Ензим-пілінг: чистка обличчя, доступна всім

Популярність пілінгу в косметології важко переоцінити. Він уже давно став справжнім mast-have для багатьох жінок, які мріють про продовження молодості та краси. Для процедури ексфоліації сьогодні використовуються найрізноманітніші речовини, в тому числі та ферменти. Ензим-пілінг має масу переваг перед іншими різновидами очищення шкіри та може застосовуватися навіть у домашніх умовах.

Що собою являє?

Ензимний пілінг, як і всі інші різновиди ексфоліації має на меті видалити верхній ороговілий шар шкіри й тим самим оновити її, поліпшити поділ клітин базального шару і домогтися гладкості й м’якості, молодшого, світлішого і здоровішого вигляду обличчя. З усіх можливих варіантів ексфоліації – це один з найбільш сприятливих, придатних для всіх типів шкіри та будь-якого віку. При цьому головну «скрипку» в оновленні епідермісу грають ферменти або ензими. В основному це речовини, що видобуваються з екзотичних фруктів:

  1. Папаїн – компонент соку незрілих плодів папаї.
  2. Актинидін – речовина, що міститься в плодах ананаса.
  3. Фіцин – складова соку стебел і листя фігового дерева.
  4. Бромелайн – ще один фермент, присутній в плодах і стеблах ананаса.

Крім того, ензимний пілінг шкіри обличчя може містити й протеази бактеріальної та тваринної природи, протеїни, молочні ферменти, екстракти та витяжки рослин і трав, вітаміни-антиоксиданти, мінеральні солі, глину та ін.

Особливості процедури

Як відновити шкіру після літа? Очистити пори? Мінімізувати зморшки? Ці питання хвилюють багатьох жінок і всі їх можна вирішити в кабінеті косметолога. Ензимний пілінг відрізняється своїм м’яким впливом на шкіру, він не викликає рясного лущення в період відновлення і підходить людям навіть з чутливою і проблемною шкірою.

Однак, такі гідності обертаються і недоліком ензим-пілінгу. Так, він здатний нормалізувати роботу сальних залоз, підсушити прищі та вугрі, видалити чорні точки, знизити вираженість пігментних плям і в цілому підвищити тонус шкіри та її еластичність, але розраховувати на те, що пілінг підтягне овал обличчя, прибере глибокі зморшки й видалить рубці від акне не доводиться. Зате його можна робити щотижня, а в деяких випадках і частіше. Власницям сухої шкіри не варто вдаватися до ексфоліації ферментами частіше 1 разу в 14 днів.

Показання і протипоказання

Серед основних показань – тьмяність і сірість шкіри, зниження її тонусу, підвищена жирність, схильність до утворення комедонів і вугрів. Ензимний пілінг бореться і з ознаками старіння, виступає профілактикою появи нових зморшків. Протипоказань у нього мало, але вони є. До них відносять індивідуальну непереносність компонентів засобу, дерматози, сильні запалення на обличчі та пошкодження шкіри – рани, подряпини, порізи. Не варто вдаватися до пілінгу людям з цукровим діабетом та іншими захворюваннями, що пригнічують імунітет.

Ензим-пілінг можна проводити круглий рік, і це ще одна безсумнівна його гідність, але в дні високої активності сонця необхідно захищати шкіру від згубного впливу ультрафіолету за допомогою сонцезахисного крему. В цілому ферментний пілінг – це хороший засіб для догляду за шкірою, причому як самостійний, так і застосовуваний в якості підготовки до інших процедур, наприклад, омолоджувальної маски для обличчя.

Соцмережі