Вісім переваг масла шипшини для шкіри

Масло шипшини отримало визнання за свої цілющі властивості. Протягом століть їм користувалися корінні американці та стародавні цивілізації, наприклад мая і єгиптяни. В останні роки воно стало ще популярнішим в якості незамінного інгредієнта для отримання сяючого кольору обличчя.

Розглянемо докладніше використання і переваги масла шипшини, а також причини, за якими його слід додати в догляд за шкірою.

Що собою являє масло шипшини?

Масло шипшини відтискається з плодів шипшини. Плід виглядає як лукоподібні розширення біля основи трояндочки, яке утворюється після того, як вона розпуститься. Коли квітка починає опадати, плід шипшини продовжує дозрівати.

Нижче наведені найпопулярніші види рослин родини розових, які використовуються для виготовлення масла шипшини:

  • Мускусна троянда (Rosa moschata)
  • Дикий шипшина (Rosa canina)
  • Руда троянда (Rosa rubiginosa, або Rosa eglanteria)

Види масла шипшини

Спосіб виділення впливає на якість масла шипшини, оскільки він впливає на кількість залишилися в маслі вітамінів,  антиоксидантів і незамінних жирних кислот. Для отримання продукту більш високої якості вибирайте спосіб виділення з низьким нагріванням і без хімічних розчинників (наприклад, гексану). Цим вимогам відповідають два способи: холодного віджимання та екстракція надкритичними розчинниками.

  • Екстракція надкритичними розчинниками передбачає вплив високого тиску і низької температури на діоксид вуглецю, щоб він міг розчинити плід шипшини. При цьому способі виділення можна використовувати плоди цілком – з насінням, м’якоттю і шкіркою. Так збільшується кількість корисних поживних речовин в олії.
  • Холодне пресування – інший спосіб, при якому не використовується тепло для виділення олії з плодів шипшини. Але для цього плоди шипшини необхідно подрібнити і віджати. Так може виникнути тертя, від якого до якоїсь (певної) міри створюється природне тепло.

Переваги масла шипшини для шкіри

При нанесенні на шкіру масло шипшини може забезпечити безліч різних переваг в залежності від рівня вмісту в ньому поживних речовин – вітамінів, антиоксидантів і незамінних жирних кислот.

1. Захищає від зморшок

Завдяки високому рівню антиоксидантів масло шипшини може боротися з пошкодженням шкіри вільними радикалами. Вільні радикали можуть несприятливо змінювати ДНК, ліпіди і білки в організмі, провокуючи багато змін, що викликають старіння, хвороби і шкоду від сонячних променів. Лікопін і бета-каротин – це антиоксиданти, що містяться в плодах шипшини, які можуть допомогти знизити ймовірність появи дрібних і глибоких зморшок.

2. Контролює шкіру, схильну до вугрової висипки

У маслі шипшини зазвичай знаходиться багато лінолевої кислоти (незамінної жирної кислоти) і мало олеїнової кислоти. Це важливо для боротьби з висипом вугрів з кількох причин.

По-перше, шкіра швидше вбирає лінолеву кислоту, через те, що вона більш рідка і легше, ніж олеїнова кислота. Тому масло шипшини не викликає вугровий висип (тобто не закупорює пори), що робить його хорошим очищує маслом для шкіри, схильної до акне.

По-друге, дослідження показали, що у поверхневих ліпідів шкіри людей, схильних до вугрової висипки, аномальний дефіцит лінолевої кислоти і переважає олеїнова кислота. Лінолева кислота допомагає контролювати вугровий висип, оскільки вона контролює вироблення шкірного сала і сприяє природному процесу відлущування шкіри. Оскільки лінолева кислота має протизапальну дію, вона також може знімати почервоніння або подразнення, викликані висипом вугрів.

3. Зберігає шкіру зволоженою

Дослідники виявили, що масло шипшини покращує рівень вологості шкіри, роблячи її більш м’якою на дотик. Завдяки високому рівню лінолевої кислоти масло шипшини проникає в шкіру і допомагає їй утворювати водостійкий бар’єр, по суті утримуючи вологу. Можливо певне полегшення при сухості шкіри або екземі, коли порушений шкірний бар’єр, особливо якщо його наносити відразу після ванни або душу.

4. Захищає шкіру

Містяться в деяких косметичних продуктах забруднюють навколишнє середовище і агресивні хімічні речовини можуть пошкодити зовнішній шар шкіри. Масло шипшини містить такі антиоксиданти, як вітамін E і бета-каротин, які виконують роль підсилювачів захисного бар’єра вашої шкіри.

5. Запобігає появі або зменшує шрами

Бета-каротин і лінолева кислота в олії шипшини сприяють зменшенню шрамів. Вони підсилюють вироблення колагену, прискорюють відновлення шкіри і допомагають відновлювати і запобігати пошкодження, викликані вільними радикалами. Крім того, лінолева кислота може зменшити гіперпігментацію деяких шрамів. Також були проведені дослідження, згідно з якими масло шипшини покращує текстуру, знімає почервоніння і зміна кольору післяопераційних рубців на шкірі.

6. Вирівнює тон шкіри

Провітамін А – це з’єднання, яке може перетворюватися в організмі у вітамін A. Найпоширеніший провітамін А – це бета-каротин. Таким чином, при нанесенні масла шипшини (містить бета-каротин) на шкіру воно може передати корисні властивості вітаміну А, в тому числі мінімізувати гіперпігментацію.

Вітамін А може зробити темні плями світліше, оскільки він підсилює оновлення клітин шкіри. На зміну старим гіперпігментірованних клітинам приходять нові клітини з нормальним рівнем пігментації. Якщо на шкірі є темні плями, пов’язані з впливом сонячного світла, приймання ліків або гормональними змінами, можна помітити, що масло шипшини ефективно вирівнює тон шкіри.

7. Освітлює колір обличчя

Оскільки масло шипшини сприяє оновленню клітин шкіри, воно діє як природний скраб, який може надати сяйво тьмяного кольору обличчя. В’язкі властивості масла можуть зменшити розмір пір, що також допомагає освітлити шкіру.

8. Знімає запалення шкіри

Оскільки масло шипшини багато антиоксидантами, воно може полегшити роздратування шкіри, викликане екземою, червоними вуграми, псоріаз і дерматит. Звичайно, для лікування цих захворювань доцільно звернутися за консультацією до лікаря. Але в поєднанні з відповідним лікуванням масло шипшини може зменшити симптоми запаленої шкіри.

Застосування масла шипшини

Перш ніж додавати масло шипшини в режим догляду за шкірою, спочатку радимо зробити шкірну алергічну пробу. Таким чином можна дізнатися, як шкіра буде реагувати на нього, і звести до мінімуму можливу несприятливу реакцію. Ось як це зробити:

  1. Нанесіть невелику кількість масла на приховану ділянку шкіри діаметром до двох сантиметрів. Наприклад, це можна зробити на внутрішній стороні передпліччя.
  2. Перевірте область проби через 24 години.
  3. Якщо немає почервоніння, набряку або будь-яких інших ознак роздратування, масло можна повноцінно використовувати в щоденному догляді за шкірою.

Щоб нанести масло шипшини, капніть на долоню 2-4 краплі. Потім втирайте в масло кінчики пальців іншої руки. Далі нанесіть масло на обличчя, шию і під очима легкими круговими рухами кінчиками пальців.

Масло шипшини можна наносити раз або два рази на день. Наносите на ніч після зволожуючого крему. Якщо вас не турбує світлочутливість, його також можна нанести вранці перед сонцезахисним кремом.

Як варіант одну або дві краплі олії можна додати в звичайний зволожуючий крем замість нанесення його окремо.

Масло шипшини підходить для більшості типів шкіри. Для сухої шкіри корисна його здатність утримувати вологу. Якщо у вас нормальна шкіра, яка стає сухою тільки в екстремальних погодних умовах, ця здатність не буде вас турбувати, оскільки це легке масло. Воно також не дратує жирну шкіру, через те, що легко всмоктується. І останнє: з огляду на, що масло може підлаштовуватися до різних типів шкіри, воно також підійде комбінованої шкіри як єдиного продукту, який можна наносити на все області.

Запобіжні заходи при використанні масла шипшини

За результатами дослідження масло шипшини в цілому безпечно і має низьку ймовірність виникнення побічних ефектів. Звичайно ж, є ймовірність алергічної реакції, як і на будь-який інший продукт. Алергічна реакція може проявлятися у вигляді легкого висипу аж до повної анафілаксії (важка алергічна реакція, яка може бути небезпечною для життя).

Людям з порушенням згортання крові слід утриматися від використання масла шипшини. Воно містить ругозін E – хімічна сполука, що знижує згортання крові і збільшує ймовірність кровотеч.

Багато вагітні жінки турбуються з приводу використання масла шипшини, оскільки їх попереджають про необхідність уникати занадто великої кількості вітаміну А. Надмірне споживання вітаміну А під час вагітності викликало вроджені вади розвитку. Однак форма вітаміну, до якої може бути застосована цей захід обережності, – це преформовані вітамін А. Форма провітаміну А в маслі шипшини не представляє тієї ж небезпеки під час вагітності. Національний інститут здоров’я США підтвердив, що високе споживання провітаміну А не викликає ніяких побічних ефектів, пов’язаних з прийманням Преформованого вітаміну А.

Соцмережі