залізо відіграє центральну роль в молекулі гемоглобіну червоних кров’яних тілець (еритроцитів). Гемоглобін переносить кисень з легень у тканини тіла і вуглекислий газ із тканин в легені. Залізо також входить до складу декількох ключових ферментів при виробництві енергії і метаболізмі, включаючи синтез ДНК.
 7. Магній активує багато ферментів в організмі. Дефіцит магнію широко поширений. Симптоми дефіциту магнію включають втому, депресію, дратівливість, слабкість, порушення роботи серця, м’язові судоми, безсоння і схильність до стресу.
 8. Марганець допомагає контролювати рівень цукру в крові, сприяє енергетичного обміну і роботі гормону щитовидної залози. Марганець також міститься в антиоксидантну фермент супероксиддисмутаза, або СОД.
 9. Молібден бере участь в нейтралізації алкоголю, утворенні сечової кислоти і метаболізмі сірки.
 10. Фосфор з кальцієм беруть участь в підтримці здоров’я кісток.
 11. Калій – електроліт, який підтримує багато функцій організму, включаючи водний баланс і розподіл води, кислотно-лужний баланс, м’язи і нерви, кров’яний тиск, роботу серця, нирок і надниркових залоз.
 12. Селен бере участь з вітаміном E у запобіганні пошкодження клітинних мембран вільними радикалами.
 13. Натрій разом з хлоридом і калієм в якості електроліту бере участь в підтримці водного балансу і розподілі води, підтримці кислотно-лужного балансу, роботі м’язів і нервів, артеріальному тиску, а також роботі серця, нирок і надниркових залоз.
 14. Цинк особливо важливий для правильного функціонування імунної системи, загоєння ран, роботи сенсорної і статевої систем, а також здоров’я шкіри.

Десять інгредієнтів мультивітамінів, яких слід уникати

Багато популярних мультивітамінів, що продаються в аптеці або супермаркеті, рекламуються як «рекомендовані лікарями і фармацевтами», але при цьому в них міститься мало основних поживних речовин і присутні штучні добавки.

Перед вами кілька інгредієнтів, які можна зустріти в складі деяких найбільш продаваних мультивітамінів і які знаходяться там без єдиної поважної причини:

1. Синтетичний вітамін Е

Синтетичний вітамін E (d-альфа-токоферол) – це дешева штучна форма вітаміну E, яка може заважати організму засвоювати натуральні d-альфа форми вітаміну E.

2. Синтетичний бета-каротин

Хімічний склад синтетичного бета-каротину помітно відрізняється від бета-каротину, отриманого з натуральних джерел, наприклад з водоростей під назвою дуналіелла солоноводна.

3. Бутилгідрокситолуол (BHT)

Бутилгідрокситолуол, або BHT, є синтетичним антиоксидантом, який використовують для запобігання втрати вітаміну E і бета-каротину.

4. Кукурудзяний крохмаль

Пре желатинізований кукурудзяний крохмаль, отриманий з генномодифікованої кукурудзи, використовується в якості сполучної речовини для формування таблеток.

5. Гідрований пальмова олія

Гідрований пальмова олія є хімічно змінений жир, який використовується в якості змащуючої речовини. У 2015 році Управління з контролю за продуктами і лікарськими препаратами США (FDA) ухвалило, що ці види жирів більше не визнаються в цілому безпечними речовинами (GRAS) при використанні в харчових продуктах. Проте деякі компанії чомусь продовжують використовувати гідроване пальмову олію у виробництві харчових добавок.

6. Поліетиленгліколь

Поліетиленгліколь – це з’єднання на основі нафти, яке змішують з сипучою речовиною перед таблетованням, щоб воно могло простіше переміщатися всередині обладнання в процесі виробництва.

7. Хлорид олова

Хлорид олова додають для запобігання зміни кольору таблетки.

8. Тальк

Так, порошок тальку дійсно використовують, щоб поліпшити проходження матеріалу через процес таблетування і сприяти стиску речовин в таблетку.

9. Діоксид титану

Діоксид титану використовується, щоб вбирати вологу і / або для того, щоб робити таблетки білими і непрозорими. Діоксид титану заборонений в Європі, через те, що було доведено, що він надає токсичну дію на генетичний матеріал.

10. Барвник жовтий № 6 лаковий

Барвник жовтий № 6 лаковий (або FD & C жовтий №6 алюмінієвий лак) – назва штучного барвника, який використовується для додання таблетці червонувато-жовтого відтінку, і ні для чого більше.

Як вибрати для себе правильні мультивітаміни?

Згадані вище інгредієнти – це тільки частина речовин, які ви можете виявити в складі продуктів з різноманітними вітамінами і мінералами. На щастя, багато виробників харчових добавок намагаються уникати використання в своїй продукції дешевих інгредієнтів і допоміжних речовин. Якщо на етикетці ви бачите речовина, що викликає у вас сумніви, пошукайте інформацію про нього на iHerb або в будь-якій пошуковій системі на ваш вибір.

Ще один важливий момент полягає в тому, що є продукти, які не відповідають інформації на етикетках. Ця проблема неодноразово виникала протягом багатьох років. В основному відомі бренди йдуть так званої належної виробничої практики, або GMP, і старанно працюють над тим, щоб продукти відповідали тому, що заявлено на етикетці. У більшості випадків дана проблема спостерігається в компаніях-одноденки.

Соцмережі