Стрибки зі скакалкою – користь і рекомендації

Скакалка – це простий і максимально компактний тренажер, знайомий нам з раннього дитинства. Він не вимагає великого простору для установки і використання, на відміну від великогабаритних комплексів для занять спортом. І, не дивлячись на свою невисоку ціну, скакалка здатна вірою і правдою прослужити вам довгі роки. Вона стане відмінним помічником в справі побудови красивої фігури і не зажадає регулярного «підживлення» грошима, на відміну від фітнес-клубу.

В Америці стрибки на скакалці звуться «скипінг». Примітно, що в 1980-х роках скипінг в ряді країн вважався самостійним видом спорту, і для його прихильників були навіть сформовані власні спортивні федерації, які працюють і по сей день.

Цей простий спортивний снаряд, який в дитинстві служив нам швидше розвагою, ніж способом привести своє тіло в порядок, задіює різні групи м’язів і розвиває ряд навичок одночасно. Навіть професійні спортсмени систематично використовують під час своїх тренувань скакалку, щоб підтримувати себе в хорошій формі. Скакалка – це гарантовано набагато більш результативний, приємний і корисний метод для боротьби із зайвими кіло і сантиметрами, ніж виснажливі дієти.

Чим корисні стрибки зі скакалкою?

 • Вони роблять благотворний вплив на стан серцево-судинної і дихальної систем. Як з’ясували вчені в ході численних досліджень, всього 10 хвилин стрибків на скакалці по наданій для цих систем користь рівнозначні 2 зіграним тенісним сетам або 12 хвилинам плавання. Іншими словами, стрибки зі скакалкою є прекрасним кардіо навантаженням.
 • Такі заняття позитивно позначаються на стані опорно-рухового і вестибулярного апарату, вони дозволяють підвищити витривалість, скорегувати поставу, поліпшити координацію.
 • Стрибки зі скакалкою – це перевірений засіб для роботи над своєю фігурою. Підкачані ноги, красива лінія плечей, підтягнуті руки, стрункі стегна і сідниці, плоский живіт – якщо ви мрієте про таку постать, то вам просто необхідно почати тренуватися зі скакалкою. Особливо добре під час подібних занять опрацьовуються м’язи рук, адже частота їх скорочень виявляється практично в 30 разів вище, ніж в процесі бігу.
 • Скакалка – це ще й прекрасний помічник у справі схуднення. Людина, що здійснює в хвилину близько 100 стрибків на скакалці, за 15-20 хвилин спалює близько 200 кКал. Іншими словами, годинне тренування дасть вам вже 600-700 безповоротно спалених калорій. За результативністю таке тренування можна порівняти, наприклад, з бігом або заняттями на велотренажері.

Одним з прихильників стрибків зі скакалкою був відомий боксер Мохаммед Алі. Під час показових виступів він відводив 45 хвилин цьому заняттю, стрибаючи 3 рази по 15 хвилин з хвилинною перервою. При цьому за 60 секунд він встигав зробити близько 220 стрибків.

Стрибки зі скакалкоюСистематичні стрибки зі скакалкою дозволяють прибрати зайві сантиметри в області стегон і ніг, привести м’язи в тонус, позбутися целюліту. При цьому не варто відразу починати годинні тренування кожен день: з незвички це може бути занадто важко для організму, краще поступово робити заняття все більш тривалими.

Як вибрати скакалку?

Перший і найголовніший параметр скакалки – це її довжина. Поставивши ноги на середину шнура скакалки, ви повинні дотягуватися її ручками до пахв або трохи вище. Не підходяща по довжині мотузка принесе у ваші тренування чимало незручностей.

Також варто звернути увагу на тип скакалки:

 • Проста.Такий вид скакалки є найпоширенішим для звичайних тренувань. Шнури для простих скакалок виготовляють з мотузок, пластика або гуми. Довжина таких виробів в переважній більшості випадків не регулюється. Прості скакалки – найдешевші, тому починати заняття, мабуть, варто саме з них.
 • Швидкісна. В ручки подібної моделі монтуються спеціальні підшипники, завдяки чому кількість стрибків, які можна зробити в хвилину з використанням виробу, значно збільшується. Довжина швидкісної скакалки зазвичай регулюється. Її застосування дозволяє підсилити навантаження, а також грає на користь бажаючим схуднути. Для тренувань зі швидкісною моделлю потрібно володіти деяким досвідом в стрибках зі скакалкою, оскільки в іншому випадку вона може досить боляче бити по спині і ногах при втраті концентрації і балансу.
 • Обтяжуюча. У подібній скакалці збільшується вага шнура або ручок, або і того, і іншого одночасно. Для виготовлення виробу використовуються як спеціальні матеріали, так і знімні обважнювачі, які при бажанні можна дістати. Обтяжена скакалка забезпечує більш інтенсивне навантаження на верхню частину тіла. Займатися з нею без належної підготовки буде достатньо важко.
 • З вбудованим лічильником.Механічний лічильник підраховує лише кількість виконаних обертів шнура, а електронний – ще й число спалених калорій, а також тривалість сесії і інші параметри. Довжина скакалки з вбудованим лічильником зазвичай не регулюється. Такий виріб коштує дорожче ряду інших видів скакалок, проте значно дешевше більш складних тренажерів.

Скакалка – один з основних предметів, використовуваних в художній гімнастиці. Гімнастична скакалка дещо відрізняється від звичайної, так як вона являє собою лише мотузку без ручок. Кінці мотузки зазвичай або обпалюють, або зав’язують в невеликі вузли. Виконання вправ зі скакалкою вимагає від гімнастки гнучкості і прекрасної стрибкової підготовки.

Особливості тренування

Перед початком тренування зі скакалкою треба добре розім’ятися. Обов’язковою є розігрів литкових м’язів і ахіллове сухожилля, м’язів стегон і сідниць, спинних м’язів. Гарненько розтягнувши ці м’язи і сухожилля, покрутіть стопами і щиколотками, а потім виконайте біг на місці протягом п’яти хвилин.

Під час самого тренування стежте за диханням, а також за становищем ступень: ставати можна тільки на носочки, ні в якому разі не на п’яти. Корпус повинен бути прямим, руки з рукоятками скакалки варто зігнути і розташувати поруч з талією. Ноги повинні бути трохи зігнуті в колінах.

Почніть тренування з трьох сесій по 10 хвилин, і за 4-6 тижнів збільште час навантаження до трьох сесій по 20 хвилин. Спочатку виконуйте звичайні стрибки, стрибки на одній нозі, стрибки на двох ногах із зворотним обертанням скакалки. Поступово робіть свої заняття більш різноманітними: наприклад, додавайте стрибки з подвійними і потрійними оборотами скакалки, схрещуванням рук і т.і.

Протипоказання

 1. Якщо у вас є захворювання серцево-судинної системи, то перед початком подібних тренувань варто проконсультуватися з лікарем. Можливо, він порадить вам обрати інший вид фізичних навантажень.
 2. Стрибки на скакалці не варто практикувати при захворюваннях хребта, кісткових тканин.
 3. Проблеми з тиском (підвищений, знижений, часті перепади тиску) також сигналізують про те, що стрибати зі скакалкою вам не варто.
 4. Не рекомендується проводити такі тренування при наявності великої кількості надлишкової ваги. Спочатку краще позбутися жирових відкладень в інший спосіб, а потім вже зайнятися приведенням тіла в гарну форму за допомогою скакалки.
 5. Не варто стрибати зі скакалкою на повний шлунок.

Соцмережі