Топ-7 природних антибіотиків. Інфографіка

Топ-7 природних антибіотиків. Інфографіка

Журавлина

Журавлина – цінне джерело вітаміну C і антиоксидантів. Соком журавлини можна обробляти рани, оскільки це відмінний антисептик. При його внутрішньому застосуванні відбувається нормалізація шлунково-кишкової мікрофлори. Застосовується вона і при боротьбі з сечостатевими інфекціями. Але є свої протипоказання: варто дуже помірно використовувати, якщо у вас виявлені симптоми виразки, а також підвищена кислотність в організмі.

Часник

У свіжих зубчиках часнику містяться фітонциди, які вбивають бактерії, патогенні грибки і деякі паразитичні інфузорії. Застосовують його в якості зовнішнього і внутрішнього засобу. Протипоказаннями є індивідуальна гіперчутливість, гострі захворювання шлунка і кишечника, запальні процеси небактеріальної природи, локалізовані в печінці чи нирках, епілепсія. Часник також не можна приймати одночасно з лікарськими препаратами, що знижують згортання крові. Безконтрольне зовнішнє застосування може викликати роздратування шкіри аж до хімічних опіків.

Редька

Широке застосування в народній медицині знайшли і коренеплоди редьки, сік яких славиться як потужний протизастудний і відхаркувальний засіб. Для нього характерно і антисептична дія – зокрема, він годиться для обробки ран. Сік редьки рекомендується пити для поліпшення апетиту і нормалізації роботи органів травлення. Але він протипоказаний людям, що страждають гастритами, виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки.

Брусниця

В її плодах міститься бензойна кислота – натуральний консервант. У середовищі, створюваної цією кислотою, хвороботворні бактерії втрачають здатність до розвитку і розмноження. Саме бензойна кислота і перетворює брусницю в антибіотик, обумовлюючи її протизапальну дію. Застосування брусниці виправдано при лікуванні захворювань сечовидільної системи – особливо циститів.

Калина червона

Володіє антисептичними властивостями завдяки вмісту в ягодах особливих біологічно активних речовин. Калину використовують для лікування ангін, бронхітів, пневмонії, ГРЗ, фурункульозу, позбавляючи, вугрової висипки, а також авітамінозу. Препарати на основі калини застосовують для лікування інфікованих ран. Але біологічно активні речовини, що містяться в плодах цієї рослини, можуть погіршити стан хворого при підвищеному згортанні крові, схильності до розладів травлення.

Хрін

У хімічному складі хрону присутня речовина під назвою бензил ізотіоціанат – досить м’який різновид природних антибіотиків. Він пригнічує бактерії, здатних викликати нежить, кашель, грип, запалення в нирках, сечовому міхурі і сечовивідних шляхах. Вважається, що ефективність 10- грамового шматочку хрону можна прирівняти з ефективністю до 20 грамів синтетичних антибіотиків.

Гірчиця

Має бактерицидні властивості, що дозволяють позбутися від патогенних мікроорганізмів, що мешкають в кишечнику. При застуді даний засіб використовують як зігріваючий препарат. Не рекомендується застосовувати гірчицю при запальних захворюваннях нирок, а також туберкульозі.

Інфографіка Топ-7 природних антибіотиків

Інфографіка Топ-7 природних антибіотиків

Завантажити інфографіку в pdf

Соцмережі