Як відновити роботу гормональної системи

Підтримувати баланс гормонів дуже важливо. Сучасний світ наповнений динамічними справами, стресом, нестачею часу – і це все негативно впливає на наш психологічний та фізичний стан. Відновлення жіночного гормонального балансу має бути комплексним – включати приймання медикаментів, вітамінів та нормалізацію способу життя. Розповімо, як відновити гормональний збій, чому важливо дбати про своє здоров’я та до чого тут вітамін Д.

Причини проблем

Гормональний баланс – одна з найважливіших складових здоров’я жінки. Він відповідає за врегулювання різних функцій організму, роботу репродуктивної системи, метаболізм, настрій та інші процеси. Якщо з гормонами все гаразд, психічне та фізичне здоров’я буде в нормі. Проблеми починаються в результаті збою о роботі ендокринної системи. В зоні ризику не тільки жінки, але й чоловіки, діти. Просто в залежності від статі та віку процеси можуть відбуватись по-різному.

Коливання гормонів протягом циклу – це норма, але зміни в рівні прогестерону та естрогену можуть чинити негативний вплив на емоційний та фізичний стан жінки. Збій часто провокують такі фактори:

 • суворі дієти;
 • коливання ваги;
 • високий рівень стресу;
 • полікістоз яєчників;
 • менопауза;
 • вагітність.

В окремих випадках гормональний збій у жінок є наслідком медичних станів або лікування певними препаратами.

Клінічна картина

Гормональний збій у дівчат та жінок проявляється по-різному – симптоми залежать від вмісту гормонів в крові. Основні показники проблем:

 • Коливання настрою, надмірна емоційність. Жінки скаржаться на апатію, роздратованість, нервовість або ейфоричні стани, які змінюються депресивними. Періодичні фізіологічні коливання гормонів під час менструального циклу призводять до появи ПМС – синдром супроводжується емоційною нестабільністю, дивними забаганками в їжі та поганим самопочуттям. Тривалість ПМС – від 1 дня до 2 тижнів.
 • Нестабільний апетит. Гормональний збій може призводити до надмірного споживання їжі або відчуття голоду.
 • Коливання ваги. У будь-який бік.
 • Порушення сну. Зміни на гормональному рівні впливають на якість сну, можуть викликати постійну млявість або безсоння.
 • Нестабільний цикл. Інший варіант – дуже сильний біль під час критичних днів.
 • Порушення в роботі репродуктивної системи. Викликають проблеми з заплідненням або виношуванням вагітності.

Під час гормонального збою зазвичай страждають волосся та шкіра. Локони випадають, стають сухими та тьмяними, уповільнюється їх ріст. Шкіра може ставати дуже сухою або жирною, з’являються акне, прищі. Часто на тлі дисбалансу гормонів турбують незрозумілі болі – м’язові або мігрені.

Діагностика

Для діагностування гормонального дисбалансу потрібно звернутись до лікаря та пройти повне обстеження. За необхідністю фахівець дасть направлення на додаткові обстеження. Лікувати гормональний збій без розуміння точних причин, що викликали його, просто не ефективно (а варіантів безліч).

Профілактичні заходи

Гормональний фон у жінок значною мірою залежить від способу життя. Тому потрібно слідкувати за харчуванням, балансом корисних речовин у щоденному раціоні. Якщо не впевнені, що отримуєте все необхідне з продуктів, краще буде додатково вживати добавки.

Не забувайте про фізичну активність – регулярні фізичні навантаження дозволяють підтримувати гормональний баланс та загальний стан в нормі. Контролюйте стрес – хронічні емоційні перевантаження негативно впливають на роботу ендокринної системи. Корисно буде опанувати навички йоги, глибокого дихання та інших способів релаксації для зниження стресу. Не ігноруйте планові чек-апи – вони дозволяють виявляти проблеми на ранніх стадіях та своєчасно починати лікування. Необхідний для відновлення гормонального фону у жінок вітамін Д – він підтримує репродуктивну систему та застосовується у комплексному лікуванні гінекологічних захворювань. На українському ринку добре зарекомендував себе препарат «Олідетрим» від польського виробника «Польфарма». Він доступний у дозуванні 600, 1000, 2000 та 4000 МО.

Соцмережі

Exit mobile version