Операція варикоцеле – лікування лапароскопічним способом

Що таке варикоцеле

Варикоцеле – це патологічний стан у чоловічих яєчках, при якому відбувається варикозне розширення вен. В результаті процес вироблення сперми погіршується, що може знизити здатність до запліднення. У сучасних умовах для лікування варикоцеле виконують лапароскопічну операцію. Пошкоджену вену видаляють, а артерію зберігають, що нормалізує сперматогенез.

Що відомо про захворювання

Варикозне розширення яєчкових вен діагностують менш ніж у 30 відсотків чоловіків віком до 30 років. Частіше патологія поражає ліве яєчко, рідше – праве, а обидва органи вражає досить рідко. Надмірний тиск у венах статевого органу призводить до формування лозоподібного сплетіння. Причини розвитку патології можуть бути різними: від активних занять спортом і травмування яєчок під час них до малорухливого способу життя, при якому виникає застій крові у сім’яних венах.

Оперативне втручання вважають золотим стандартом лікування варикоцеле, який значно краще будь-яких консервативних методик. Резекція насінних вен дозволяє видалити пошкоджені вени при мінімальному пошкодженні тканин. Тому відновлення після операції не займає багато часу і чоловік швидко може повернутись до повноцінному статевого життя.

Коли призначають операцію

Оперативне лікування варикоцеле призначають у випадках, коли варикозне розширення яєчкових вен достигло того етапу, коли консервативні методи будуть недієвими. Патологія не є смертельною, але її ігнорування може призвести до безпліддя та атрофії яєчка. Хірургічне втручання рекомендують при розвитку наступних симптомів:

  •  пахові болі;
  • збільшення розмірів мошонки;
  • збільшення розмірів яєчок, больові відчуття у паху при ходьбі та фізичних навантаженнях;
  • естетична непривабливість яєчок.

Функціональність яєчок при такому стані не відновиться сама собою, тому необхідно діяти.

Як проходить процедура

Оперативне втручання призначають після візуального огляду яєчок, їх пальпації та УЗД. Після встановлення діагнозу виконують операцію під загальним наркозом. На тілі пацієнта в районі черева роблять три розрізи (троакари) для введення медичних інструментів, відеосенсора та наповнення області операції газом. Розмір проколів не перевищує 10 мм.

Лікар проводить ретельний огляд пошкоджених вен яєчка, ізолює від них артерію та лімфатичні судини. Змінену вену видаляють у ділянці від 2 до 4 сантиметрів у верхній частині. Після цього троакари витягують, а оперативну область зашивають, накладаючи декілька швів. Пацієнту необхідно буде побути у стаціонарі до двох днів. Немає потреби приймати знеболювальні препарати.

Відновлення триває до трьох тижнів, під час яких чоловікові рекомендують утриматися від важких фізичних навантажень і занять спортом, щоб не травмувати яєчка. Процес вироблення сперми нормалізується і чоловік змов має змогу зачати дитину.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Соцмережі