Алергія на ракоподібних (креветки, раків, крабів і т.д ..)

Ракоподібними є: раки, королівські креветки, тигрові креветки та ін. види креветок, краби, омари, скампи, креветки, павукоподібні краби і всілякі ін. краби.

Хто такі ракоподібні?

Ракоподібні – це безхребетні організми підводного типу морської або прісної і солоної води. Це безхребетні організми разом з молюсками і рибами входять в цілий перелік «морепродуктів».

Ракоподібні вважаються дорогими і дуже смачними продуктами харчування; незважаючи на високу вартість, завдяки своїм смаковим якостям вони одні з найбільш продаваних морепродуктів в світі.

З точки зору харчування ракоподібні включені до першої групи основних харчових продуктів. Вони володіють помірним запасом енергії, містять білки високої біологічної цінності, вітаміни групи В і мінеральні макроелементи (кальцій, фосфор, натрій і ін.). Вони також багаті астаксантіном (антиоксидантом провітаміну А), холестерином, поліненасиченими жирами омега-3 (ейкозапентаєнова кислота і докозагексаєнова кислота) і важливими мінеральними мікроелементами, типу йоду, цинку і селену.

Хоча ракоподібні і поживні, вони мають дуже високу алергічну силу; тому, як і молюсків, їх слід виключити з раціону дітей і замінити на гіпоалергенну рибу, таку як тріска.

Що таке алергія на ракоподібних?

Алергія являє собою іммуномодулюючу побічну реакцію (вивільнення певних імуноглобулінів) проти однієї або декількох чітко визначених пептидних послідовностей. У разі харчової алергії, то симптоми (різного ступеня тяжкості) з’являються після прийому їжі, що містить ці амінокислотні послідовності; в залежності від випадку ці симптоми можуть виникати практично відразу або через багато годин (після перетравлення їжі, на яку у вас алергія).

Алергія на креветки і крабів – одна з найпоширеніших і частих алергій в світі. Вона також є однією з найнебезпечніших і має абсолютний рекорд по числу госпіталізацій. Виявляється частіше в дорослому віці, ніж в ювенільному (молодості).

Алергія на ракоподібних НЕ є синонімом алергії на рибу і молюсків. Тобто, теоретично, ті, хто страждає від алергічних реакцій на ракоподібних можуть спокійно харчуватися рибою з кістками (лящ, анчоуси, тунець і т. Д.), Каракатиця, восьминогами, равликами, мідіями, молюсками, устрицями, морським гребінцем, морськими трюфелями і т. д. з іншого боку, перш ніж вживати ці продукти при алергії на ракоподібних, необхідно проконсультуватися з алергологом і пройти ряд діагностичних процедур, щоб знати напевно.

Примітка: хоча статистично алергія на ракоподібних частіше є остаточною, вона точно не відома. Це багато в чому залежить від випадку, тому не існує відомих методів визначення його тривалості.

Симптоми

Як проявляються симптоми алергії на ракоподібних?

Найбільш поширеними симптомами алергії на креветки і крабів є:

 • блювота;
 • спазми в шлунку;
 • розлад шлунку;
 • пронос;
 • по всьому тілу поширюється кропив’янка (див. фото);
 • утруднене дихання (задишка);
 • хрипи при вдиху і видиху;
 • кашель;
 • набряк горла і проблеми з ковтанням;
 • набряк мови і / або губ;
 • брадикардія;
 • блідість;
 • запаморочення і / або сплутаність свідомості.

Лікування

Лікування і профілактика алергії на ракоподібних

Нижче ми коротко підсумуємо пункти, необхідні для лікування і профілактики даної алергії:

 • Перше фундаментальне і невід’ємне правило будь-якої алергії – уникати продуктів, які викликають симптоматичну реакцію; серед них можна виділити:
  • Ракоподібні.
  • Продукти, які містять їх похідні; завжди уважно дивіться на харчові етикетки. Рекомендується звернути пильну увагу на такі продукти, як сурімі, різні рибні закуски і т. Д. Дуже важливо, особливо при прийомі їжі поза домом, спілкуватися з працівниками кухні.

У попередньому розділі ми вказали, що алергія на ракоподібних є формою несприятливої реакції, відмітною від алергії на рибу і молюсків. Проте, особливо в сфері громадського харчування, випадки перехресного забруднення, викликаного змішанням різних продуктів, не рідкість.

Візьмемо тривіальний приклад: якщо в меню ресторану пропонується «фриту місто», то, цілком ймовірно, різні інгредієнти вже змішані. При замовленні «фриту мисто без креветок» існує висока ймовірність того, що кухонний оператор просто прибере креветки після приготування. Або якщо той же масло, яке використовується для приготування вашого страви багато залишками попередньо приготованих креветок. В результаті дуже чутливий алергік напевно зіткнеться з більш-менш серйозної симптоматичною реакцією.

 • Деякі симптоми можна стримувати, прийомом антигістамінних і кортикостероїдних препаратів. Однак, ТІЛЬКИ при легких алергічних реакціях.
 • Підозрюючи виникнення «потенційно» важких алергічних реакцій, особливо анафілактичного шоку (потенційно смертельного стану), важливо завжди мати під рукою самоін’єкціонні препарати адреналіну (адреналіну). Також важливо, що б ці препарати:
  • Вводились швидко, як тільки з’являються перші симптоми; пам’ятайте, що важка алергічна реакція набагато небезпечніше, ніж потенційні побічні ефекти адреналіну (занепокоєння, тривога, запаморочення, рідко тахікардія серця, артеріальна гіпертензія і набряк легенів).
  • Чи не були простроченими.
  • Є принаймні в двох дозах; другий може бути запасним і стати в нагоді, якщо перший зламався або якщо реакція дуже серйозна.
 • Крім того, якщо у дітей алергічна реакція на ракоподібних виникла під час відсутності батьків важливо, щоб дорослі, присутні під час їжі, були інформовані і навчені (наприклад, шкільні вчителі, няні і т. Д.).

Примітка: важливо, щоб алерголог виписав рецепт, в якому буде вказано екстрене лікування з типом використовуваних ліків і дозуванням, в залежності від симптомів.

Діагностика

Чи можна діагностувати алергію на ракоподібних?

З різних причин діагностика алергії на ракоподібних також може бути дуже складною:

 • Якщо алергія на ракоподібних виражена, суб’єкт може потрапити в лікарню без відома і, не маючи можливості спілкуватися з медичним персоналом, це уповільнює діагностику.
 • Симптоми можуть бути суб’єктивними і дуже різними серед людей; давайте також не будемо забувати, що алергічні реакції на ракоподібних можуть вплинути на шкіру, дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт та / або серцево-судинну систему.
 • Симптоми можуть змінюватися час від часу, між епізодами одного і того ж людини.
 • Як ми вже говорили, в деяких випадках симптоми алергії можуть з’являтися навіть при вживанні підходящої їжі, яка, тим не менш, вступала в контакт з ракоподібними.
 • Чи не занадто часто зустрічаються випадки алергічної реакції після вдихання парів / парами при приготуванні раків.

При підозрі на харчову алергію важливо проконсультуватися з алергологом, який може поставити діагноз, призначити спеціальні дослідження і дати рекомендації пацієнтам, як впоратися з будь-якими симптомами випадкового прийому їжі.

Діагностичний процес алерголога починається з детального вивчення історії хвороби та симптомів гіпотетичної алергії на раків; наприклад, необхідно буде повідомити «що було з’їдено і в яких кількостях», «скільки часу знадобилося для появи симптомів», «які ознаки з’явилися» і «як довго вони тривали».

Після цього алерголог призначить аналіз крові (тест ImmunoCAP) і / або сам проведе шкірний тест для перевірки наявності харчового специфічного імуноглобуліну E (IgE).

Алергопроби (Прік-тест) – один з кожних алергологічних тестів проводиться в амбулаторних умовах і показує результати протягом 15-30 хвилин. Їх виконують, капають краплю рідини, що містить алерген, на передпліччі або на спину пацієнта, пробиваючи шкіру невеликим стерильним зондом (змушуючи рідину проникати під шкіру). Ці тести, які не є особливо болючими, але досить дратівливі, вважаються позитивними, коли шкіра, яка вступає в контакт з алергеном, стає червоною і набухає (подібно укусу комахи).

Аналізи крові менш чутливі, ніж шкірні тести, і показують кількість антитіл IgE до специфічних алергенним продуктам. Результати, як правило, доступні через один або два тижні і повідомляються з числовим значенням для контекстуалізаціі в певному діапазоні.

Нагадаємо, що є випадки, коли шкірні тести на алергію позитивні, проте не викликають симптомів при прийомі даної їжі. Крім того, слід вказати, що кількість IgE, досліджене аналізом крові, не обов’язково пропорційна тяжкості симптомів.

Якщо обидва ці діагностичних інструментів дають неясні результати, для точного діагнозу алерголог може вдатися до проведення харчового тесту, при якому (під суворим медичним наглядом) пацієнт споживає велику кількість потенційно алергенної їжі.

Соцмережі