Синехія

Синехія – захворювання, що полягає в утворенні спайок (зрощень) між органами. Найчастіше дана проблема зустрічається у дівчаток у вигляді зрощення малих статевих губ, рідше – великих.

Причини виникнення синехії

Найпоширеніша причина утворення спайок – вроджена патологія. У материнському організмі матері в період вагітності часто спостерігається нестача гормону – естрогену, який викликає недорозвиненість зовнішніх статевих органів у дочки.

Також причинами виникнення можуть служити:

  • надмірний догляд за статевими органами. (Якщо маленьку дівчинку підмивати кілька разів на день з милом, то велика ймовірність пошкодити слизову). Мило викликає почервоніння і легке запалення статевих губ. Коли ці, здавалося б, незначні подразнення починають гоїтися, статеві губи зростаються, таким чином утворюються синехії. Але це не означає, що гігієна статевих органів не важлива для дитини, навпаки, недобросовісний догляд може привести до серйозних бактеріальних інфекцій.
  • тісні підгузники і памперси, а також синтетична білизна. Неякісний склад одягу здатний викликати тертя шкіри, їх запалення, і як наслідок, зрощення.
  • бактеріальна інфекція сечовивідних шляхів. Найчастіше вона протікає безсимптомно, або може виступити на шкірі дитини легке почервоніння, в результаті чого також може виникнути синехія.
  • інфікування статевих органів. Запалення може спровокувати зрощування малих статевих губ. Це можливо під час купання в громадській водоймі, або в результаті використання чужого рушнику, білизни, або мочалки – інфекції часто передаються через побутові предмети. Тому необхідно привчити свою дитину користуватися своїми особистими предметами гігієни якомога в більш ранньому віці. Навіть батьки можуть занести інфекції в результаті підмивання малятки нечистими руками або при спільному прання дитячої та дорослої білизни.
  • також інфекція могла потрапити при народженні, в процесі зіткнення дитини зі статевими органами матері.

Ускладнення синехії

  1. При зрощенні статевих губ утворюється замкнутий простір, позбавлене доступу повітря, в якому можуть накопичуватися велика кількість бактерій. Вони починають розмножуватися не тільки на зовнішніх органах (статеві органи, внутрішня сторона стегна), а й на внутрішніх (сечостатеві шляхи).
  2. Захворювання може придбати хронічну форму. Для дівчинки ці ускладнення загрожують безпліддям, загрозою переривання вагітності.

Діагностика

Проблема малюка до року і дитини молодшого віку (до 8 років) ідентична, але її лікуванням займаються різні фахівці. Новонароджену дитину повинен щомісяця спостерігати педіатр, дівчинку постарше – дитячий гінеколог.

Лікар спочатку проводить візуальний огляд, потім може призначити аналізи сечі, взяти мазок на грибкові та вірусні інфекції.

Лікування

Лікування являє собою гормональну терапію (застосування препаратів з підвищеним рівнем естрогену), використання ванночок з ромашкою, звіробоєм і марганцівкою як антисептичний засіб. Під їх впливом спайки розходяться природним шляхом.

Якщо ж така терапія не принесла очікуваних результатів, то застосовують хірургічне втручання – процедура неприємна, але ефективна.

Головне, своєчасне втручання, акуратне і дбайливе, тому тривала проблема може стати психологічною травмою для дитини.

Соцмережі