Штучна сльоза для очей: із чого роблять краплі

Тривалі зорові навантаження, постійне використання гаджетів і робота за комп’ютером, порушення правил носіння та заміни контактних лінз, негативний вплив зовнішніх подразників призводять до виникнення неприємних відчуттів в очах – різі, печіння, відчуття піску під повіками, сухість.

Так проявляється синдром сухого ока. Якщо довго ігнорувати його симптоми, дискомфорт стає постійним, а гострота зору повільно знижується. Для профілактики та лікування захворювання офтальмологи рекомендують користуватися краплями штучної сльози, адже патологія зазвичай виникає внаслідок зміни природного складу сльозової рідини або її дефіцитом.

Склад крапель ідентичний натуральній сльозі людини. Завдяки таким препаратам підвищується стабільність сльозової плівки, вдається позбутися неприємних симптомів та дискомфорту, відчуттю дефіциту вологи. Ефективність та безпечність препарату штучної сльози залежить від його складу, а саме – від головного активного компонента. Щоб правильно обрати краплі, необхідно розібратися в особливостях діючих речовин препаратів.

Гіалуронова кислота (гіалуронат натрію). Її молекули притягують та утримують молекули води, запобігаючи швидкому висиханню сльозової плівки. Завдяки цим властивостям гіалуронат натрію утворює на поверхні ока стійку сльозову плівку, яка не впливає на гостроту зору, утримується тривалий час і є стійкою до моргання. Наприклад, краплі для очей Хіло-Комод – ефективний засіб без консервантів, який фахівці рекомендують застосовувати для зменшення подразнення, втоми очей і почервоніння після надмірних зорових навантажень. Ці краплі не спричиняють алергічних реакцій і звикання, ефективні при носінні контактних лінз. Завдяки наявності гіалуронату натрію в складі, Хіло-Комод є одним з найбільш універсальних, зручних та безпечних препаратів штучної сльози.

Гідроксипропілметилцелюлоза (гіпромелоза). Це дуже в’язкий полімер-протектор. Він швидко усуває дискомфорт і біль в оці, зволожує рогівку, а також забезпечує антисептичну дію. Препарати на основі гіпромелози часто призначають людям, які довго працюють за комп’ютером, а також носять контактні лінзи. Вони також можуть захистити від диму, сильного вітру, пилу та солоної морської води. Одразу після закапування кілька хвилин “картинка” може бути нечіткою, але потім зір нормалізується.

Декстран. Густий полімер, який створює стійку щільну сльозову плівку. Використовується для лікування сухості рогівки. Дуже часто в препаратах використовується в комбінації з гіпромелозою. Декстран можуть застосовувати не всі, адже у багатьох спостерігається алергічна реакція на речовину. Тому варто проконсультуватися з лікарем.

Карбомер. Препарат на основі цього високомолекулярного полімеру сприяє збільшенню в’язкості сльози й утворює стійку зволожувальну плівку на рогівці. Краплі з Карбомером призначають при синдромі сухого ока або інших захворюваннях очей. Але препарати на його основі не сумісні з контактними лінзами. Після закапування може виникнути легке поколювання та нетривале подразнення, яке може супроводжуватися затуманенням зору.

Повідон. Речовина чинить зволожувальну дію, запобігає сухості очей та усуває подразнення. Препарат штучної сльози на основі повідону ефективно зволожує рогівку та кон’юнктиву ока, його можна застосовувати під час носіння контактних лінз. Краплі з повідоном ефективно усувають неприємне печіння, свербіж та відчуття піску в очах. Такі препарати захищають від зовнішніх подразників та зменшують втомлюваність очей.

Краплі від сухості очей можна придбати в будь-якій аптеці, однак перед їхнім застосуванням слід проконсультуватися з лікарем-офтальмологом. Щоб краплі чинили той ефект, якого від них очікують, слід дотримуватися інструкції і правильно зберігати краплі після того, як флакон було відкрито. Тут ви можете дізнатися більше про сучасні, ефективні краплі штучної сльози, які можна застосовувати одночасно з носінням контактних лінз.

Соцмережі