Ягоди годжі: корисні властивості і шкода, відгуки, як приймати де купити

Зміст Сховати

Напевно, кожен бачив рекламу чудотворних ягід годжі: усміхнені люди на тлі спокійного блакитного моря їдять червоні ягоди. Ягоди годжі не просто стали надпопулярними, але і перетворилися на справжній бренд. Їх купують за шалені гроші і приписують їм неймовірне вплив на організм і чудотворні властивості. Попит, як відомо, народжує пропозицію, тому знайти ягоди – не проблема. Але купити мало – важливо ще й розуміти, як конкретно вживати ягоди, щоб вони принесли обіцяну користь. Для цього варто поцікавитися тим, яка саме різновид ягід може справити позитивний вплив на стан здоров’я, в якому вигляді її потрібно вживати і чи існує вона взагалі чи це все вигадка маркетологів.

Що являють собою ягоди годжі

Годжі – це ягоди, відомі також як тибетський барбарис або китайська дереза. Вони виростають на мальовничих деревних чагарниках: дерезі берберів і дерезі китайської. Перший поширений на півночі Китаю і відрізняється більш великими розмірами, а ось китайська дереза, навпаки, розташовується на півдні країни. У куща витончені колючі спадаючі гілки, покриті овальним продовгуватим листям. Влітку рослина покривається рожевими і фіолетовими квітами.

Самі ягоди мають овальну форму і віддалено нагадують звичайні жолуді. Ягоди мають яскравий червоно-помаранчевий колір, з’являються вони в кінці літа – середині осені. Ягоди соковиті, з насиченим солодко-солонуватий смак і кислуватим присмаком. У свіжому вигляді ягоди можна виявити не тільки на їх батьківщині, в Китаї, але і в Україні. На просторах батьківщини їх вирощують в значно менших обсягах, але виробники, хоч і не численні, є. У більшому обсязі в російських магазинах можна знайти імпортні ягоди годжі в сушеному вигляді.

У світі існує понад 40 сортів з різними властивостями, але той самий чудодійний ефект роблять тільки ті ягоди, які визрівали на схилах гір Тибету і Гімалаїв. Ягоди з інших регіонів мають меншу концентрацію корисних речовин.

Головна особливість чагарнику – наявність небезпечних алкалоїдів, як і у інших представників сімейства пасльонових. В процесі збору врожаю на пальцях працівників утворюються темні плями, поява яких обумовлена окисними реакціями, тому ягоди зазвичай акуратно струшують на тканину, щоб мінімізувати контакт з ними.

Хімічний склад ягід годжі і їх калорійність

Калорійність ягід годжі зовсім невелика – вона складає всього 35 ккал на 100 грамів продукту. Таким показником обумовлений інтерес до ягід людей, схильних до надмірної ваги і бажаючих схуднути. Це ж пояснює присутність ягід в якості постійного атрибута блогів медійних особистостей, які проповідують здоровий спосіб життя.

Розглядаючи ягоди годжі більш детально, можна отримати наступні дані про продукт:

Калорійність (на 100 грамів) 83 ккал
Білки (на 100 грамів) 12 грамів
Жири (на 100 грамів) 3,6 грама
Вуглеводи (на 100 грамів) 22 грами

Мінерали

До складу ягід входить 11 мікроелементів, яких потребує організм кожної людини в великих кількостях (що і зумовило корисні властивості ягід), і ще 22 мікроелементи, які потрібні вже в меншому обсязі. Так, в ягодах міститься величезна кількість цинку – 192 мг, трохи менше сірки – 63 мг, 4,6 мг заліза і 1,12 мг кальцію.

Вітаміни

Серед вітамінів, присутніх я ягодах годжі, виділяється вітамін А – його в продукті 1,5 мг, третю позицію займає Калій з рівнем змісту – 1,13 мг, в менших обсягах присутні вітамін С – 0,18 до і вітамін В1 – 0,16 мг.

Інші корисні компоненти

Всі властивості ягід, за які їх так цінують прихильники здорового способу життя, обумовлені змістом в них різних речовин, серед яких:

 • цукор, головним завданням якого є зміцнення стінок судин, нормалізація тиску, стабілізація роботи нервової системи і допомога в розвитку стресостійкості;
 • перенасичені жирні кислоти, які необхідні для справної роботи серцево-судинної системи, запобігання розвитку атеросклерозу і придушення запальних процесів;
 • фітостерини, що дозволяють мінімізувати ризик виникнення і подальшого розвитку цукрового діабету і вже названого вище атеросклерозу;
 • каротиноїди, що представляють собою потужні антиоксиданти, здатні уповільнити хід старіння клітин;
 • феноли, також характеризуються антиоксидантною активністю.

Корисні властивості ягід годжі

Ягоди годжі дають можливо запобігти розвитку різних недуг і побороти їх. Але основні корисні властивості ягід годжі пов’язані з тонізацією і зміцненням всіх систем організму. Крім того, ягоди справляють позитивний вплив, яке проявляється в:

 • зміцнення захисному бар’єру організму, що дозволяє вберегти його від впливу зовнішніх подразників і розвитку сторонніх тіл;
 • нормалізації артеріального тиску – ягоди часто вживають в тому випадку, якщо тиск підвищений;
 • стабілізації роботи серцевого м’яза;
 • зміцненню стінок судин і підвищення ступеня їх еластичності;
 • контролюванні рівня холестерину в крові, а також вмісту цукру;
 • поліпшенні зору;
 • запобігання розвитку онкологічних захворювань;
 • підтримці справності роботи печінки і нирок;
 • регулюванні метаболізму і, як наслідок, підтримці бажаного показника ваги;
 • продовження молодості;
 • нормалізації роботи центральної нервової системи;
 • розвитку скелета.

Варто також розглянути вплив кожного з вітамінів і мікроелементів і їх корисні властивості зокрема:

 • Вітамін А. Бере участь у регулюванні синтезу стероїдних гормонів, запобігає виникненню злоякісних пухлин, нормалізує обмін речовин, покращує стан шкірного покриву і прискорює процес регенерації клітин, позитивним чином позначається на стані волосся і нігтів, нейтралізує вільні радикали і забезпечує загальне зміцнення імунної системи.
 • Вітамін В2. Стабілізує обмін речовин, бере активну участь в синтезі глікогену, сприяє засвоєнню заліза, зміцнює імунітет і покращує функціонування захисних бар’єрів організму, нормалізує роботу нервової системи, запобігає розвитку епілепсії, хвороби Альцгеймера і підвищеної тривожності, необхідний для правильного функціонування слизової оболонки порожнини рота.
 • Калій. Речовина необхідно для правильної роботи нервової системи та створенні осмотичного балансу між клітинами і міжклітинної рідини. Калій знижує ризик інсульту і стабілізує роботу нервової системи, знижує рівень кров’яного тиску, робить більш міцними кістки, запобігає виникненню м’язових судом, а також допомагає підтримувати здорову вагу.
 • Вітамін С. Речовина стимулює роботу імунної системи, роблячи організм більш стійким, має антиоксидантні властивості, продовжує молодість, бере участь в утворенні колагену, робить шкіру більш пружною і гладенькою, виводить токсичні сполуки.
 • Вітамін В1. Бере участь в регулюванні метаболізму, нормалізації роботи центральної нервової системи і стимуляції роботи серцево-судинної системи.
 • Цинк. Речовина сприяє синтезу гормонів надниркових залоз і інсуліну. Він дозволяє поліпшити зір і очистити кров від включень молочної кислоти.
 • Сірка. Речовина бере активну участь в обміні речовин, допомагає підтримувати кисневий баланс в організмі людини, регулює діяльність нервової системи, утримує в нормальному стані цукровий баланс, представляє собою потужний антиалерген, підвищує імунітет і дозволяє правильно сформувати кістки, що особливо важливо для дітей.
 • Залізо. Речовина бере участь в процесі кровотворення, забезпечує нормальну роботу ендокринної системи і синтезі ДНК, допомагає очистити печінку від токсинів, позитивним чином позначається на метаболізмі і бере участь у розвитку зростаючого організму.
 • Кальцій. Речовина, як відомо, бере участь у формуванні кісткової тканини і зміцнює кістки, бере участь в скорочувальної діяльності скелетної і гладкої мускулатури, стабілізує роботу серцевого м’яза, нормалізує обмінні процеси і сприяє синтезу нейромедіаторів.

Корисні властивості ягід годжі для чоловіків

Вітамінно-мінеральні речовини, що містяться в ягодах годжі, позначаються на емоційному стані, знижуючи рівень стресу. Ягоди дозволяють підвищити імунітет.

Чоловіки у віці 50 років і старше особливо схильні до поразки серцево-судинної системи. Ягоди годжі дозволяють запобігти ризику розвитку багатьох захворювань: вони регулюють кількість холестерину в кровоносній системі і зміцнюють стінки судин, роблять їх еластичними, що особливо важливо в дорослому віці.

Корисні властивості ягід годжі для жінок

Найбільший попит на ягоди годжі забезпечують саме представники прекрасної половини людства. Завдяки підвищеному вмісту клітковини в ягодах, в кишківнику утворюється колоїдна маса, яка всмоктує шлаки, токсини та інші шкідливі речовини. Ягоди стабілізують роботу шлунково-кишкового тракту. Крім того, вони запобігають розвитку злоякісних утворень, збагачують кров необхідними речовинами і покращують вигляд волосся і нігтів. Ягоди годжі дозволяють регулювати швидкість обміну речовин і показник ваги.

Незважаючи на привабливі властивості ягід, вживати їх без рекомендації лікаря не рекомендується вагітним і годуючим жінкам. Вживання тибетського барбарису під час лактації у новонародженого можуть виникнути ускладнення, позбутися від яких може бути досить проблематично.

Корисні властивості ягід годжі при схудненні

Якщо ваша головна мета – схуднути, не варто покладати всі надії тільки на ягоди. Ягоди здатні прискорити обмін речовин, але не зруйнувати жирові відкладення. Існують зміни, які підтверджують факт того, що вживання ягід прискорює процес зниження ваги при правильному харчуванні і регулярних тренуваннях.

Ягоди годжі для дітей

Лікарі строго не рекомендують давати тибетський барбарис дітям у віці до 3-х років. По досягненню 3-х років вживання ягід допускається за рекомендацією фахівця. Організм малюків в більш ранньому віці ще не адаптований під вживання таких продуктів.

Лікувальна дія ягід

Підтверджених даних про лікувальну дію відносно захворювань на цей час немає. У всякому разі, на вітчизняному просторі. В Японії і Китаї до ягодам відносяться прихильніше – в терапевтичних цілях задіють не тільки самі ягоди, але також кореневу частину і листя.

При наявності серйозних захворювань не варто спиратися тільки на ягоди годжі. Вони можуть стати хорошим доповненням до основного лікування.

Ягоди тибетського барбарису дозволяють полегшити протікання гіпертонії і нормалізує тиск. Він дозволяє зміцнити серцево-судинну систему, що робить його прекрасним профілактичним засобом.

Крім того, ягоди запобігають розвитку таких захворювань як:

 • рак;
 • анемія;
 • депресія;
 • ожиріння печінки і інших органів;
 • гіпертонія;
 • порушення роботи серцево-судинної системи;
 • безсоння.

Протипоказання до вживання ягід годжі, шкода

Ягоди годжі здатні надати не тільки позитивне, а й негативний вплив на організм людини. У певних категорій людей вони здатні викликати алергічні реакції. При вирішенні ввести в свій раціон тибетський барбарис необхідно врахувати:

 • ягоди значно посилюють дію прийнятих медикаментів, тому в процесі активної терапії краще почекати з їх вживанням;
 • ягоди негативним чином позначаються на самопочутті людей, схильних до гіпертонії і цукрового діабету, а також на тих, хто страждає від тромбозів;
 • ягоди не рекомендується вживати в пізній час доби, оскільки вони можуть викликати безсоння. Це обумовлено тим, що в ягодах міститься велика кількість природних енергетиків;
 • не варто також вводити в свій раціон ягоди годжі при порушенні роботи шлунково-кишкового тракту – тибетський барбарис може привести до здуття живота, нудоти, колючим і ріжучими болів;
 • заборонено вживати ягоди при вагітності та годуванні груддю;
 • при наявності хронічних захворювань вживати ягоди годжі можна тільки з дозволу лікаря.

Побічні ефекти при вживанні ягід годжі

Одним з найбільш поширених побічних ефектів є безсоння. Скаржаться на неї переважно ті люди, які значно перевищили добову норму або вживали ягоди перед сном. Приймати ягоди в їжу можна не менше, ніж за 3 години до сну. Ягоди роблять людей більш енергійними, підвищують продуктивність праці. Оптимальний час для їх вживання – середина дня або ранок.

Ще одним поширеним побічним ефектом є ріжучі та колючі болі в області живота. Рідше відзначають нудоту і діарею. Подібні симптоми проявляються не через самих ягід, а через консерванти, покликаних продовжити термін їх зберігання. Купувати ягоди годжі необхідно тільки в перевірених магазинах у перевірених виробників.

Можливі й інші небажані наслідки, які проявляються після вживання ягід. Вони часто розвиваються у людей, які вже мають певні порушення стану здоров’я. Так, людям з зниженим згортанням крові або тим, хто приймаємо антикоагулянти (препарати, що роблять кров рідшою), перед вживанням тибетського барбарису необхідно проконсультуватися у лікаря, оскільки ягоди здатні спровокувати розвиток кровотеч.

Обережними варто бути людям з підвищеним тиском і тим, хто страждає на цукровий діабет. Ягоди годжі здатні змінити дію препаратів, які приймають в якості терапії і погіршити стан.

Як вживати ягоди годжі

Чай з ягодами годжі

Дуже часто на просторах інтернету можна зустріти рецепти чудодійного чаю, в основі якого лежать ягоди годжі. Напій дійсно здатний справити позитивний вплив на стан здоров’я, але тільки за тієї умови, якщо буде правильно приготований.

Від вживання чаю фахівці настійно рекомендують утриматися:

 • при виникненні алергічних реакцій;
 • погане згортання крові;
 • порушення сну;
 • підвищеній температурі тіла;
 • під час прийому ліків.

Існує кілька способів приготування чаю:

 • Ягоди в кількості від 2 до 10 штук в засушеному вигляді занурюють на дно чайника або банки об’ємом від 0,5 до 1 літра. Потім місткість заповнюють гарячою водою. Важливо заливати ягоди саме гарячою водою, а не окропом, оскільки останній позбавить їх усіх корисних властивостей. Майбутньому напою дають настоятися протягом 30 хвилин, після чого приступають дегустації. Пити такий чай можна 2-3 рази на день.
 • Одну столову ложку тибетського барбарису заливають 400 мл гарячої води. У день вживають 200 мл готового напою.
 • Готують звичайний зелений чай без добавок, в нього додають 6-7 ягід годжі.

Як приймати ягоди годжі, щоб схуднути

Багато хто хоче використовувати корисні властивості ягід саме для схуднення. З метою позбавлення від зайвої ваги, ягоди годжі рекомендується вживати в складі страв і напоїв. При виборі ягід для схуднення важливо звернути увагу на наступні нюанси:

 • купуючи ягоди годжі, важливо розуміти, з яким саме товаром ви маєте справу і звідки він був привезений. Велика кількість ягід годжі прибуває на вітчизняне простір з Іспанії, проте ніякого ефекту на зниження ваги такі ягоди не роблять – прискорюють метаболізм і сприяють схудненню ягоди, доставлені тільки з Тибету;
 • для того, щоб переконатися у відсутності непереносимості, прийом рекомендується почати малими дозами;
 • ретельно вимиті і висушені ягоди приймають в обсязі не більше 45 грамів в день в якості заміни сухофруктів;
 • щоб ефект від ягід годжі був помітний, необхідно не просто ввести їх в раціон, але і в цілому змінити свої харчові звички, мінімізувавши кількість споживаної жирної їжі.

Вживати засушені ягоди фахівці рекомендують щодня протягом місяця для підтримки ваги і протягом 2-4 місяців для зменшення ваги.

Перші ягоди рекомендується спробувати вранці, на голодний шлунок. Повноцінно снідати можна через 40 хвилин після дегустації. Вранці потрібно вжити 8-11 грамів.

Іншу частину щоденної дози краще розтягнути на весь день, але зробити це так, щоб останній прийом був не пізніше ніж за 3 години до сну.

Ягоди годжі в косметології

Властивості рослини і його ягід зумовили використання його в косметології. Тибетський барбарис благотворним чином позначається на стані шкірного покриву, що робить його частим компонентом всіляких масок. Виготовити подібні можна своїми руками.

Існують наступні рецепти масок з ягодами годжі:

 • Засушені ягоди перетирають до стану однорідного порошку і змішують його з глиною в пропорціях 1 до 1, потім розводять теплою водою до утворення кашоподібної суміші. Така маска висвітлює пігментовані ділянки шкіри, стягує пори і допомагає знизити запалення, а також повертає шкірі тонус і знижує ступінь її жирності.
 • Засушені ягоди годжі перетирають і з’єднують з меленою кавою і кефіром в рівних пропорціях. Масу використовують в якості скрабу.
 • Порошок з ягід годжі з’єднують з медом і вершками в рівних пропорціях, додають чайну ложку шипшини. Отриману масу наносять на шкіру на 20-30 хвилин, після чого змивають гарячою водою. Маска забезпечує омолоджуючий ефект.
 • Ягоди розмочують у теплій воді, після чого подрібнюють. До них додають чайну ложку звичайного бджолиного меду, 20-30 крапель олії виноградних кісточок, столову ложку сметани і 5 крапель вітаміну Е. Маска застосовується для догляду за комбінованою шкірою обличчя.

Інші способи вживання ягід годжі

В якості лікарського засобу ягоди годжі, як уже було сказано вище, використовують як чаю, також нерідко готують з ягід смузі. Їх рекомендується вживати людям, що страждають на діабет будь-якого типу. У смузі входить йогурт, ягідний морс і, власне, ягоди годжі. При бажанні в коктейль можна додати лід і м’яту. Напій приймають для нормалізації роботи нервової системи, зміцнення імунітету і прискорення метаболізму.

Ягоди годжі можна також вживати в дуеті з сиром і томатами, в складі супу зі свинячої печінки, супу з баранини та інших страв.

Правда і міфи про ягоди годжі

Існує кілька помилкових тверджень про ягоди годжі, на які ви могли наражатися в мережі в процесі вивчення способів вживання і корисних властивостей ягід. Так, помилковими вважаються наступні твердження:

 • Ягоди годжі ні в якому разі не можна вживати в їжу в свіжому вигляді. Це неправда: якщо вам вдасться виявити свіжі плоди або ви підете туди, де їх збирають, ви сміливо можете вживати їх – жодної шкоди здоров’ю вони не завдадуть.
 • Насправді ягоди годжі – це «вовчі ягоди». «Вовчі ягоди» вважаються отруйними і в їжу їх вживати не варто, але це ніяк не відноситься до тибетського барбарису – він повністю нешкідливий.
 • Якщо доторкнутися до свіжих ягід без рукавичок, почнеться алергічна реакція. Ні, ні і ще раз ні. Алергічна реакція на ягоди може виникнути, але для цього потрібно їх не просто помацати, а вжити, причому в чималому обсязі.
 • Найсмачнішими і корисними вважаються тільки ті ягоди, які дозріли в провінції Нінся. Дійсно, корисні властивості ягід визначаються тим, де конкретно вони виросли, але географія набагато ширше і не обмежується однією лише провінцією Нінся.
 • Ягоди годжі – підробка. Підробки, безумовно, існують, але справжні ягоди годжі, придбані у відповідальних і сумлінних виробників дійсно здатні надати обіцяний ефект.

Де купити справжні ягоди годжі і на що звернути увагу при виборі

На території пострадянського простору придбай ягоди годжі можна тільки в сушеному вигляді. Зробити це можна як в спеціалізованих магазинах, так і в деяких аптеках. Знайти тибетський барбарис можна і в мережі, але з покупками в інтернеті потрібно бути вкрай обережними, оскільки можливості перевірити якість товару, що купується у вас менше.

Купувати ягоди годжі можна тільки в сушеному вигляді і в брендованої упаковці, на якій є переклад на російську мову. Купувати ягоди годжі в формі порошку, масла, екстракту або таблеток не рекомендується – дуже великий шанс потрапити на підробку.

Відгуки про ягоди годжі

Користувачі відомого порталу з відгуками залишають такі коментарі щодо властивостей ягід:

Юлія. Єдиним недоліком тибетського барбарису жінка називає його високу вартість. Разом з цим користувачці відзначає позитивний вплив ягід на стан імунної системи: з вживанням ягід захворюваність в сім’ї значно зменшилася. Дівчина також відзначає прискорення метаболізму і зниження ваги.

Grifonn. Користувач зазначає корисні властивості і що ягоди допомогли йому позбутися від хронічної втоми, зробили його більш продуктивним і допомогли відновити зір. Він пише про те, що ягоди приємні на смак і їх легко було ввести в раціон. Недоліком називає те, що не можна в день вживати більше покладеної норми ягід, а іноді дуже хочеться.

Валерій. Чоловік і зовсім не помітив недоліків у ягід, тільки корисні властивості. Пише, що вживав їх, заварюючи чай. Зазначає позитивну дію ягід на стан серцево-судинної системи і рівень енергії.

Ягоди годжі – це продукт з масою корисних властивостей. Корисні властивості ягід годжі стосуються багатьох систем організму. Однак популярність ягід зумовила велику вартість на продукт

Соцмережі