Що повинні знати автомобілісти про алергію?

Найнебезпечніше в перебігу та розвитку алергії – це постійний контакт з алергеном. Від частих подразнень симптоми можуть ставати все важчими і навіть переходити в хронічну стадію. Алергія на кондиціонер є особливо небезпечною для автомобілістів. Алергічний риніт може спричинити значне погіршення якості життя (1). Люди, які мають алергію на кондиціонер, а точніше частинки, які разом із прохолодним повітрям потрапляють у салон, мають бути дуже уважними до свого здоров’я.

Чому кондиціонер у машині може бути небезпечним для алергіків

Охолоджуючи повітря, система кондиціювання втягує його з навколишнього простору. На системі стоять фільтри, але вони можуть затримати не всі мікрочастинки, такі як пилок рослин або дрібний пил. Тим більше що далеко не всі водії стежать за чистотою цих фільтрів уважно. Ось і виходить, що в салон потрапляє холодне, але іноді дуже забруднене повітря. Всі ці частинок залишаються на поверхні всередині автомобілю і при кожному використанні транспортного засобу стають причиною алергії.

Тепер про небезпеку: алергія в авто, це не просто неприємній стан. Якість водіння автомобіля в момент загострення алергії знижується на стільки ж, як за рівня алкоголю в крові 0,05% (2). Тому при прояві алергічної реакції за кермом потрібно одразу вживати заходів. Лікарі радять використовувати засоби, компоненти яких можуть швидко полегшити стан, наприклад препарат Еріус з лінійки антигістамінних продуктів компанії Байєр. Препарат нового покоління не викликає сонливості як більш старі засоби від алергії. Його можна приймати за кермом, що дуже важливо для тих, хто багато часу проводить у дорозі.

Після прийому Еріуса можна відчути полегшення таких симптомів:

  • Риніт – закладеність носа, виділення, набряк слизової;
  • Сльозоточивість – за кермом дуже важливо, щоб нічого не заважало зору;
  • Сверблячка в очах, носі, небі – неприємний симптом, який може дуже відволікати під час водіння машини.

Тому лікарі рекомендують навіть водіям, які не скаржаться на часті напади алергії, мати при собі надійний антигістамінний препарат в аптечці.

Заходи профілактики алергії в автомобілі

Алергію, як будь-яке інше захворювання, простіше попередити, ніж лікувати. Тому дотримуючись елементарних правил, можна убезпечити себе та своїх пасажирів у салоні автомобіля від алергії:

  • Регулярне прибирання – бажано не рідше одного разу на тиждень протирати спеціальними серветками усі гладкі поверхні, а елементи салону, покриті тканиною, потрібно прибирати порохотягом;
  • Навесні та влітку не їздити з відкритими вікнами – вітерець в обличчя – це приємно, але небезпечно. З цим вітерцем в машину потрапляє пилок квітучих рослин, пил і кліщі, також можуть залетіти комахи, укус яких небезпечний своїми наслідками для алергіків, аж до анафілактичного шоку за кермом;
  • Обов’язково регулярно міняти салонний фільтр – щоб частинки, що скупчилася на ньому, не потрапляли в салон.

Кондиціонер у машині має полегшувати поїздки, а не створювати проблеми. Тому його регулярна перевірка та чищення обов’язкові. Також необхідно покласти в аптечку ліки від алергії, наприклад Еріус від Байєр.

Література

1. Naclerio, R., Ansotegui, I. J., Bousquet, J., Canonica, G. W., D’Amato, G., Rosario, N., Pawankar, R., Peden, D., Bergmann, K. C., Bielory, L., Caraballo, L., Cecchi, L., Cepeda, S. A. M., Chong Neto, H. J., Galán, C., Gonzalez Diaz, S. N., Idriss, S., Popov, T., Ramon, G. D., Ridolo, E., … Rouadi, P. (2020). International expert consensus on the management of allergic rhinitis (AR) aggravated by air pollutants: Impact of air pollution on patients with AR: Current knowledge and future strategies. The World Allergy Organization journal, 13(3), 100106. https://doi.org/10.1016/j.waojou.2020.100106

2. Vuurman, E. F., Vuurman, L. L., Lutgens, I., & Kremer, B. (2014). Allergic rhinitis is a risk factor for traffic safety. Allergy, 69(7), 906–912. https://doi.org/10.1111/all.12418

Соцмережі