Чому при вагітності болить спина?

Чому болить спина при вагітності? Досвічені мами знають, що без болю в спині або попереку вагітність практично неможлива. Зміни тіла, ваги, навантаження на м’язи і зв’язки точно викличуть дискомфорт навіть у самих тренованих жінок. Більш того: дослідження доводять, що у професійних спортсменок виникає більше проблем через занадто розвинені м’язи. Але біль в спині при вагітності може виникнути не тільки через нові навантаження. Розберемося, чому болить спина при вагітності, і коли це – сигнал неполадок.

Коли біль в спині – варіант норми?

Болі в спині при вагітності можуть доставляти чимало неприємних відчуттів, але при цьому не бути небезпечними. Як правило, така проблема є практично у всіх майбутніх мам. Біль може бути сильним або ледь помітним, швидко зникає при зміні пози або тривалий і набридливий.

Дослідники стверджують, що найсильніше болить спина під час вагітності у тих, хто і до зачаття стикався з подібним синдромом. Також частіше страждають майбутні мами із зайвою вагою, недостатньою м’язовою масою або одноманітними фізичними навантаженнями.

Чому болить спина при вагітності в першому триместрі, коли маля ще зовсім крихітне і навантаження низькі? Тому що різко підвищується кількість гормону прогестерону, а він, крім важливої функції підтримки вагітності, впливає також на зв’язковий апарат і м’язи. Це потрібно, щоб тіло не особливо опиралося тиску зростаючої матки і пологи пройшли добре.

Такі тягнучі болі в спині нормальні, якщо вони проходять при зміні пози. Зазвичай болять спина і поперек, боки живота, деколи – область стегон.

  • Коли малюк починає різко зростати, центр ваги тіла зміщується вперед. З другої половини вагітності з’являється нова причина для болю – через адаптації м’язів і зв’язок до цього нового центру. Новим тканинам, які раніше «лінувалися», доводиться активно працювати, поперековий відділ хребта згинається, змінюється навіть хода. Як правило, у другій половині вагітності спина болить в районі попереку – і саме через нові навантаження.

Важливо: з таким болем цілком можна впоратися без ліків.

Біль у спині як сигнал небезпеки

Взагалі своєму лікареві треба розповідати про всі проблеми, і болі в спині, навіть звичайна для вагітних – не виняток. Обов’язково потрібно описувати лікарю характер болю: ниючий, колючий, переймоподібний, місцевий або поширюється на всю спину, коли починається і від чого проходить. Це все важливо. Особливо важливо проконсультуватися, якщо біль почалася раптом або її характер різко змінився.

На які захворювання може вказувати біль в спині при вагітності? Боліти спина може при:

  • сечокам’яній хворобі, коли камінь починає рухатися;
  • панкреатиті, запаленні підшлункової залози: особливо часто виникає після переїдання, жирної їжі, супроводжується сильним болем у попереку, нудотою і блювотою;
  • патологіях нирок, особливо небезпечні для майбутніх матерів – пієлонефриті, гломерулонефриті і т. д. Біль сильний, з одного боку попереку або з обох сторін;
  • міозиті, запаленні м’язів при навантаженні або переохолодженні;
  • переймах. Як правило, перейми захоплюють живіт і віддають в спину, верхню частину ніг. Обов’язково розкажіть лікарю, а якщо процес сильний і не припиняється – терміново викликайте швидку допомогу. 

Соцмережі