10 ознак, що ви п’єте занадто багато кави

Часом ранкова чашка кави – це єдине, що може змусити нас піднятися з ліжка і відправитися назустріч новому дню. Але як бути, якщо без неї важко спілкуватися з друзями, вчитися і працювати, і просто щасливо жити? Як зрозуміти – ви відчуваєте залежність від кави або просто її відданий шанувальник? Підказки дає HealthApple.

Кавоманія: бажаний аромат кавових зерен

«Спочатку була кава» – мовиться у відомій рекламі … І ось уже перед внутрішнім поглядом пропливають картини романтичних побачень, жаданих покупок і успішного вирішення складних проблем.

З моменту відкриття кавових зерен в дев’ятому році до нашої ери, кава є одним з найпопулярніших, улюблених і шанованих напоїв в світі. Мільйони людей у всіх куточках планети починають разом з нею ранок, вихваляючи її вишуканий смак і аромат, що бадьорить, і розраховуючи на енергетичну «підзарядку».

Але є ті, для кого питання «А чи так корисна кава, як про неї говорять?» Не є пустим. Існує багато наукових досліджень, які демонструють позитивні властивості кави і її переваги для здоров’я. Але не можна заперечувати і її негативний вплив на організм – перш за все, через надлишок в раціоні.

[alert style=”info”]Факт![/alert]

«Ви можете стати залежними від кави, якщо звикли вживати всього 100 мг кофеїну на добу, що еквівалентно одній чашці напою», – говорить доктор медичних наук, гастроентеролог Партха Нанді.

10 ознак, що вам потрібно скоротити кількість кави

Як зрозуміти, що ви перестаралися з кавовими зернами?

1. Ваш ранок починається з … головного болю

«Мій ранок ніколи не буває добрим», – говорив відомий німецький модельєр Карл Лагерфельд. І з ним можуть погодитися багато наших співвітчизників.

«Головні болі можуть почати переслідувати вже через 12 годин після останньої чашки кави. Ось чому ранкова порція кофеїну настільки бажана, – говорить доктор медицини, дієтолог Меггі Мун. – Коли організм чекає звичну порцію кофеїну, кровоносні судини розширюються. Це дратує нервові закінчення, які провокують больові центри в мозку. В результаті у вас починає боліти голова ».

2. Вас турбують судоми

«Надмірне споживання кофеїну викликає зневоднення організму, провокує виникнення м’язових спазмів, особливо в гомілках, підколінних сухожиллях і стегні», – розповідає доктор медичних наук Партха Нанді.

«Крім цього ви можете зіткнутися з« синдромом неспокійних ніг ». Людина відчуває дискомфорт, відчуття тяжкості і поколювання в ногах. Симптоми, як правило, посилюються в стані спокою », – доповнює слова колеги доктор медичних наук Ільзе Шапіро.

3. Ви погано спите ночами

Кава не обов’язково викликає безсоння. Багато людей можуть пити свій улюблений напій перед сном і спокійно ніжитися в обіймах Морфея.

А ось те, що зловживання кави протягом дня викликає погіршення якості сну і скорочує його тривалість – доведений науковий факт. Втім, людям, які помірно п’ють ароматний напій, боятися нема чого.

4. Без «дозаправки» ви відчуваєте себе слабкими і розбитими

Не секрет, що гаряча кава стимулює підвищення кров’яного тиску. Якщо людина, яка регулярно п’є напій, пропустить звичну чашку-другу, це може викликати зворотний ефект.

На зниження тиску вказують такі симптоми: запаморочення, складності з координацією, стан втоми, слабкості і розбитості.

[alert style=”success”]На замітку![/alert]

«Дослідження показали, що після відмови від вживання кави, у людей, які страждають від гіпертонії, протягом тижня трохи знижується тиск, – каже Роб ван Дам, ад’юнкт-доцент Гарвардської школи громадської охорони здоров’я.

5. Ви важко переносите стреси

Постійні стреси ще нікому здоров’я не додавали. Але все ж різні люди реагують на стресові ситуації по-різному.

«Мої дослідження показали, що при вживанні кави реакція на стрес гостріша, ніж, коли людина зовсім не вживає напої з кофеїном», – говорить Роб ван Дам.

«До того ж кофеїн в раціоні знижує рівень нейротрансмітерів, в тому числі, серотоніну, що в свою чергу негативно відбивається на якості нічного відпочинку», – додає доктор Нанді.

6. Вам постійно хочеться пити

Всупереч поширеній думці, кава – не сечогінний засіб. Однак вона дійсно викликає прискорене сечовипускання. Якщо любитель кави на додаток до свого улюбленого напою забуває пити рекомендовані 6-8 склянок води на добу, він може зіткнутися з проявами зневоднення. Перший тривожний симптом – відчуття спраги.

Варто також відзначити, що надлишок кави в раціоні сприяє вимиванню кальцію з організму, що може привести до підвищеної крихкості і ламкості кісток, остеопорозу.

7. Ви робите імпульсивні вчинки

Кофеїн є відомим стимулятором, власне, тому у нього стільки шанувальників. Він допомагає відчувати себе бадьорим вранці і зберігати активність протягом дня. Однак коли людина не знає міри у відношенні кави, вона може довести себе до нервового зриву.

Дослідження, опубліковані в виданні Food and Chemical Toxicology, показують, що вживання більше 1000 мг кофеїну на добу викликає нервову поведінку у багатьох людей. Людина стає більш чутливою до подій – звуків і запахів, навколишньому середовищу. Хочете тримати голову «в холоді» – скоротіть кількість кави!

8. Температура вашого тіла підвищена

Великі дози кофеїну можуть підвищувати температуру тіла людини – показують дослідження. Якщо замість «середньої температури по лікарні» градусник демонструє підвищені значення, це привід переглянути свій раціон.

Доктор Меггі Мун розповідає, що при виключенні кави з меню температура людини деякий час може то підвищуватися, то знижуватися. А деякі люди навіть відчувають озноб.

[alert style=”success”]Обережно![/alert]

Одне з найпопулярніших питань про каву в Мережі – чи потрібно відмовлятися від нього під час вагітності? Попередні дослідження говорять, що потрібно. Кофеїн здатний проникати через плаценту в організм дитини і надавати на нього негативний вплив. Навіть дві чашки кави на добу підвищують ймовірність викидня.

9. Вам складніше даються спортивні тренування

Дослідження показали, що вживання кави перед тренуванням в короткостроковій перспективі стимулює підвищення кров’яного тиску. Для гіпертоніків це може стати серйозною проблемою, оскільки підвищується навантаження на серцево-судинну систему в той час, коли вона і так працює на межі своїх можливостей. Як наслідок, можуть виникнути проблеми із самопочуттям, що загрожує випадковим травмуванням.

10. Ваша посмішка вже не виглядає білою

Кава, втім, як і чай, не робить наші зуби світліше. У її складі присутні таніни, які викликають пожовтіння емалі.

Звичайно, існує багато безпечних способів впоратися з цією проблемою – наприклад, відбілювачі для зубів, використання спеціальних паст і ополіскувачів для рота, але якщо ви помітили у себе та інші насторожуючі ознаки зловживання кави, можливо краще піти по шляху найменшого опору?

До речі, а ви пробували коли-небудь каву без кофеїну? ..

Соцмережі

Exit mobile version