Користь рису для здоров’я людини

Згідно з аналітичною інформацією, кожен українець щорічно з’їдає близько 4 кг рису. Це одна з найулюбленіших круп наших співвітчизників. Ми настільки її любимо, що навіть вирощуємо на власних землях. Великі плантації рису були в дельті Дніпра на Херсонщині, але через воєнні дії об’єм вирощування скоротився на 60–70%.

Дієтологи та гастроентерологи досі сперечаються щодо співвідношення користь/шкідливість у питанні споживання рисових круп. Це продукт, особливо в шліфованому та пропареному вигляді, має високий глікемічний індекс.

Занадто часте споживання може призвести до набору ваги та порушення обміну речовин. Якщо їсти рис періодично, то він приносить для організму лише користь. У статті розбираємося з перевагами споживання рису.

5 причин їсти рис

Зверніть увагу на нешліфовані та неочищені сорти. У них зберігається найбільша кількість корисних речовин, вітамінів і мікроелементів. Яка користь від рисової крупи?

  1. Вітаміни групи В нормалізують стан нервової системи. Також рис — це джерело амінокислот, калію та фосфору. Ці мікроелементи необхідні для зміцнення нігтів, покращення роботи кишківника та гальмування процесів старіння шкіри.
  2. У рисі відсутній глютен, тому споживати цей продукт без негативних наслідків можуть навіть алергіки.
  3. Відповідно до співвідношення БЖВ, у рисовій крупі найбільше вуглеводів. Вони є джерелом енергії під час активних розваг і тренувань. Завдяки цьому ви будете спалювати жирові запаси, а м’язи отримуватимуть необхідне вуглеводне «харчування».
  4. Попри заяви дієтологів про те, що рис надто калорійний, слід зазначити, що в ньому є й білок в достатній кількості. 7 г білка на 100 г крупи — це відмінний показник, враховуючи досить високий глікемічний індекс.
  5. Завдяки споживанню цього продукту можна знизити рівень «поганого» холестерину та зміцнити серцево-судинну систему. Дотримання правильного харчування з регулярним споживанням рису дозволить знизити ризик виникнення атеросклерозу.

Не бійтеся їсти рисову крупу та готувати з неї смачні страви. Це й роли, і плов, і молочні каші — корисні страви, які легко приготувати, використовуючи рисоварки для дому. Це компактні пристрої, до яких потрібно просто скласти всі компоненти, додати воду та спеції, щоб у результаті отримати розсипчасту, ароматну страву.

Спосіб приготування, доступний кожному

Якщо у вас немає спеціального обладнання, можна скористатися простим і перевіреним рецептом.

  1. Промити крупу декілька разів, щоб вода була прозора.
  2. Дотримуватися пропорцій крупи та рідини відповідно до бажаної фінальної консистенції.
  3. 8 хвилин каструля перебуває на середньому вогні.
  4. Почули, що вода булькає — знижуйте вогонь до мінімуму й варіть 15 хвилин.
  5. Після вимкнення конфорки дайте настоятися під кришкою ще 15 хвилин.

Результат — рис, який розсипається, смачно пахне та може використовуватися в будь-яких комбінаціях з іншими продуктами.

Соцмережі