15 ознак, що ваш партнер буде хорошим батьком

Зізнайтеся чесно: в дитинстві ви напевно грали в гру «Великий будинок», в якому ви живете з чоловіком щасливою сім’єю. Син і дочка щасливо бігають по залитому сонцем дворику, а ваш чоловік з любов’ю подає сніданок – кава зі збитими вершками та ароматні круасани …

А зараз прийшов час подумати про те, чи вписується ваш бойфренд в наявний «Дім». Чи буде він не тільки хорошим чоловіком, але і відмінним батьком малюкові або навіть «маленької футбольній команді»?

1. У нього терпіння – безодня

Маленькі дітки – маленькі бідки. В їх захоплюючому житті так багато експериментів! А тому на одязі постійно з’являються плями, крупи самі собою висипаються з пакетів, а вода у ванній кімнаті ллється без кінця, причому іноді – на підлогу.

Звичайно, щоб все це усунути або хоча б взяти під контроль, потрібна безодня терпіння! Чи є вона в списку хороших якостей вашого партнера?

2. Він не схильний критикувати

Люблячий партнер ніколи не вкаже на ваші недоліки. В ідеалі – він їх навіть не помічає! А ще він вміє тримати себе в руках, навіть якщо чимось дуже засмучений. І завжди запропонує допомогу, якщо у вас щось не виходить.

З таких хлопців виходять гарні батьки.

3. Його будинок – зразок порядку

Або, принаймні, не покинута хатинка з фільмів-жахів.

Для щасливого дитинства дітям потрібно особистий простір – світле, добре, затишне. А тому будинок повинен бути доглянутий і чисто прибраний, всі крани полагоджені, а вимикачі світла справні. І дуже бажано, щоб дрібний ремонт чоловік робив сам, без тисячі прохань і нагадувань.

4. У нього є мета

Якщо мова заходить про кар’єру, він чітко знає, чого хоче і робить впевнені кроки, щоб це отримати. Він завжди в контакті з іншими людьми, легко відгукується на прохання. А ще немає жодної людини, з яким він не зміг би домовитися!

А тому майбутній матусі не варто турбуватися, чи зможе він сам відвідати з дитиною лікаря (поки вона трохи поспить), купити набір пустушок в магазині або знайти фахівця по грудному вигодовуванню.

5. Він майже ніколи не кричить

Навіть коли втрачає рівновагу, він намагається говорити тихо.

Коли діти маленькі, вони дуже бояться гучних звуків. І ще більше – коли мама і тато сваряться. Було б здорово, якби партнер в будь-якій ситуації міг взяти паузу, зробити глибокий вдих і пояснити, що потрібно, не підвищуючи голосу.

6. Він з хорошої сім’ї

Хороша сім’я мається на увазі та, де діти поважають дорослих і це взаємно, де вони росли на правильних прикладах, і мають чудову освіту. Де кожна дитина ладнає зі своїми братами й сестрами та допомагає по можливості старшим членам сім’ї.

Звичайно, все це не обов’язково, щоб стати чудовим батьком. Але хороший приклад перед очима надихає!

7. Він не боїться визнавати помилки

Не помиляється тільки той, хто нічого не робить! Якщо в якійсь справі чоловік вчинив неправильно, він повинен взяти на себе провину і спробувати це виправити.

Чесним треба бути не тільки перед собою і дружиною, але і перед дитиною.

Діти навіть більшою мірою страждають від несправедливості, ніж дорослі. Тому дуже важливо вміти визнавати випадкові помилки й ненавмисні промахи.

8. У нього є почуття гумору

І він не ображається через дрібниці і не практикує «гри в мовчанку» тижнями. Ви часто веселіться і смієтеся разом, і вам здається, що ви завжди на одній хвилі.

Виховувати дітей – складна наука, але і її легше пізнавати в теорії й на практиці, коли до всього ставитися з гумором, а не як до катастрофи.

9. Колись він хоче стати батьком

Це здається очевидним, але багато пар цей нюанс не обговорюють. У той час як жінка може хотіти одного або декількох дітей, в плани чоловіка діти взагалі можуть не входити.

Про такі речі краще дізнаватися заздалегідь, щоб потім не кусати лікті від нездійснених надій.

10.Він вже дорослий

Звичайно ж, не за датою народження в паспорті, а по поведінці.

Він з’їхав від батьків, самостійно знімає або придбав нерухомість (або готовий працювати над цим найближчі роки життя), відповідальний в фінансовому плані, вміло розпоряджається грошима.

А ще він більше думає про перспективи в житті, ніж про вечірки в нічному клубі й легких на цю хвилину задоволеннях.

11. Піклується про вас, коли ви хворієте

… і кожну хвилину вашого життя. Чоловіки, яких можна зарахувати до хороших батьків, справедливо зауважують, що коли мама хворіє, все йде не за планом. Дуже важливо вміти підхопити поточні справи, подбати про малюка і допомогти хворій дружині.

Тому якщо партнер піклується про вас, коли ви хворієте, це хороший знак. Вважайте це маленькою розминкою перед великою грою.

12. Дуже добре ладнає з чужими дітьми

Якщо партнер – улюблений дядько для племінниць і племінників, діти з нього «Не злазять» на сімейних урочистостях, і він із задоволенням з ними грає і обговорює історії, швидше за все, він стане прекрасним батьком.

Діти – невичерпне джерело енергії, що вимагає багато часу і зусиль. На жаль, не всі люди можуть це їм дати.

13. Він завжди доступний

Навіть якщо його немає поруч. Йому можна зателефонувати й запитати поради або по дорозі з роботи попросити забігти в магазин.

14. Ставиться з розумінням до відмов від інтиму

Деякі чоловіки впадають в драму, коли жінка відмовляє в інтимі. Але під час вагітності й після пологів будуть дні (а може бути, і тижні), коли займатися любов’ю буде не можна через ризик нашкодити малюкові або власного здоров’я.

Безсонні ночі та кольки у дитини теж рідко налаштовують на романтичний лад, тому підтримка і розуміння чоловіка в цей період – точно не виявляться зайвими.

Втім, чоловікові важливо бачити «світло в кінці тунелю», тому пообіцяйте йому, що це явище тимчасове і зовсім скоро ви надолужите згаяне.

15. Він любить, цінує і поважає вас

І це, мабуть, найважливіший пазл головоломки! Якщо партнер любить вас, ставиться з повагою до ваших рішень, оберігає від життєвих негараздів, то і батьком він стане прекрасним. Адже дитина – продовження вас самих!

За цими ознаками можна визначити буде він хорошим батьком чи ні

 • Його не лякають діти жінки від першого шлюбу. Він піклується про них, дарує подарунки;
 • Із задоволенням говорить про своїх молодших братів / сестер, племінників.
 • Балує їх, допомагає радою;
 • Його не дратує тупіт дитячих ніжок поверхом вище;
 • Без паніки усвідомлює, що діти можуть щось зламати, подряпати, зіпсувати;
 • Чи не вважає, що діти – не чоловіча справа;
 • Хоче дитини і сам заводить розмову про дітей.

Ну, а якщо ж вам доводиться танцювати з бубном, умовляючи улюбленого на дитину, а він відповідає відмовками, типу «треба пожити для себе» або «спочатку треба встати на ноги», і не пропонує при цьому конкретного плану – швидше за все, він просто відтягує час. Батьківство його лякає, і довгий час в пріоритеті у нього буде те саме «пожити для себе». Тоді ні про який народженні дітей і мови не йде.

Для того щоб зрозуміти, чи буде ваш обранець хорошим батьком, необхідно визначити для самої себе критерії належного батьківства. Це завжди індивідуальні характеристики і повинні відповідати вашим пріоритетам.

Загальноприйняті характеристики люблячого тата:

 • Бути на боці дитини, захищати його.
 • Вміти слухати і чути своїх дітей.
 • Проводити з ними час. Бути поруч, коли це необхідно.
 • Цікавитися їх захопленнями.
 • Виявляти емпатію і турботу.
 • Допомагати долати труднощі.
 • Надавати самостійність.
 • Мати почуття гумору.
 • Привчати до відповідальності.
 • Демонструвати важливість сім’ї.

Якщо ці принципи важливі для вас, тоді варто звернути увагу на наступні ознаки в поведінці вашого партнера:

 • Він намагається встати на вашу сторону. З ним ви відчуваєте себе впевненою.
 • Слухає вас, намагається зрозуміти.
 • Проводить з вами час і готовий відкласти справи, щоб обговорити важливі для вас проблеми.
 • Цікавиться вашими успіхами і досягненнями.
 • Турботливий і відчуває співпереживання.
 • Допомагає у розв’язанні ваших проблем і турбот.
 • Чи не обмежує вас, надає свободу і самостійність.
 • Часто жартує і позитивно ставиться до життя.
 • У нього є вихованець (собака, кішка) – це ознака відповідальності.
 • Він не схиблений на роботі, а має інші важливі пріоритети (сім’я, родичі, друзі). Турботливий до батьків.

Принцип простий: як він ставиться до вас, приблизно так само буде ставитися до дітей.

Висновок

Відповідальність є самою основною рисою, яка може свідчити про те, що чоловік зможе взяти на себе роль батька і справлятися з нею протягом довгого часу. Основним критерієм відповідальності є можливість доводити до логічного кінця розпочаті справи і успішно справлятися з ними.

Іншим не менш важливим фактором є вміння справлятися зі складними життєвими ситуаціями, не впадаючи при цьому в деструктивні звички. Саме по собі народження дитини в сім’ї є важливою подією, яке негативно позначається не тільки на психіці дружини, але і чоловіка. Неспроста вже половина від укладених шлюбів в Україні розпадається в перший же рік спільного життя, люди просто не справляються зі складною життєвою ситуацією.

Таким чином, відповідальність і вміння справлятися зі складними життєвими ситуаціями є основними критеріями того, що партнер буде хорошим батьком.

Поняття хороший батько – це дуже об’ємне поняття і у кожного воно своє.

Щоб визначитися з тим, чи буде партнер хорошим батьком, можна виділити два напрямки.

 1. Здатність брати на себе відповідальність і виконувати функціонал батька. Якщо чоловік готовий взяти відповідальність за своє життя і за свою сім’ю, здатний допомогти дитині народитися і вирости, створити для дитини умови безпеки і розвитку, навчити і навчити тому, що він сам вміє і знає, то, з точки зору функціоналу батька – він хороший батько. Якщо ми говоримо про це поняття хорошого батька, то тоді тут потрібно дивитися на те, наскільки чоловік готовий брати відповідальність за своє життя, життя своєї жінки і майбутньої дитини.
 2. Якість. Те напрямок, в якому він планує виховувати свою дитину. Той набір поглядів, точок зору, його бачення і т.д. Тут вже складніше, тому що на переконання нинішнього батька сильно впливає модель його власної сім’ї батьків. Сім’я батька буде впливати на те, як буде виховувати свою дитину сам батько.

Безумовно, не на 100%, тому що протягом дорослого життя купувався власний досвід. Але те, як його виховували власні батьки, теж буде впливати. Тут можна подивитися на модель його сім’ї. Наприклад, скласти список питань, які необхідно обговорити. І коли ви будете обговорювати, коли він буде про це розповідати і говорити про свої погляди на виховання дітей, розповідати про своє дитинство – можна буде зрозуміти, що він думає, що буде передавати своїм власним дітям.

Соцмережі