6 ознак того, що ваші нирки погано працюють

Наші нирки виконують в організмі роль мовчазного охоронця, який без «сну і відпочинку» виводить з організму зайву рідину і продукти розпаду. Є у цього органу та інші життєво важливі функції: він регулює концентрацію солей і калію, кров’яний тиск, бере участь у виробленні червоних кров’яних тілець і вітаміну D. Не завжди буває легко зрозуміти, що з нирками щось не так, але є ознаки, які прямо на це вказують.

Порушення сечовипускання – як один із симптомів недуги нирок

Здорові люди в середньому випорожнюються 4-5 разів вдень і один раз вночі. При цьому діурез коливається в межах 700-2000 мл в залежності від індивідуальних та інших особливостей – рясного пиття, охолодження, хвилювання та ін. При такій хвороби нирок, як дизурія, спостерігається розлад сечовипускання – воно стає прискореним або утрудненим. У першому випадку повинен насторожити той факт, що кількість виділеної рідини збільшується до 2,5 літрів на добу і більше. При цьому її колір помітно світлішає, як ніби її розбавили водою.

Цистит є одним із захворювань, що викликає багаторазове збільшення позовів до сечовипускання, супроводжуючись болем. Чоловіки з гіперплазію передміхурової залози багаторазово встають в туалет вночі, а ось при каменях в сечовому міхурі спостерігається зворотна ситуація – хворий спить спокійно, а ось вдень відвідує вбиральню часто. При утрудненому сечовипусканні обсяг виділеної за добу рідини зменшується до 500 мл і менше. Такі симптоми можна спостерігати при новоутвореннях шийки сечового міхура і трубчасто-альвеолярній залозі у чоловіків, каменях в самому парному бобовидному органі і сечоводі і ін.

Як болять нирки?

Біль в області попереку не завжди відноситься саме до нирок. Деякі плутають її з проявами хондроза та інших недуг. Не всі знають, що болять нирки не безпосередньо над тазом, а в верхньому відділі попереку, адже вони розташовуються прямо під самими нижніми ребрами. Біль може мати різний характер – бути тягучим, ниючим, колючим, тупим. При запаленні біль ниючий, який має людина постійно, а при просуванні каменів він гострий, терпіти який часто просто немає сил. Нерідко трапляється так, що локалізується він тільки в одній стороні. У будь-якому випадку визначити чи болять нирки або має місце захворювання інших органів і систем може тільки лікар на підставі аналізів, УЗД та інших обстежень.

Набряки – головна ознака хвороб нирок

Найчастіше набряки виступають ознакою гострої або хронічної ниркової недостатності. Справа в тому, що анатомічно і фізіологічно цей орган безпосередньо регулює склад крові. При появі різних недуг робота нирок по фільтрації порушується, що призводить до негативної зміни кількості різних речовин в крові і, як наслідок, розвитку набряків. З точки зору будови організму, їх розглядають як згущення рідини в тканинах. Основним місцем локалізації виступає простір між клітинами, де в нормі транссудата бути не повинно.

При різних хворобах нирок створюються сприятливі умови для проходження рідини через оболонку судин. Це явище в науці про природу і матерію називають осмотичним тиском. Його принципи базуються на тому, що розчинник, яким виступає вода, завжди прагне потрапити туди, де більше скупчення розчиненої речовини. В ідеалі цих речовин – солей натрію, хлору, а також білків, холестерину та інших більше в крові, але коли робота нирок дезорганізується, їх концентрація падає і рідина перетікає в простір між клітинами, провокуючи набряки.

Кров в сечі – коли вона дійсно становить небезпеку?

Кров, яка присутня в сечі, не тільки вказує на якесь серйозне захворювання. У людей які не мають захворювань присутність в сечі червоних тілець може спостерігатися після важкої фізичної роботи. Буває і так, що присутність в сечі немовлят кристалів уратів батьки приймають за кров і піднімають паніку, а справа все в мочекислому інфаркті нирки – фізіологічному явищі, що не вимагає спеціалізованого лікування. Кров в сечі може з’явитися і при переміщенні каменю з різних відділів нирки в сечоводи і далі в резервуар сечі. З його відходженням всі видимі симптоми гематурії припиняються самі собою.

Інша справа, якщо в сечостатеву систему потрапляють бактерії, з’являються злоякісні і доброякісні пухлини сечовивідних шляхів і нирок. У цих випадках без допомоги лікарів не обійтися. Інфекцію лікують антибіотиками, а при злоякісних новоутвореннях їх нерідко видаляють разом з органом. Але гематурія є тільки непрямою ознакою ниркової недостатності. Справа в тому, що її можуть провокувати і захворювання крові, недостатність печінки, гемофілія, прийом деяких лікарських препаратів.

Отруєння організму токсинами – як воно себе проявляє?

Якщо нирки болять, то свою очисну функцію вони виконують не на всі 100%, а це неминуче призводить до забруднення крові токсинами. Визначити наявність інтоксикації можна за такими ознаками:

  • погіршення апетиту і відчуття слабкості;
  • свербіння шкірних покривів і висипу, роздратування, лущення;
  • зміни смакових відчуттів, зокрема, металевого присмаку в роті;
  • апатії, роздратування, поганого настрою;
  • стомлюваності і важкості в м’язах;
  • головного болю;
  • порушення сну;
  • зниження концентрації уваги, зниження працездатності;
  • зниження імунітету.

Підвищився тиск – бігом перевіряти нирки

Гіпертензивний синдром виступає ще одним частим проявом хвороби нирок. Згідно зі статистичними даними, хронічна патологія парного бобовидного органу діагностується у 20-30% гіпертоніків. Це характерно для хронічного гломерулонефриту, судинного нефросклерозу, амілоїдозу нирок та ін. Внаслідок посиленого продукування нирками особливої ​​речовини білкової природи – реніну порушується їх кровопостачання з формуванням артеріальної гіпертонії. При взаємодії реніну з гіпертензіногеном утворюється ангіотензин. Він високо активний і підвищує тонус судин на периферії, тим самим піднімаючи тиск в артеріях.

Якщо ви виявили у себе один з перерахованих вище ознак, то як можна швидше зверніться за консультацією до фахівця для проведення необхідного обстеження.

Соцмережі