Сон прикрашає людину: 5 важливих фактів

Сон життєво необхідний людині. Позбавлення сну всього на кілька діб може привести до необоротних наслідків в організмі і погубити людину так само, як відсутність їжі та води. Але спершу бідолаха, що не виспався збожеволіє. А ще раніше – стане виглядати, немов персонаж фільму жахів – з чорними плямами навколо блукаючих очей, з блідою, в’ялою шкірою, що так і норовить стекти з обличчя кудись в область ключиць.

Майже всі знають, що спати потрібно не менше 7-8 годин на день, тому що це потрібно для збереження здоров’я і нормальної роботи організму. Гірше, що не всі цього правила дотримуються.

Сон відновлює пружність шкіри і гальмує утворення зморшок

І не тільки фізичних сил. Під час сну в шкірі виробляється колаген, а від нього залежить пружність. Від кількості колагену залежить і контур обличчя, і швидкість утворення зморшок. Але це відбувається тільки тоді, коли людина спить досить довго – не менше 7 годин щоночі. Якщо спати хоча б на дві години менше, результат недосипання буде в самому буквальному сенсі «налице» – тобто проявиться на шкірі обличчя у вигляді землистого кольору, сухості, одутлості і появою дрібних зморшок.

Під час сну поліпшується кровопостачання шкіри голови і обличчя

А з посиленим припливом крові шкіра отримує більше харчування, розправляється і починає буквально світитися. Ніжний рум’янець буває тільки у тих, хто добре висипається.

Недосипання призводить до ще одного неприємного ефекту, крім блідої в’ялої шкіри: до мішків під очима. Іноді для особливо виразного ефекту мішки набувають синюватого або сірого кольору, роблячи з суб’єкта «людини-панду». А іноді і «людини-єнота». Правда, без милої пухнастості цих симпатичних звірів.

Тому що від недосипання можна розгубити і «пухнастість», так як цілком ймовірно масова втеча волосся з голови. Коли людина спить занадто мало, шкіра волосистої частини голови теж не отримує достатньо харчування, розташовані в ній фолікули волосся слабшають і можуть зовсім «впасти у сплячку».

Ще один фактор негативного впливу на стан волосся – стрес від недосипання. В організмі підвищується рівень кортизолу, а це теж погано діє на волосся. Це пов’язано з тим, що від стресу капіляри, що забезпечують кров’ю шкіру голови і волосяні фолікули, звужуються. Природно, це знижує кровопостачання і погіршує живлення волосяних цибулин. В результаті фолікули, які ще могли довгий час функціонувати, раптово зупиняються, завмирають, а волосся, що росли з них – випадають.

Це відбувається не відразу, іноді ефект недосипання накопичується протягом декількох місяців. Часом викликати випадання волосся може навіть нетривалий, але сильний стрес, викликаний втомою і нестачею сну.

Недосипання робить ваше обличчя понурим і похмурим

Людина, яка дуже мало спить, схильна частіше хмуритися, морщити лоб, а куточки губ у неї опускаються вниз. Все це створює враження недоброї і хворої людини, про яку красу може йти мова з таким обличчям? … Коли на блідому обличчі чорні кола вдало підкреслюють червоні опухлі очі, губи стиснуті в нитку, а лоб скорботно похмурий, це може бути затребуваним тільки на зйомках фільму жаху про вампірів або зомбі. І то, якщо режисер не вирішить, що це виглядає занадто натуралістично.

Був, звичайно, час, коли ідеалом краси вважалися бліді напівпрозорі дами, з трагічно опущеними куточками губ і вишуканою синявою навколо провалюючих очей. Мода на хирлявість давно позаду. Сьогодні на піку привабливості – міцні, здорові, життєрадісні люди. З гладкою шкірою, білими зубами і щирими посмішками.

Якщо хтось знає секрет, як зберегти такий вид і настрій при хронічному недосипанні – пишіть нам, ми теж хочемо знати. Поки загальновідомий тільки старовинний спосіб добре виглядати і добре себе почувати: нормально висипатися.

Уві сні шкіра краще засвоює поживні речовини з косметики

Найкращий ефект можна отримати, якщо перед сном добре очистити шкіру обличчя і рук від денного пилу, і нанести на неї спеціальний нічний крем з ефектом зволоження і відновлення. Більш інтенсивний кровотік дозволить компонентам крему успішно вбратися і максимально сприяти зволоженню і відновленню шкіри.

Брак сну збільшує ризик розвитку ожиріння

Це пов’язано з тим, що порушується гормональний баланс: рівень гормону греліну, відповідального за виникнення почуття голоду, підвищується, а рівень його антагоніста лептину, від якого залежить відчуття насичення, знижується. На розбалансування цього природного механізму регуляції апетиту може вплинути навіть невелике недосипання, а якщо воно стає регулярним – зайвої ваги не уникнути.

Можна скільки завгодно переконувати себе, що «хорошої людини повинно бути багато», але правда полягає в тому, що хорошій людині краще все-таки бути не стільки великою, скільки здоровою і красивою.

Перший крок до схуднення, здоров’я і красу – нормалізація сну.

Соцмережі