Причини і профілактика підвищеної стомлюваності

Хронічна втома стає все більш поширеним явищем серед жителів великих мегаполісів. Виявлення причин і профілактика цього деструктивного стану допоможе уникнути почуття фізичного і розумового виснаження. Постійна втома негативно позначається на працездатності людини, її сімейному житті і соціальних відносинах. Людям, які відчувають гостру нестачу мотивації і постійний дефіцит енергії, можна рекомендувати застосувати певні заходи профілактики, спрямовані на поліпшення загального самопочуття. Дізнатися про них можна з наступної статті.

Причини і профілактика хронічної втоми

Багато жінок скаржаться на відчуття постійної втоми, яке переслідує їх протягом більшої частини часу. Стереотипи, нав’язані сучасним суспільством, диктують їм ролі (успішної бізнес-вумен, щасливої ​​матері декількох дітей, відмінної домогосподарки і вельми різнобічної особистості, що володіє безліччю захоплень), відповідати яким одночасно практично неможливо.

Виявлення причини і профілактика хронічної втоми дозволять повернутися до активного соціального життя. До факторів, відповідальним за виникнення цього стану, традиційно відносять гостру нестачу сну, часті стреси, постійна перевтома, нерегулярні прийоми їжі і відсутність чіткого режиму дня.

Погіршують стан простудні захворювання, перенесені «на ногах», дефіцит вітамінів в раціоні і прийом певних лікарських препаратів, що провокують занепад сил і слабкість. Також викликають відчуття хронічної втоми хвороби, пов’язані з порушенням роботи щитовидної залози і розладами нервової системи, гормональні збої і серйозні інфекційні захворювання.

Встановлення точної причини і профілактика цього стану неможливі без діагностування його симптомів. До них відносять:

 • швидку стомлюваність;
 • постійне відчуття сонливості;
 • проблеми з пам’яттю;
 • втома після пробудження;
 • дратівливість;
 • постійне відкладання справ «на потім»;
 • проблеми зі сном;
 • зниження захисних сил організму;
 • часті простудні захворювання.

Якщо ж виявлення причини і профілактика постійної втоми не дозволяють усунути наявні симптоми, то слід звернутися за кваліфікованою допомогою. Адже причина погіршення стану може критися в серйозних проблемах зі здоров’ям.

Здорове харчування, як один із заходів профілактики частої стомлюваності

Крім медичних і соціальних причин появи хронічної втоми, значну роль у розвитку даного стані відіграє харчування. Дієтичні пристрасті багато в чому визначають фізичне і психологічне самопочуття людини. Тому до заходів профілактики частої стомлюваності можна віднести корекцію раціону, яка включає в себе наступні пункти.

 • Обов’язкова наявність сніданку

Сніданок грає важливу роль в підтримці нормального самопочуття людини та забезпечення необхідного заряду бадьорості на цілий день. Тому його відсутність є одним з факторів ризику розвитку підвищеної стомлюваності протягом дня. Для усунення цієї причини і профілактики даного стану необхідно вживати на сніданок багаті вуглеводами продукти (крупи, цільнозерновий хліб), які дозволять наситити організм достатньою кількістю енергії.

 • Дотримання питного режиму

Вживання достатньої кількості чистої питної води допоможе правильно функціонувати всім органам і системам тіла, що підвищить загальний тонус організму і зробить його більш енергійним. Адже навіть невелике зневоднення сприяє падінню кров’яного тиску, що призводить до погіршення постачання головного мозку киснем і виникнення почуття втоми.

 • Правильний вибір продуктів

Для боротьби з хронічною втомою необхідно включати в раціон продукти, що сприяють підвищенню енергетичного потенціалу людини. Дієтологи рекомендують вживати достатню кількість свіжих фруктів і овочів, а також білкової їжі, що є ефективною профілактикою даного стану.

 • Зниження споживання цукру

Надмірне споживання цукру викликає стан, який медики називають адреналіновою втомою (недостатністю надниркових залоз). Він характеризується почуттям втоми, роздратування, нервозністю, усунути яке допомагає додаткове вживання цукровмісних продуктів. Солодке на деякий час підвищує рівень цукру в крові, після чого той падає нижче допустимої позначки. Відмова від цукру – дієва профілактика підвищеної стомлюваності і відмінний спосіб повернути контроль над власним самопочуттям.

Правильні звички – ефективна профілактика хронічної втоми

Правильні поведінкові звички – це свого роду заходи профілактики підвищеної стомлюваності і хронічної втоми, адже вони дозволяють тримати під контролем фізичне і емоційне самопочуття. Якщо людина відчуває постійну слабкість, втому, відсутність інтересу до навколишньої дійсності, необхідно переконатися чи приділяє вона достатню увагу наступними складовими здорового способу життя:

 • Повноцінний нічний відпочинок

Дефіцит сну – один з головних винуватців денної втоми. Чіткий розпорядок дня (з підйомом і відходом до сну в один і той же час), а також восьмигодинний нічний відпочинок дозволять уникнути сильної втоми протягом дня і зменшать бажання спати в денний час.

 • Фізичні навантаження

Сидячий, малорухливий спосіб життя, який ведуть більшість жителів великих міст, сприяє їх низькій активності і швидкій стомлюваністю. Найбільш дієва профілактика хронічної втоми в цьому випадку – заняття посильними фізичними навантаженнями. Відмінно підвищують тонус організму такі заняття, як біг, велоспорт, танці, йога або піші прогулянки перед сном.

 • Підтримка нормальної ваги тіла

Надлишкова маса тіла надає серйозне навантаження не тільки на опорну систему організму, але і на роботу більшості внутрішніх органів і систем. Доведено, що повні люди відчувають проблеми зі сном вночі і страждають від підвищеної стомлюваності протягом дня.

 • Профілактика стресу

Не секрет, що часті стреси негативно впливають на фізичне і психологічне здоров’я людини, викликаючи пригнічений стан, цілий ряд деструктивних емоцій і постійну втому.

Соцмережі

Exit mobile version