Чи корисно споживання білка?

Кількість білка в раціоні – справжня зона нерозуміння в області харчування, особливо для спортсменів. Все частіше і частіше можна зустріти висловлювання про те, що збалансована дієта має на увазі правильне співвідношення вуглеводів, білків, жирів, вітамінів і мінералів.

М’ясо і риба вважаються білковою їжею, картопля, макарони і рис – вуглеводною, овочі асоціюються з великою кількістю вітамінів і мінералів, а соуси, оливкова олія і десерти забезпечують достатню кількість жирів. Також люди часто думають, що кількість споживаних білків, жирів і вуглеводів повинно бути однаковим.

Насправді це не так. Споживання білка часто є занадто високим, а багато продуктів найчастіше є сумішшю білків, жирів, вуглеводів та інших поживних речовин. В першу чергу людей хвилює, скільки білка вони споживають, для більшості білок, який міститься в материнському молоці, – перша їжа, і людина харчується молоком тоді, коли йому необхідно максимальна кількість білка для побудови зростаючого організму.

Який відсоток від маси грудного молока займає білок? 35%? 45%? Насправді, тільки 2%. Шокуюча цифра, чи не так? Саме тому в юному віці людина набирає вагу не так швидко, як будучи дорослим. Це природно з таким маленьким споживанням білка.

Броколі – один з улюблених продуктів серед любителів правильного харчування, адже броколі багата поживними речовинами, жирами, білками і вуглеводами і ідеально задовольняє потреби людського організму. Правда, вона забезпечує людину не тваринними, а рослинними жирами.

Вегетаріанці, які багато знають про харчування, розуміють, що немає нічого поганого в поїданні тваринної їжі, але вважають м’ясо не самим хорошим джерелом жирів. Також вони стверджують, що велика кількість білка в раціоні сприяє крихкості кісток, млявості і інших неприємних реакцій організму.

Існують різні типи людей: одні відчувають себе прекрасно, споживаючи багато білка, інші відчувають себе перевантаженими і відчувають дискомфорт. Вегетаріанцям необхідно знати про хороші джерела білка серед рослинного світу. Наприклад, порошок пирію містить більше білка, ніж куряче філе.

Типовий раціон вегетаріанця включає злегка підсмажені або повністю сирі овочі, деякі горіхи і насіння, велика кількість хрестоцвітних і листових овочів і необроблених цільних продуктів, наприклад, коричневого рису. Багато хто відзначає, що з переходом на вегетаріанство поліпшується самопочуття, з’являється більше енергії, поліпшується уважність, скорочується кількість стресів і хвороб.

Соцмережі