Перспективи використання БПЛА у медицині

БПЛА вже активно використовуються в багатьох країнах для виконання численних логістичних завдань. Ця технологія має великий потенціал і в охороні здоров’я як метод ефективної, безпечної та швидкої доставки.

Дрони змінюють спосіб функціонування галузі охорони здоров’я в усьому світі. Безпілотники можуть бути використані для перенесення корисного вантажу с будь-яким вмістом: від бинтів та ліків до хірургічних інструментів та засобів теледіагностики. Це може значно покращити якість медичного обслуговування віддалених сільських громад, екстреної допомоги людям в умовах перевантаженості транспортних магістралей, врятувати життя на морських суднах, в горах тощо.

Як БПЛА використовуються в медицині?

Вже сьогодні є ряд напрямків, у яких дрони показують високу ефективність для медичної допомоги:

  • Виявлення потерпілих людей у важкодоступних місцях. Звичайні дрони, такі як DJI Mini 3 Pro, активно використовуються рятувальниками, пожежниками, медиками для пошуку постраждалих у тих місцях, куди важко дістатися іншими засобами. Приклади: переохолоджений турист в горах, травмований мешканець обваленого будинку, людина з отриманими в лісовій пожежі опіками тощо.
  • Транспортування лікарських засобів, інструментів, перев’язувальних матеріалів, біологічних зразків, обладнання.
  • Доставка аптечок, дефібриляторів та ліків для екстреної допомоги. Наприклад, безпілотник швидко прибуває на місце аварії, коли переповнена автомагістраль не дозволяє швидко дістатися туди кареті швидкої допомоги.
  • Перевезення донорських органів, крові та плазми для переливання.
  • Медичне спостереження. У густонаселених районах із високим рівнем поширеності інфекційних захворювань дрони з інтегрованими камерами можуть знімати фото та відео, на основі яких спеціалісти аналізують небезпечні фактори та розроблюють методи їх усунення. Цю функцію можуть виконувати навіть звичайні БПЛА від Dronestore, доступні для широкого вжитку.

Що далі?

Поява телемедицини дозволила проводити обстеження та ставити діагнози на відстані. Однак доставка ліків, вакцин та інших медичних засобів у віддалені райони, а також збір біологічних зразків для лабораторних досліджень є головними перешкодами на шляху широкого застосування телемедицини. Безпілотники в перспективі дозволяють на 100% розв’язати цю проблему.

Деякі проблеми можуть обмежити широкомасштабне використання дронів у сфері охорони здоров’я. Обмеження корисного навантаження, великі відстані та ємність батареї – це ті питання, які потрібно вирішувати інженерам. Іншою потенційною проблемою є відсутність належних правил використання дронів. Перш ніж запроваджувати безпілотники в основних секторах охорони здоров’я, необхідна ефективна співпраця між авіаційними органами та регуляторними органами галузі охорони здоров’я.

Однак вже сьогодні можна побачити, що у справі захисту життя та здоров’я людей БПЛА мають великі перспективи. Багато функцій вони виконують і зараз, а ще більше зможуть робити в найближчому майбутньому.

Соцмережі