Причини втоми і як з ними боротися

Втома і, як наслідок втрата працездатності, це бич сучасного суспільства, в якому всі процеси супроводжуються шаленим ритмом, що не дає ні найменшого шансу на, навіть, хвилинне розслаблення. Як же постаратися максимально знизити рівень втоми, в корені не змінюючи спосіб життя? Як це зробити, ми постараємося пояснити в даному матеріалі.

Харчування

Неправильне харчування, в поняття якого входить як вживання нездорових продуктів, так і загальне недотримання режиму харчування, як правило, призводить до поганого самопочуття і до швидкої втомлюваності організму. До групи ризику потрапляють любителі кави і солодкого, а також фастфуду. Крім того, незбалансоване харчування може призводити до анемії і нестачі поживних речовин, які теж не сприяють приливу сил.

Як це виправити? Перейти на збалансоване харчування, обов’язково снідати, обідати і вечеряти, не пропускаючи прийоми їжі і по можливості розподіливши добову норму калорій так щоб сніданок був більш калорійним ніж вечеря. Їжте більше фруктів і овочів і менше рафінованих продуктів. Замініть білий хліб на цілісно зерновий. Найчастіше лише цих змін досить для того щоб самопочуття значно поліпшилося, правда результат буде помітний не відразу, а через пару тижнів з початку змін харчування на більш раціональне.

Сон

Не менш важлива складова хорошого самопочуття ніж харчування. Уві сні важлива не тільки його тривалість, але і якість і навіть час відходу до сну. Так наприклад американські вчені встановили що зміщення біоритмів у людей, що працюють в нічні зміни і сплять в денний час не тільки погіршується загальне самопочуття, а й з’являється підвищений ризик розвитку цукрового діабету.

Як правильно спати? Сон повинен бути регулярним, в добре провітреному приміщенні, тривалістю 7 – 8 годин. І що не менш важливо він повинен бути саме нічним. Кращий час для початку відходу до сну з досліджень вчених 23:00 і цей час прекрасно узгоджується з графіком підйому більшості працюючих людей в 6:00 – 7:00 ранку, утворюючи як раз той самий 7 – 8-годинний сон.

Тренування

Сидячий спосіб життя призводить до зниженого рівня загальної активності і так само може призводити до симптомів хронічної втоми. Для боротьби з цим симптомом можна записатися в тренажерний зал або просто по дорозі на роботу або з роботи проходити частину шляху пішки, замість поїздок на транспорті і бажано щоб ця частина шляху проходила по парку або скверу, а не вздовж загазованого проспекту.

Якщо ж ви правильно харчуєтеся, досить спите і тренуєтеся, але тим не менш відчуваєте постійну втому, то вам варто звернутися до лікаря. Крім поширених і описаних вище причин втома може бути симптомом початку хвороб, в тому числі діабету, депресії і хвороб серця.

Соцмережі