Психосоматика розлади кишківника, коліту

Коліт з психосоматики виникає у невпевнених у собі людей, яким складно розлучатися з минулим. Спастичний коліт – страх випустити щось з рук, відчуття нестабільності, ненадійності. Однак це не єдині психологічні причини розвитку кишкових захворювань.При психодіагностиці важливо враховувати кожен симптом і локалізацію болю.

Психосоматика захворювань кишківника

Езотерик і фахівець з нетрадиційної медицини Лууле Виилма пов’язує проблеми кишківника з трудовою сферою:

 • Хвороби тонкого кишківника викликані суперечністю бажань і обов’язків: чоловік займається дрібною рутинною роботою, а хоче займатися великою справою. А також біль вказує на презирливе ставлення до жіночої праці.
 • Проблеми з товстим кишківником виникають при зворотному сперечанні: хочеться займатися дрібною роботою, а доводиться приймати серйозні рішення. А також це говорить про погане ставленні до чоловічої праці та накопиченню незавершених справ.

А ось інший психосоматист Луїза Хей пояснює проблеми інакше. Розгляньмо її пояснення хвороб товстої та тонкої кишки.

Хвороба тонкого кишківника

Хвороба тонкого кишківника вказує на те, що людина не вміє витягати з життя користь. Вона не вміє бачити перспективи в повсякденній рутині, чіпляється за дрібниці в ті моменти, коли потрібно сконцентруватися на головному. Така людина готова відмовитися від усього, якщо не влаштовує якась дрібниця. Вона схильний роздувати з мухи слона.

Проблеми товстої кишки

Хвороби товстої кишки говорять про те, що людина зациклена на минулому. їй складно розлучатися зі старими ідеями і переконаннями, змінювати план дій. Вона відкидає все нове, навіть не встигаючи розібратися корисно це чи ні. Через упертість, консервативність і ригідність їй складно перетравлювати ситуації, шукати позитивні сторони навіть в поганих подіях. Замість пошуку можливостей і перспектив вона впадає в роздратування.

Психосоматика розладів кишківника

З точки зору психосоматики, кишківник відповідає за перероблення і прийняття нової інформації, а також за виведення непотрібного і старого. Розлад кишківника вказує на те, що людині складно змиритися з чимось, прийняти ситуацію, ідею, іншу людину. Або про те, що вона не готовий міняти погляди. Для більш точного визначення причини потрібно звернути увагу на симптоми розладу.

Загальні проблеми з кишківником

Кишківник складається з товстої та тонкої кишки, починається з дванадцятипалої кишки і закінчується анусом. Тонка кишка відповідає за поглинання поживних речовин, а товста – за виведення токсинів. Відповідно, хвороба вказує на проблеми з прийняттям або віддачею життєвої енергії.

Для лікування потрібно позбутися страхів і сумнівів, виховувати позитивне мислення, перемикнутися з матеріальних цінностей на духовні. Необхідно усвідомити, що для розвитку й успіху потрібно постійно виходити із зони комфорту, розлучатися зі старим і приймати нове і корисне. У вас вистачить сил, Всесвіт на вашому боці.

Пронос

За Ліз Бурбо пронос означає спроби якомога швидше позбутися від нового, незвичного. Людину постійно переслідує відчуття провини та страх бути відкинутим. Вона боїться зробити щось погано або втратити щось важливе для нього. Тому найменші нововведення викликають страх і відкидання. Людина знецінює і не любить себе. В. Синельников бачить причину в сильному страху і занепокоєнні. Людина не довіряє ні собі, ні світові. За Луїзі Хей пронос символізує страх, відмову, втечу.

Запор

За Ліз Бурбо запор говорить про те, що людина стримує свої бажання, думки і емоції. Це викликано страхом втрати та самотності. Людина боїться не сподобатися іншим чи здатися неввічливим. А також запор говорить про дріб’язковість, скупість, жадібність.

В. Синельников пояснює запор як небажання розлучатися з застарілими думками. Ви боїтеся розлучитися з чимось, тому що переживаєте, що не зможете знову знайти стабільність. Невдачі і нужда лякають вас ще більше. Можливо, ви чіпляєтеся за нецікаву роботу або застарілі для себе відносини.

Луїза Хей пояснює запор як уїдливість, застрявання в минулому.

Скупчення газів (метеоризм)

За Ліз Бурбо метеоризм говорить про занепокоєння, страх опинитися в скрутному становищі, втратити щось. Чим більше накопичилося переживань і занепокоєння, тим сильніше здуття живота. Необхідно сконцентруватися на сьогоденні і припинити турбуватися про майбутнє. Разом з цим потрібно перестати зациклюватися на накопиченому, перефокусовувати увагу на духовні цінності.

Згідно В. Синельникову, метеоризм виникає в тому випадку, якщо людині складно щось переварити. У житті трапилося занадто багато різних і важких для засвоєння подій. Вам не вистачає послідовності і спокою.

За Луїзою Хей метеоризм символізує страх, скутість і нереалізовані ідеї.

Анус (проблеми)

Згідно з Ліз Бурбо, анус символізує завершення ідей, думок, відносин, справи. Біль говорить про почуття провини через бажання закінчити щось. Сверблячка говорить про непереборне бажання закінчити щось. Гнійник – накопичений негатив, який проситься назовні. Ректальні кровотечі виникають через гнів і розчарування, втрата смаку до життя.

Згідно В. Синельникову, анус – символ позбавлення від накопичених проблем, емоцій, образ. Вам важко і боляче розлучатися з чимось у своєму житті. Спогади про минуле супроводжуються образою, гнівом, злістю, страхом, почуттям провини.

В теорії Луїзи Хей анус символізує здатність позбавлятися від проблем, образ і емоцій. Психолог дає детальне пояснення проблем ануса:

 • гнійники – злість на те, від чого хочеться позбутися;
 • свербіж – почуття провини за минуле;
 • біль – потреба в покаранні через почуття провини;
 • свищі, тріщини – небажання розлучатися зі сміттям минулого.

Психосоматика виразкового коліту

Виразковий коліт говорить про те, що людина багато страждає, боїться, незадоволена роботою або в цілому життям. НВК частіше зустрічається у жорстоких людей, схильних до агресії. Чому ще деякі люди схильні до цієї запальної патології (портрет особистості):

 • нерішучість;
 • труднощі при виборі;
 • сентиментальність;
 • плаксивість;
 • пасивність;
 • емоційна нестабільність;
 • конфліктність;
 • нездатність вирішувати конфлікти;
 • болючі спогади про минуле;
 • психотравми.

Людину щось гризе зсередини, тобто в прямому сенсі слова роз’їдають неприємні спогади та емоції. Тривога, депресія, сильний стрес – передумови коліту. Неспецифічний виразковий коліт виникає при одночасному бажанні позбутися від чогось і зберегти це. Стресом може стати ситуація, яка вимагає швидкого прийняття рішень.

Виразка кишківника

Виразка кишківника виникає через надмірну секрецію шлунка і попаданні кислоти в кишківник. На психологічному рівні це говорить про самоїдство. Людина настільки зациклена на проблемах, що в прямому сенсі слова з’їдає сама себе. При цьому відчуває роздратування, обурення і безпорадність.

Рак кишківника

Рак кишківника говорить про злобу і розчарування, страху перед критикою і презирство до своєї роботи.

Як розвивається синдром подразненого кишківника з точки зору психосоматики

СПК (синдром подразненого кишківника) проявляється порушенням стільця, колітом, метеоризмом. Пригнічені почуття, накопичений негатив – головні причини СПК. До інших психосоматичних причин відносяться сумнів, інфантильність, занижена самооцінка.

Страх і роздратування найбільше впливають на кишківник

Розлад можна сприймати як бунт організму. Так він реагує на небезпеку і численні страхи, пов’язані з майбутнім. Особливе значення має страх матеріального неблагополуччя. Людина відчуває себе вразливою, незахищеною. Крім цього впливає гормональна перебудова: при постійному роздратуванні виробляється норадреналін і адреналін. Норадреналін впливає на стінки кишківника, що викликає метеоризм і пронос. А адреналін звужує судини. Через це погіршується кровообіг, на тлі чого виникає дисбактеріоз.

Шляхи зцілення

Необхідно позбутися негативних думок і почуттів. Для цього потрібно змінити звичний спосіб життя. Краще робити це за допомогою психотерапії. Її метою має бути розвиток самостійності і довіри хворого до самого себе. Необхідно позбавлятися від емоційної залежності, повернути почуття безпеки та захисту. Позитивний ефект надає тілесно орієнтована терапія, аутогенних тренувань, гіпноз, арттерапія, візуалізація, транзактний аналіз.

Як з цим боротися

Луїза Хей пропонує боротися за допомогою афірмації:

 • Проблеми кишківника: «Я легко розлучаюся зі старим і вітаю нове. Я вільний, а моє життя сповнене радості ».
 • Коліт: «Моє життя розмірене, я невід’ємна частина життєвого ритму. Всесвіт бажає мені тільки хорошого ».
 • Спастичний коліт: «Все добре. Я не повинен боятися життя. Всесвіт бажає мені тільки кращого ».
 • Кровотеча: «Я довіряю процесу життя. У моєму житті трапляється тільки правильне і прекрасне ».
 • Пронос: «У мене немає абсолютно ніяких проблем з поглинанням, засвоєнням і викидом. У мене немає ніяких розбіжностей з життям ».
 • Запор: «У міру розставання з минулим в мене входить нове, свіже життєве. Потік життя я пропускаю через себе ».
 • Метеоризм: «Я розслабляюся і дозволяю життю легко і вільно текти в мені».
 • Гнійники на анусі: «Позбавлення абсолютно безпечно. Моє тіло покидає лише те, що мені в житті вже не потрібно ».
 • Сверблячка ануса: «Я з радістю прощаю себе. Я насолоджуюся свободою ».
 • Біль в задньому проході: «З минулим покінчено. Я вибираю любов і схвалюю себе і все, що я зараз роблю ».
 • Свищі, тріщини: «Я з радістю розлучаюся з минулим. Я насолоджуюся свободою ».

Необхідно позбутися страху втратити щось і дозволити собі бути собою. Будьте здорові!

Соцмережі

Exit mobile version