Імплантація зубів: відповіді на важливі запитання

Людина зі здоровими зубами — зовсім не те, що людина, позбавлена ​​цього блага. Відсутність одного або декількох зубів називається адентія. Чому при ньому постає питання про імплантацію зубів? Спитаємо про це у провідних спеціалістів стоматології Healthy Dent. Інформацію про ціни та послуги клініки можна отримати за посиланням https://healthydent.ua/uk/uslugy/implantaciya-zubiv.

До яких наслідків призводить адентія

При адентії порушується функція жування, що провокує виникнення різних захворювань шлунка і кишечника. При втраті зубів можлива зміна зовнішнього вигляду, пропорції обличчя і порушення мови.

Видалення навіть одного зуба тягне за собою цілий ряд проблем через зсув сусідніх з утвореним дефектом зубів, що може викликати хибне змикання і співвідношення зубних рядів при жуванні, функціональне перевантаження і захворювання здорових зубів. Це своєрідна «ланцюгова реакція», підсумком якої може стати ризик втрати багатьох зубів. Ось тут-то на допомогу пацієнту і приходить те, що називається імплантацією зубів. Але з’являється ряд запитань, на які слід дати відповіді.

Як відновити дефект зубного ряду, не піддаючи препаруванню сусідні зуби

Як уникнути негативного впливу знімних протезів на опорні зуби і слизову оболонку порожнини рота? Тут можна відзначити, що за останні десятиліття світова стоматологія зробила величезний крок вперед.

Те, що ще 20-30 років тому здавалося неможливим, сьогодні мало кого дивує. Ми говоримо перш за все про такий стан імплантації зубів в Україні, коли немає необхідності препарувати сусідні зуби або користуватися знімними протезами.

Так що ж таке «імплантант»

Це синтезована опора, що складається з біосумісного з тканинами організму поздовжнього і тонкого штиря з різьбленням (гвинтом), який імплантують в кістку щелепи. Зверху кріпиться коронка. Така конструкція дозволяє повноцінно замінити втрачений зуб.

Власне імплант складається з двох частин: з імплантованого в кісткову тканину матеріалу і з верхнього сполучного, мостовидного покриття, що дозволяє всій конструкції міцно триматися. Обидві частини при імплантації зубів вставляються в щелепу поетапно. Спочатку імплант встановлюють в щелепу. А потім мостовидна конструкція фіксується по закінченні якогось часу, який потрібен для загоєння пошкоджених тканин. В кінці закріплюються коронки.

Можна виділити наступні переваги імплантації зубів:

  • установка імпланту не вимагає пошкодження сусідніх здорових зубів;
  • імпланти не мають обмеження на протяжність, тобто можуть замінювати хоч весь щелепний ряд;
  • знімний протез з опорою на імпланти набагато міцніший, а жувальні функції у нього вище, ніж у звичайного протеза.

Людині набагато легше звикнути до імпланту, ніж до якоїсь протезної конструкції завдяки меншому обсягу і властивостям матеріалу, який не сприймається як чужорідний. Впровадження в кістку імплантів призупиняє її розсмоктування в області відсутнього зуба (або зубів), тому що мплант створює певне навантаження.

Види та особливості імплантів

Тіло зубного імпланта виготовляється з титану або сплаву на його основі. Чому обирають саме титан? По-перше, цей метал має найвищими антикорозійними властивостями. По-друге, він є матеріалом, біологічно сумісним з нашим організмом. По-третє, титан володіє найбільш близькими до кісткової тканини характеристиками.

Підбираючи зубний імплант, потрібно звернути увагу і на форму виробу:

  • У сучасній стоматології використовуються імпланти кореневидної форми. Вони виглядають, як циліндри з різьбленням і навіть схожі на саморізи. По суті, вони повторюють форму живого зуба, що вважається найбільш функціональним. Іноді для їх встановлення доводиться нарощувати обсяг, а вже потім переходити до імплантації.
  • Субперіостальні імпланти встановлюються в разі крайнього витончення зубної кістки. Конструкція кріпиться під яснами, між кісткою і окістям (тканиною, яка оточує зубний корінь). Субперіостальні імпланти займають досить велику площу, що дозволяє їм утримувати зубний протез.
  • Ендодонтично стабілізовані імпланти застосовуються, якщо збережений корінь зуба. Конструкція кріпиться в кісткову тканину через верхівку кореня, що дозволяє мінімізувати час загоєння після впровадження імпланта.
  • Особливий вид зубних імплантів — внутрішньослизисті — єдині, які не встановлюються в кісткову тканину. Вони використовуються для стабілізації полегшених або знімних зубних протезів.

Що стосується коронок, перелік матеріалів, з яких їх сьогодні виготовляють, дуже широкий. Однак не всі вони підходять для закріплення на імплантах. Наприклад, фарфор і цільна кераміка — дуже крихкі матеріали, вони можуть розколотися при взаємодії з металевою основою. Найбільш вдалими варіантами вважаються металокераміка, кераміка на золотому підставі, металопластик (зазвичай такі коронки використовуються в якості тимчасових або за умови, що вони ставляться на імпланти відразу після їх імплантації), діоксид цирконію або алюмінію. Останні два варіанти естетичні, довговічні і дорогі. Термін їх служби складає мінімум 15-20 років.

Соцмережі