Як і навіщо перевіряти гостроту зору вдома?

У сучасному світі навантаження на зір як дорослих так і дітей стрімко зростає. Це пояснюється, зокрема, великою кількістю гаджетів, які використовуються під час роботи, навчання чи в побуті. Уже недостатньо відвідувати кабінет окуліста під час професійного огляду. Тож все більше українців вирішують купити таблиці для перевірки гостроти зору в інтернеті чи спеціалізованих магазинах, та використовують такі стенди в домашніх умовах.

Це – розумне рішення, адже такий відповідальний підхід дозволить дорослим членам родини вчасно помітити пониження зору в себе чи в дітей. І відразу ж звернутися за професійною діагностикою та за допомогою. До того ж, це – надійний спосіб прослідкувати наскільки ефективними є вправи для очей, рекомендовані лікарем. Інколи для дітей-дошкільнят перевірка в комфортних домашніх умовах буває більш правдивою ніж у лікарні, де вони можуть боятися чи соромитись.

Однак варто відповідально підійти до вибору оптимальної таблиці:

  1. Таблиця Сивцева (12 рядків у кожному з яких по 7 літер у різному порядку) – для дорослих і школярів;
  2. Таблиця Орлової (12 рядків малюнків і розімкнутих «кілець Ландольта» – для дошкільнят;
  3. Таблиця Головіна (розімкнуті кільця чи перевернута літера «Ш») – для впевненості, що літери не завчені на пам’ять, що спотворює результат.

Ефективна й зручна перевірка зору вдома

Купивши в інтернет-крамниці Складу стендів https://stendua.com/ потрібні наочні матеріали, уважно ознайомтеся з інструкцією з їхнього застосування. Перш за все. потрібно пам’ятати, що той, у кого перевіряють зір, має зручно сидіти. Крім того, варто дотримуватись таких правил:

  1. Фіксована відстань (для таблиці з літерами – 5 м, для малюнків – 2, 5 м);
  2. Розташування посібника (так, щоб десятий рядок був на рівні очей);
  3. Очі тримати розплющеними (одне закривати білим кружальцем);
  4. Не напружувати зір, не намагатися вгадати обриси;
  5. Діти мають точно знати назви усіх літер чи зображень на таблиці.

Як оцінити результат процедури перевірки?

Варто подбати, щоб використовувати справді якісні посібники, з чіткими зображеннями. Таблиця окуліста має бути освітлена розсіяним світлом (700 лк), щоб не заважали виблиски.

Аби точно оцінити зір, варто керуватись позначками на посібниках від «Складу стендів»: праворуч – від V-2,0 до V-0,1, ліворуч – від D-2,5 до D-50,0. При виникненні будь-якого сумніву відразу треба звернутися до окуліста.

Соцмережі