Особливості УЗД судин нижніх кінцівок: показання до процедури

Завдяки ультразвуковому скануванню судин нижніх кінцівок, можна своєчасно діагностувати небезпечні судинні захворювання: вогнища ліпідної інфільтрації запалення, варикозне розширення вен, ендартеріїт та інші. Процедура обстеження є абсолютно безпечною, позбавлена променевого навантаження та не має протипоказань. Крім того, ультразвукове сканування не потребує спеціальної підготовки. Зробити УЗД судин нижніх кінцівок у Львові можна за доступною ціною. Що для цього треба зробити? Достатньо звернутися до фахівців медичного центру «Нікомед».

УЗД судин ніг: що можна побачити?

Під час сканування, лікар може оцінити просвіт судин на різних рівнях, виявити тромби та будь-які морфологічні зміни. Завдяки судинам, кров надходить до різних органів та систем, насичує тканини організму киснем. Якщо є звуження діаметру артерії чи вени, це може спричинити серйозні наслідки, тому своєчасне виявлення дефекту допоможе врятувати здоров’я, а іноді – навіть життя. Застосування методу ультразвукової діагностики дозволяє не лише встановити точний діагноз, а й оцінити ефективність лікування в динаміці.

Доплерографія судин нижніх кінцівок (артерії та вени)

На думку вчених, саме доплер судин є найнадійнішим методом діагностики варикозного розширення вен. Крім того, це неінвазивне та високоінформативне дослідження показує не лише анатомічні особливості судинного комплексу ніг, а й характер кровотоку по ним. На сайті медичного центру «Нікомед» можна записатися не лише на УЗД судин кінцівок, а також пройти комплексне ультразвукове дослідження різних органів, УЗ сканування вагітних та багато іншого.

Доплерографія нижніх кінцівок потрібна за наявності таких скарг та симптомів:

  • Важкість в ногах під час ходьби не зникає у стані спокою.
  • Відчувається швидка втома.
  • Пальці ніг та стопи завжди холодні на дотик.
  • Порушення чутливості (оніміння, поколювання, повзання «мурашок»).
  • Поява набряків на ногах (стопи, гомілки, щиколотки).
  • Судоми та зміна кольору шкіри (від блідої до темно синьої).
  • Утворення виразок на стопі або гомілці.
  • Ускладнений анамнез пацієнта: серцево-судинні захворювання та Covid-19.

Таке дослідження буде доречним навіть для людей, які не мають проблем зі здоров’ям, адже профілактичні обстеження є надзвичайно важливими.

Переваги УЗД судин нижніх кінцівок

Як метод діагностики варикозу та інших судинних патологій, доплер відрізняється високою інформативністю, тому дозволяє виявити найменші анатомічні зміни. Метод є безболісним та неінвазивним, а процедура проведення не потребує від пацієнта попередньої підготовки. Сучасна УЗД система Siemens забезпечує високу чіткість зображення. Тривалість процедури УЗД (доплерографії) залежить від особливостей дослідження (40-60 хв).

Соцмережі

Exit mobile version