Як підібрати слуховий апарат?

З порушеннями слуху стикаються багато сучасних людей. Не лише вікова туговухість примушує звертатися до лікаря-сурдолога. Досить часто слуховий апарат буває потрібен молодим людям та навіть дітям. Можливості сучасного слухопротезування дозволяють повернути собі свят звуків та радість спілкування. Для цього слід правильно підібрати слуховий апарат. Щоб придбати пристрій, який якнайліпше підходить за параметрами, необхідно пройти повний комплекс діагностичних процедур для визначення ступеня втрати слуху, а також виконати налаштування апарату.

Перевірка слуху

Як підібрати слуховий апарат?

Перед тим, як відвідати спеціалізований салон, слід звернутися до сурдолога. Лікар виконує необхідну діагностику. Прилад, який дає можливість виявити основні параметри слуху, має назву аудіометр. Він дозволяє зробити тональну аудіометрію та оцінити розбірливість промови. Вибір приладу залежить від причини зниження слуху:

  • пристрій, який скоригує кондуктивну туговухість, підходить особам, які страждають від спотворення сигналу крізь середнє та зовнішнє вухо;
  • для осіб, у яких виявлені патології внутрішнього вуха, використовують апарати, які коригують туговухість нейросенсорного чи сенсоневрального типу;
  • особливі моделі слухових апаратів потребують особи, у яких виявлені порушення окремих дільниць головного мозку, слухових путей.

Не менш важливо налаштувати прилад згідно з індивідуальними особливостями людини. Якщо апарат настроєний невірно, він не може скоригувати порушення слуху належним чином. Звернутися до спеціаліста необхідно одразу ж після того, як помітили погіршення слуху. Підбір слухового апарату допоможе своєчасно припинити прогресування туговухості.

Слухові апарати: різновиди

Всі моделі слухових апаратів, які представлені у продажу, розділяють на 2 типи:

  • аналогові;
  • цифрові.

Аналогові моделі –  простіші пристрої, які однаково посилюють звук на всіх частотах. Це бюджетні слухові апарати для людей похилого віку. Вони не притлумлювають фонові шуми, не здатні пристосовуватися під різні акустичні обставини. Переваги аналогових модифікацій – простота експлуатації та відносно невисока вартість.

Цифровий слуховий апарат – це мініатюрний комп’ютер, який автоматично коригує звуки, які поступають ззовні, робить їх чіткими та природними. Апарати з цифровим перетворенням звуку дають можливість спілкуватися у різноманітних умовах, вільно користуватися мобільними гаджетами.

Варіанти кріплення

Як підібрати слуховий апарат?

Розрізняють такі варіанти кріплення слухових апаратів:

  • завушне;
  • внутрівушне;
  • внутріканальне.

Апарат із завушним кріпленням складається з двох елементів: апарата та вкладки, яка слугує провідником звуку ззовні до вуха. Обидві деталі з’єднані між собою тонкою трубочкою. Вкладка може бути стандартною чи індивідуальною. Останній варіант є більш зручним. Він щільно прилягає до вушної раковини, не викликає дискомфортних відчуттів.

Внутрівушні пристрої виготовляють за індивідуальним замовленням. Такий прилад є непомітним для оточуючих, направляє звуки до слухового каналу та є ефективним навіть при сильній туговухості.

Внутрішньоканальні моделі розташовуються у слуховім каналі. Такі моделі використовують для дітей та осіб, які ведуть активний спосіб життя. Джерелом живлення слугує батарейка. Заряду вистачає приблизно на тиждень, після чого елемент легко замінюється.

Соцмережі