Скільки потрібно зробити узі під час вагітності?

Діагностика ультразвуковим методом допомагає зрозуміти, як розвивається плід на різних етапах вагітності.

А ще це спосіб побачити малюка задовго до його народження, але ж якихось 30-40 років тому про цю можливість можна було і мріяти.

Сьогодні узі рутинна процедура, яку проходить практично кожна вагітна. Скільки всього потрібно зробити ультразвукових досліджень жінці в положенні?

Узі по триместрах: коли і скільки потрібно

Протокол ведення вагітності в нашій країні передбачає проведення трьох узі вагітної: в першому, другому і третьому триместрі. Це так звані «планові узі». Але, звичайно, при необхідності жінка може зробити більше досліджень. Коли і на які терміни їх слід робити?
Узі на ранньому терміні вагітності: до 7 тижнів

Таке уз дослідження не входить в число планових. Однак його доцільно зробити в тому випадку, якщо у жінки вже були завмерлі вагітності на ранніх термінах, а також позаматкова вагітність або інше патологічний стан. На цьому терміні лікар УЗД може визначити кількість плодових яєць, їх розташування, термін від зачаття.

Перше планове узі: 12 тижнів

Це узі «за розкладом». Зазвичай робиться на терміні 11-13 тижнів. Це важливе дослідження, на якому лікар виміряє комірцеву складку плода і довжину носової кісточки, щоб виключити аномалії розвитку. А ось стать дитини навряд чи вдасться пізнати, рідкісний фахівець зі 100% упевненістю визначить це на такому терміні.

Друге планове узі: 18-22 тижнів

Саме зараз, коли всі органи малюка вже сформовані, лікар зможе точно назвати стать дитини. У цей узі особливо уважно дивляться серце і хребет. Напередодні дослідження зазвичай роблять генетичний скринінг (виявлення хромосомних змін), з результатами якого вже йдуть на узі.

Третє планове узі: 30-32 тижні

На цьому дослідженні лікар перевірять стан плода, обчислює приблизну дату пологів по стадії зрілості плаценти. Зараз можуть виявитися аномалії, що не видні на більш ранніх термінах, і які вимагатимуть втручання лікарів відразу появи малюка на світ.

У медичних центрах мережі Doctor Sam, або оформивши виклик додому, ви завжди можете зробити узі у кращих фахівців у своїй галузі. Наші лікарі спеціалізуються на пренатальної діагностики, виявленні генетичних аномалій на внутрішньоутробному етапі. Високотехнологічне обладнання з можливістю доплерографії дозволить провести детальне дослідження уважним і чуйним лікарем. При необхідності, ви можете відвідати стільки досліджень, скільки вважаєте за потрібне, щоб переконатися в тому, що з малюком все в порядку, він росте і розвивається.

Соцмережі

Exit mobile version