Як правильно підібрати слуховий апарат: крок за кроком із професійним аудіологом

Погіршення слуху досить часто буває незворотнім – захворювання не піддається лікуванню, тому для збереження пристойної якості життя доводиться шукати інші шляхи вирішення ситуації. Адже глухота або помірна приглухуватість негативно відображаються на соціалізації людини та її можливості вільно працювати. Оптимальний вихід з ситуації – підібрати слуховий апарат. Це невеликий зручний пристрій, який, залежно від моделі та функціоналу, або підвищує гучність звуків, або передає їх безпосередньо до середнього вуха. Залишається лише обрати найкращу версію з великого асортименту, який пропонує сучасна медична промисловість.

Етапи підбору слухового апарату

Як правильно підібрати слуховий апарат: крок за кроком із професійним аудіологом

Обрати найкращий прилад самостійно майже неможливо. Для того, щоб отримати ефективний та сучасний пристрій, потрібні декілька кроків:

  • визначення ступеня втрати слуху – для цього слід звернутись до спеціалістів для проведення діагностики; вона найчастіше включає такі тести, як аудіометрія, отоскопія;
  • отримання рекомендацій від лікаря стосовно подальшого лікування та визначення необхідності у встановленні слухового апарату;
  • вибір оптимальної моделі згідно з основними параметрами;
  • встановлення, підключення та налаштування пристрою аудіологом.

Щоб весь процес пройшов максимально ефективно, слід звернутись до аудіометриста за перших ознак зниження слуху. Підбір слухового апарату зазвичай потребує не надто багато часу – сучасне медичне устаткування дозволяє провести всі тести швидко та якісно, діагностувати наявність проблеми та знайти її рішення.

Критерії вибору приладу

Як правильно підібрати слуховий апарат: крок за кроком із професійним аудіологом

Слуховий апарат має на меті дозволити людині з проблемами зі слухом зберегти звичну якість життя. Версій таких пристроїв дуже багато, вони розрізняються як своєю формою, так і функціями – від найпростіших, які носять в кармані, до мініатюрних, зовсім непомітних ззовні. Обираючи певну модель, лікар бере до уваги такі критерії:

  • ступінь погіршення слуху – чи це повна глухота, чи один зі ступенів приглухуватості;
  • наскільки пацієнт продовжує розбирати мову людини;
  • вік також має дуже велике значення;
  • обов’язково має бути врахований анамнез – наявні інші захворювання;
  • бажаний тип пристрою з-поміж десятка варіацій – від кишенькового до внутрішньовушного;
  • власні побажання хворого стосовно розміру та функцій устаткування, можливості регулювання за допомогою смартфону, наявність зовнішніх кнопок тощо.

Такий прилад повинен забезпечити людину можливістю відносно чітко та голосно чути звуки та відповідно реагувати на них. У найпростіших, аналогових, апаратах є можливість лише регулювати гучність, а от сучасні моделі із відповідним програмним забезпеченням виконують цифрове перетворення звуку – дозволяють прибирати шуми, виділяти звуки певної категорії та мають безліч інших переваг. Проте для їхнього налаштування потрібен смартфон, за допомогою якого надалі відбувається користування приладом. Слухові апарати для людей похилого віку зазвичай мають бути простішими та зручнішими у користуванні, не завжди мають значення параметри та помітність.

Соцмережі