Ознаки гормонального дисбалансу в жінок: коли потрібно здавати аналізи?

Гормональний дисбаланс – часта причина численних проблем з самопочуттям – втоми, погіршення настрою, поганого сну тощо. Гормони мають вирішальне значення для контролювання багатьох процесів в організмі, включаючи апетит і метаболізм, сон, репродуктивні цикли та сексуальну функцію, емоційний фон. Тому не дивно, що навіть найменший гормональний дисбаланс може мати помітний вплив на загальне здоров’я та благополуччя. Щоб вчасно виявити проблему за допомогою високоточних аналізів від https://diagen.com.ua/, важливо не ігнорувати тривожні симптоми навіть на початку їх проявів.

Перепади настрою

Естроген впливає на нейромедіатори в мозку, включаючи серотонін (хімічна речовина, яка підвищує настрій). Стрибки концентрації естрогену в крові можуть спричинити передменструальний синдром (ПМС) або депресивний настрій під час перименопаузи (фаза перед повним припиненням місячних) і менопаузи.

Рясні чи болючі місячні

Якщо місячні супроводжуються такими симптомами, як біль у животі, часте сечовипускання, біль у попереку, запор і хворобливий статевий акт, то у вас може бути міома. Це доброякісне новоутворення, ризик виникнення якого зростає через підвищений рівень естрогену.

Низьке лібідо

Явище особливо часто спостерігається у жінок, в яких через падіння рівня естрогену та тестостерону розвивається пери менопауза чи менопауза. Інші симптоми менопаузи, такі як нічна пітливість, втома, поганий настрій і тривога, також можуть впливати на ваше сексуальне життя.

Поганий сон

Зниження рівня естрогену також може сприяти нічному потовиділенню, яке порушує сон, сприяючи втомі та браку енергії.

Незрозуміле збільшення ваги

Ряд станів, пов’язаних з гормонами, можуть спричинити збільшення ваги. Серед таких відхилень можна назвати недостатню роботу щитовидної залози, синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) (пов’язана з гормонами проблема, що спричиняє виникнення невеликих кіст на яєчниках) і менопауза (що призводить до гормональних змін, які можуть збільшити ймовірність набору жирової тканини навколо живота).

Проблеми зі шкірою

Хронічні прищі у дорослих жінок можуть бути ознакою низького рівня естрогену та прогестерону та високого рівня андрогенних гормонів, а також вказувати на синдром полікістозних яєчників. Гормональний дисбаланс під час вагітності або менопаузи може викликати свербіж шкіри, тоді як сухість шкіри є симптомом менопаузи або проблем зі щитовидною залозою.

Проблеми з фертильністю

Гормональний дисбаланс є однією з основних причин жіночого безпліддя. Зі зміною гормонального фону фертильність жінки природним чином падає після 35 років. Високий рівень фолікулостимулюючого гормону може зменшити шанси жінки завагітніти. Аналогічний ефект викликає низький рівень лютеїнізуючого гормону.

Сухість піхви

Вагінальна сухість найчастіше спричинена падінням рівня естрогену, особливо під час перименопаузи та менопаузи. Прийом протизаплідних таблеток або антидепресантів також може змінити рівень гормонів, що призведе до виникнення даної проблеми.

Перш ніж визначити стратегію лікування, потрібно здати аналізи та отримати точні показники рівня гормонів. Це дозволить своєчасно виявити та усунути проблеми, доки вони не стали більш загрозливими.

Соцмережі