МРТ голови: призначення, показання та процедура проведення

Щоб ретельно дослідити стан внутрішньої та зовнішньої структури черепа, використовують магнітно-резонансну томографію – МРТ. Це обстеження на спеціальному прицільному устаткуванні, що допомагає найточніше побачити патологічні вогнища. У процесі обледенювання одержують тривимірні зображення черепа, головного мозку та його кісткових тканин.

Що таке МРТ-технологія і для чого вона використовується

МРТ голови виникла порівняно недавно. 1973 року американський хімік Пол Лотербур описав спосіб отримання зображення на основі магнітного резонансу. Потім британський учений Пітер Мендсфіл покращив математичний алгоритм візуалізації зображення, а методику магнітно-резонансної томографії в медицині розробили амніканські вчені Мендсфіл та Лотербур, за що у 2003 році їм за це присудили Нобелівську премію. З того часу дослідження тканин мозку за допомогою МРТ почало використовуватися повсюдно. У Росії її розквіт цієї методики посідає 2005-2010-е роки.

МРТ-технологія застосовується у таких випадках:

 • виявлення інфекційних захворювань: менінгіту, ВІЛ-інфекції;
 • виявлення епілепсії різного ступеня тяжкості;
 • запальні процеси в організмі;
 • патології очей, органів слуху та рота;
 • Виявлення пухлин головного мозку.

Важливо! МРТ-технологія дозволяє на ранніх стадіях виявити патологічні процеси, щоб вчасно поставити точний діагноз та перейти до лікування. Таким чином, вона значно скорочує ймовірність лікарської помилки при постановці медичного діагнозу та сприяє ефективному лікуванню пацієнта.

Показання для МРТ-обстеження голови

 • сильний головний біль регулярного характеру;
 • часті запаморочення і непритомності, що виникають на їх грунті;
 • сплутаність свідомості, проблеми з концентрацією уваги та пам’яттю;
 • високий артеріальний тиск;
 • наршуенія сну, проблеми із засипанням, постійне недосипання;
 • судоми.

Процедура МРТ-обстеження: тривалість та етапи

МРТ обстеження проводять за допомогою томографа. Це пристрій, що впливає на організм людини сильним магнітним полем, внаслідок чого вдається отримати від нього сигнал у вигляді тривимірних зображень.
Під час сеансу МРТ пацієнт лягає на кушетку томографа, його фіксують за допомогою ременів, щоб протягом усієї процедури він залишався нерухливим.

Важливо! МРТ-сеанси абсолютно безпечні для організму людини: там не передбачено радіочастотної дії, тому їх можна не боятися. Сама процедура безболісна, не викликає дискомфортних відчуттів. Проходити МРТ-обстеження можна необмежену кількість разів, оскільки воно не пов’язане із ризиком для здоров’я людини.

Підготовка до МРТ-обстеження

Жінкам під час процедури необхідно зняти з обличчя всю косметику. Також потрібно прибрати всі металеві предмети з тіла: прикраси, шпильки, ґудзики, окуляри, ремені та інше.

Під час сеансу потрібно зберігати спокій і не рухатися, щоб томограф показав знімки гарної якості.

Отримавши результати МРТ-обстеження, ви можете отримати направлення до вузьких фахівців і одразу записатися на прийом.

Соцмережі