Вісім натуральних засобів проти печії та кислотного рефлюксу

Що таке печія?

Печією, кислотним рефлюксом і нетравленням часто називають проблеми верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, не пов’язані з утворенням виразок. Крім печії, до симптомів кислотного рефлюксу і нетравлення можуть відноситись складності з ковтанням, відчуття тиску, тяжкості або здуття після їди, болі та спазми в шлунку або нижній частині живота.

Причини печії

Печія та інші симптоми кислотного рефлюксу зазвичай викликані викидом шлункового соку в стравохід, який веде до поширювання вгору відчуття печіння, посилюється в положенні лежачи.

Основною причиною рефлюксу є порушення роботи НСС – кільцевого клапана, що відокремлює стравохід від шлунку. Іноді така дисфункція обумовлена механічними факторами, наприклад, хіатальною грижею, вагітністю або ожирінням. Вона також може бути викликана переїданням або слабким травленням.

При розслабленні НСС вміст шлунка надходить в стравохід. Воно складається з кислоти, жовчі, пепсину та інших ферментів, які ушкоджують або дратують стравохід. Рефлюкс може бути викликаний курінням сигарет, вживанням шоколаду, смаженої їжі, газованих напоїв, алкоголю, кофеїну, прийманням ліків проти високого артеріального тиску, антидепресантів, гормонів, антибіотиків, хіміотерапевтичних препаратів і бісфосфонатів. Всі ці речовини знижують тонус НСС. Симптоми рефлюксу можуть бути особливо неприємними, якщо людина лежить.

Вісім натуральних добавок від печії, кислотного рефлюксу і нетравлення

Є кілька натуральних продуктів, які в клінічних дослідженнях продемонстрували ефективність в ослабленні симптомів печії, кислотного рефлюксу і нетравлення:

1. Кальцій

Карбонат і цитрат кальцію можна використовувати в якості антацидів (речовин, що знижують кислотність) для ослаблення печії. Рекомендована разова доза: 500-1000 мг.

2. Гідрохлорид бетаїна

Гідрохлорид бетаїна може допомогти, якщо причиною печії або нетравлення є слабке вироблення шлункової соляної кислоти. Здатність організму виділяти шлункову кислоту слабшає з віком. У деяких дослідженнях відзначається знижене вироблення шлункової кислоти більш ніж у половини людей старше 60 років. Крім печії, недолік шлункової кислоти також часто є причиною газоутворення і здуття протягом 30 хвилин після приймання їжі. На щастя, приймання шлункової соляної кислоти в якості добавок може допомогти компенсувати її недостатнє вироблення організмом.

Рекомендоване дозування при замісної терапії шлунковій соляної кислоти у дорослих становить одну-дві капсули по 500 мг до трьох разів на день з їжею. Для поліпшення засвоєння білка продукт повинен містити фермент пепсин або грибкову протеазу.

Примітка для безпеки: не вживайте шлункову соляну кислоту натщесерце. Приймайте капсули незабаром після початку приймання їжі. Попередньо проконсультуйтеся з лікарем, якщо у вас виразка в активній формі, ви вагітні або годуєте грудьми. Зберігайте поза досяжністю дітей

3. Альгінат

Альгінат (альгінова кислота) – це харчова клітковина, що міститься в клітинних стінках бурих водоростей. Альгінат володіє унікальною здатністю утримувати воду (до 200-300 разів більше своєї ваги), завдяки чому він є натуральною залізоробною речовиною.

При прийманні разом з натуральними буферними речовинами (наприклад, карбонатом кальцію) альгінат формує надійний «пліт», який плаває на поверхні вмісту шлунка і не випускає його в стравохід. З проходженням альгінату по стравоходу він частково засвоюється і діє за аналогією з іншими видами клітковини, після чого виводиться з організму.

Щоб альгінат був ефективний, його треба приймати після їди у вигляді жувальної таблетки або рідкого розчину. Якщо його приймати в капсулах або під час їжі, тоді він просто перемішається з вмістом шлунку і не утворює «пліт». стандартне дозування – 400-1000 мг після кожного приймання їжі та за 30 хвилин до відходу до сну. При вечірньому прийманню вживайте його за 30 хвилин до відходу до сну і не лягайте протягом 30 хвилин.

Альгінат не має відомих побічних ефектів або взаємодій з ліками.

4. Мелатонін

Мелатонін грає важливу роль в захисті шлунка і кишківника. У шлунково-кишковому тракті зміст мелатоніну в 400 разів вище, ніж в мозку. За даними декількох досліджень, мелатонін може сильно полегшити печію. Мелатонін підвищує тиск (тонус) НСС, підвищує рівень гастрину (гормону, що стимулює вироблення шлункового соку і потрапляє в кровотік зі стінок шлунка при надходженні їжі) в сироватці крові, зменшує вироблення шлункової кислоти. Дозування мелатоніну: 3 мг на ніч.

5. Гліціррізінат солодки

Гліцірізінат солодки. Цей натуральний продукт утворюється при видаленні з солодки гліцирризинової кислоти (оскільки вона може підвищувати артеріальний тиск). Гліціррізінат солодки стимулює природні захисні механізми організму для заощадження і зцілення шлунка і слизової стравоходу, а також боротьби з печією і нетравленням. Гліціррізінат солодки підвищує кількість і якість захисних з’єднань, що вистилають шлунково-кишкового тракту, збільшує тривалість життя клітин кишківника і підсилює приплив крові до слизової кишківника. Приймайте одну-дві жувальні таблетки гліціррізінат солодки за двадцять хвилин до приймання їжі протягом 8-16 тижнів, щоб повністю позбутися від роздратування.

6. Мастикова смола

Мастикова смола – натуральний продукт зі смоли фісташки містичний. Вона ефективно бореться з бактеріями H. pylori. В одному рандомізованому плацебо-контрольованому дослідженні 77% хворих диспепсією, які брали 350 мг мастиковою смолою тричі на день, відзначили ослаблення симптомів печії, нетравлення, болі в шлунку і верхньої частини живота.7

7. Корінь імбиру і листя артишоку

Поєднання екстрактів кореня імбиру (Zingiber officinalis) і листя артишоку (Cynara scolymus) продемонструвало свою ефективність в полегшенні нетравлення, розлади шлунка та ослаблення перистальтики кишківника, яке також може стати причиною печії. Засіб може допомогти при не виразкової диспепсії та інших функціональних розладах кишківника. Дозування: двічі в день 20 мг екстракту імбиру (33% гінгерол і шогаол) і 100 мг екстракту артишоку (20% кофеілхінних кислот).8

8. Масло перцевої м’яти

Масло перцевої м’яти продається в капсулах з кислоторозчинною оболонкою, щоб воно не переварити в шлунку, а надійшло в тонкий і товстий кишківник, де зможе допомогти впоратися з нетравленням і роздратуванням шлунка. Воно продемонструвало ефективність в лікуванні як роздратування верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, так і симптомів подразнення тонкого і товстого кишківника. Дозування: приймайте одну-дві капсули три рази на день за 20 хвилин до їди.9

Які добавки приймати при печії, кислотному рефлюксі та нетравленні?

Щоб вам було простіше правильно підібрати продукт, керуйтеся наступними рекомендаціями:

  • Механічні фактори. Якщо у вас ожиріння, вагітність або хіатальна грижа, найкращим натуральним підходом буде вживання альгінату. При зайвій вазі часто допомагає схуднення.
  • Періодична печія. Час від часу може отримувати кальцій антациди, проте не рекомендується використовувати їх протягом тривалого періоду. Може допомогти приймання альгінату в міру потреби.
  • Роздратування через нестерпність певних продуктів. Іноді симптоми рефлюксу обумовлені нестерпність кави, газованих напоїв, алкоголю, жирної та / або гострої їжі, цитрусових та інших продуктів. Рекомендується виключити такі продукти з раціону. Крім того, за потреби можна приймати альгінат. Може допомогти й гліціррізінат солодки.
  • Брак соляної кислоти або травних ферментів.Недостатнє вироблення шлункової соляної кислоти може привести до печії та рефлюксу. Часто вона також є причиною газоутворення і здуття протягом 30 хвилин після їди. Простий прийом добавок з соляною кислотою в рекомендованім дозуванні може помітно допомогти.
  • Роздратування кишківника поряд з печією. Спробуйте поєднання екстрактів імбиру та артишоку або масло перцевої м’яти в кислоторозчинній оболонці.
  • Нічна печія. Часто допомагає підняти голову на 15 см. Ефективні приймання альгінату або мелатоніну (3 мг на ніч).
  • Печія і поганий сон. Мелатонін (3 мг перед сном).

Домашні засоби від печії та кислотного рефлюксу

Є й деякі інші натуральні засоби, які можуть допомогти при рефлюксі.

Алое віра

Алое Вера допомагає послабити запалення і може бути корисно при печії у випадках роздратування або запалення слизової шлунка і стравоходу.10 Алое можна приймати у вигляді екстракту (в капсулах) або соку.

Яблучний оцет

Яблучний оцет стане м’якою заміною кислоти. Можна випивати 60 мл необробленого нефільтрованого яблучного оцту перед їдою. Також можна приймати капсули або таблетки з аналогічною дозуванням.

Лужна вода

Спробуйте випивати склянку лужної води (з pH> 8) або 250 мл води, в яку попередньо треба просто видавити часточку лимона.11

Жувальна гумка без цукру

Якщо використовувати жувальну гумку без цукру після їди, це може допомогти при печії та кислотному рефлюксі. При цьому стимулюється виділення слини слинними залозами в роті. Ця додаткова слина розбавляє і змиває кислоту, яка могла вчинити в стравохід. За даними досліджень, жувальна гумка без цукру послаблює симптоми хронічного кислотного рефлюксу. Вона також може бути корисна при періодичних печії та рефлюкс.

Вплив способу життя на печію і кислотний рефлюкс

Печія і кислотний рефлюкс часто виявляються вночі, коли людина лежить в ліжку. Це пов’язано з тим, що сила тяжіння не перешкоджає шлункової кислоти в надходженні в стравохід. Можна спробувати позбутися від нічної печії, піднявши узголів’я ліжка, підклавши під нього цеглу або бруски дерева 5 х 10 см.

Печію можна послабити за допомогою більш усвідомленого підходу до вживання їжі. Невеликі й ретельно пережовані шматочки їжі перетравлюються легше, ніж великі шматки. Також корисно їсти без поспіху.

Соцмережі