Пігментація шкіри, як позбутися від пігментних плям на тілі в літній період

Пігментація на шкірі – явище досить поширене. Але якщо милі веснянки у дитини сприймаються оточуючими як прикраса, то для дівчини і жінки коричневі плями на тілі можуть стати серйозним косметичним дефектом. Такі мітки стають предметом пильної уваги співрозмовника. Пігментні плями на тілі можуть стати причиною розвитку комплексів, невпевненості у власній привабливості. Чи варто терпіти такі незручності і ризикувати емоційним фоном, якщо вирішити проблему досить просто?

Пігментні плями: причини

Гіперпігментація, що проявляється влітку, це зміна кольору окремих ділянок шкіри. Як правило, плями нерівномірні, темно-коричневі, коричневі або коричнево-червоні. Вони безболісні, не виступають над поверхнею шкіри, не підвищують або несуттєво змінюють щільність шкірного покриву в місці утворення.
А викликають такий прояв клітини меланоцити, що виробляють пігмент. Коли пігмент шкіри меланін накопичується на певній ділянці епідермісу, з’являються темні плями. Провокує активацію вироблення пігменту сонячне опромінення. Спадковий фактор також відіграє в цих процесах не останню роль. Наприклад, веснянки передаються у спадок. А влітку вони починають бути більш помітними через агресивний вплив сонячної енергії. Надмір меланіну в організмі людини також може вироблятися через нестабільний гормональний фон і погану екологію.

Пігментація від сонця найчастіше з’являється на обличчі, на шкірному покриві в області декольте, на шиї, плечах, на руках. Чоловіки, як правило, не звертають уваги на такий «сонячний» ефект. У дітей веснянки на тілі після засмаги теж не викликають психологічного дискомфорту. Ну а для дівчат пігментні плями і веснянки можуть стати великою психологічною проблемою. І спроби загримувати їх косметичними засобами не дають позитивного результату. Адже скупчення меланоцитів відбувається не на поверхні, а в глибоких шарах епідермісу.

Види пігментних плям

Пігментні плями класифікуються наступним чином:

● Сонячні лентиго – пігментні плями, що виникають на тлі вікових гормональних перебудов і надмірного сонячного опромінення. Найбільш часто шкірні дефекти цього виду розташовуються у верхній частині тулуба – на плечах, на обличчі, на грудях.
● Веснянки – маленькі цятки, які з’являються групами на обличчі, спині і грудях. Така пігментація шкіри від сонця є незначним косметичним дефектом. Найчастіше веснянки не потребують лікування, і при настанні холодної пори року, коли сонце втрачає активність, вони стають менш помітними.
● Хлоазмою називають досить великі, нерівні коричневі плями, що з’являються після тривалого перебування під сонцем, через серйозні гормональні зміни.

Як убезпечити себе влітку від появи
гіперпігментації?

Коли експертами названа причина виникнення пігментних плям на обличчі і тілі, залишається послухати, як попередити цей ефект в теплу пору року.

Вже було сказано, що стійкі плями від засмаги з’являються через активне вироблення меланіну, спровокованенадмірним впливом ультрафіолетових променів. Значить, щоб уникнути гіперпігментації, досить обмежити перебування на сонці:
● Від засмаги на пляжі, в солярії слід відмовитися.
● Перебування під відкритим сонцем без захисту слід обмежити до 5-7 хвилин.
● Руки, область декольте слід закривати легкою тканиною. Захистити обличчя від сонячного випромінювання можна капелюхом з широкими полями, літньою парасолькою.
● Захищати шкіру від агресивного зовнішнього впливу можна за допомогою зволожуючих сироваток з антиоксидантами.

Ну а якщо вам все ж доводиться перебувати під відкритим сонцем влітку, необхідно використовувати захисні креми зі спеціальними фільтрами, що відсівають агресивне ультрафіолетове випромінювання.

Методи лікування пігментних плям

Перш ніж визначити ефективний метод лікування гіперпігментації, важливо виявити, чому косметичний дефект з’явився у конкретного пацієнта. Якщо це сонячна пігментація, шанси на повне видалення дефекту набагато вище, ніж при появі старечих або гормональних плям. Це пояснюється тим, що в другому випадку необхідно перевірити гормональний фон, який може бути причиною утворення шкірної патології.

Важливо: Якщо баланс гормонів порушений, лікування повинно бути комплексним. Воно передбачає медикаментозне відновлення гормонального рівня і видалення зовнішніх проявів. Без цього позбутися надмірного вироблення меланіну буде неможливо, і дефект буде повертатися навіть після процедури освітлення шкірного покриву.

Що стосується безпосередньо терапії, то лікування пігментації влітку проводиться декількома способами і при повній відмові від сонячних ванн на певний час. Адже важливо зупинити запущений процес вироблення меланоцитів.

Види лікування

Фахівці сьогодні пропонують велику кількість процедур і маніпуляцій, що дозволяють видалити пігментні плями. А найпопулярнішими, універсальними та ефективними залишаються мезотерапія і лікування лазером.

Мезотерапія – це ін’єкційний спосіб лікування різних шкірних патологій. Суть методики полягає у введенні в верхні і глибокі шари епідермісу спеціальних препаратів, які освітлюють меланін. Для отримання стійкого ефекту може знадобитися курс процедур, який може розтягнутися на 6-8 тижнів. Підходить такий спосіб при невеликих плямах світло-коричневого або жовтого кольору.

Важливо: Коктейлі складаються дерматологом індивідуально для кожного пацієнта. Як правило, до їх складу входить вітамін С, лінолева кислота, глутатіон і ще кілька компонентів.

Якщо ви хочете прибрати пігментні плями на шкірі від сонця швидше, то краще за все з завданням впорається лазер. Спеціальний медичний апарат подає лазерний промінь певної інтенсивності і глибини впливу. Лазерний промінь руйнує пігментні клітини, не зачіпаючи сусідні тканини. У цьому великий плюс методу.

Важливо: Точковий вплив неможливий при застосуванні будь-яких інших засобів і способів.
Лазерне видалення пігментації шкіри настільки популярне, що хочеться зупинитися на даній методиці докладніше.

Лазерне видалення пігментних плям

Якщо у вас з’явилися коричневі плями на шкірі після засмаги, ви напевно захочете дізнатися докладніше про процедуру лазерного лікування гіперпігментації. Метод відрізняється високою швидкістю, безпекою, ефективністю. Вже через 1-2 процедури видно позитивний результат. Коричневі плями стають набагато світлішими, а при неглибокому заляганні пігментних клітин спостерігається їх повне зникнення.

Важливо: Лазерний метод повністю виключає інфікування і кровотечу. Адже промінь припікає ранку. А так як він впливає точково, на шкірі не залишається шрамів.

Ще одна причина, щоб обрати цей спосіб лікування пігментних плям – відносна безболісність. Лазерні імпульси настільки короткі, що больові рецептори не встигають зреагувати. Ну а якщо у пацієнта низький больовий поріг, лікар може запропонувати місцевий знеболюючий засіб. Відразу після процедури пацієнт може повернутися до звичного для нього способу життя. Людина може відчувати легке печіння і дискомфорт на місці впливу. В цьому випадку необхідно захистити шкіру спеціальної відновлювальної маззю.
Лікар обов’язково розповість про післяопераційному догляді. Але реабілітація проста і не вимагає особливо строгих обмежень.

Важливо: Лазерне видалення пігментних плям влітку передбачає відмову від відвідування пляжу, річки і басейну, тривалого перебування на сонці на період повного відновлення шкірного покриву. Тому, якщо ви не готові до таких жертв, краще перенести лікування на осінь.

Як проходить процедура лазерного видалення пігментних плям?

Попередньо лікар проводить огляд, вивчає стан шкіри пацієнта, виявляє явні і приховані дефекти, розробляє план лікування. В день проведення маніпуляцій важливо відмовитися від декоративної косметики, застосування кремів, лосьйонів.
Коли лазер налаштований на потрібний режим роботи, лікар приступає до лікування. Лазерний промінь точково спрямовується на патологічні ділянки шкірного покриву. Імпульси руйнують пігментні клітини. І на їх місці згодом з’явиться нова здорова тканина.
Процедура не проводиться вагітним і годуючим матерям, людям із захворюваннями шкіри, з вираженими психічними відхиленнями, пацієнтам в стані алкогольного сп’яніння. Просимо вас серйозно підійти до даних обмежень і обов’язково попередньо пройти обстеження у дерматолога. В іншому випадку медичний центр діагностики родимок «Лазерсвіт» залишає за собою право відмовити відвідувачу в проведенні лікування.

Чи можна видаляти пігментні плями лазером влітку?

Видалення пігментації влітку не забороняється. Однак після процедури буде необхідно і одночасно непросто захистити шкірний покрив від активного сонця. Тому лікарі-дерматологи рекомендують не поспішати прибрати пігментацію влітку, а дочекатися ранньої осені. Оптимальний проміжок часу для лікування – з вересня по квітень.

Як боротися з пігментацією на обличчі влітку: профілактика

Щоб пігментація на обличчі влітку була не настільки виражена, важливо відмовитися від перебування під відкритим сонцем. Ця рекомендація є головним способом профілактики появи коричневих плям. Також в літній період рекомендується обмежити проведення складних косметичних процедур, які можуть послабити захисні функції шкірного покриву. Парадоксально, але після відвідування салону пігментні плями на обличчі після засмаги з’являються набагато частіше.

Часті питання і відповіді на них про пігментні плями

Скільки потрібно процедур, щоб повністю видалити пігментні плями?

На підставі досвіду нашої клініки можна визначити, що для видалення великих плям коричневого і червоно-коричневого кольору на шкірі можуть знадобитися 3 і більше процедури. Але сказати точно можна буде тільки після візуального огляду шкірного покриву дерматологом, а також першої процедури, яка дозволить оцінити ступінь реакції шкіри на вплив лазером. Але важливо сказати, що навіть після першої процедури досягається позитивний результат.

Який реабілітаційний період?

Особливого відновного періоду не потрібно. Процедура проводиться в день звернення і відразу після неї можна повернутися до повсякденної діяльності. Можливо, буде потрібно використовувати захисні і відновлювальні креми. В цілому, вже після 10-14 днів шкірний покрив повністю відновитися.

Чи можна лікувати пігментацію в домашніх умовах?

Будь-який кваліфікований дерматолог скаже, що вилікувати гіперпігментацію народними засобами неможливо. Самолікування у вигляді різних осветлюючих агресивних засобів може призвести до опіку.

Я не буваю на сонці. Чому моя шкіра покривається пігментними плямами?

Причин для прояву такого дефекту може бути кілька. До них відноситься порушення гормонального фону в період вагітності, вікові зміни шкіри. Тільки лікар після ретельного огляду зможе визначити, чому дана проблема торкнулася конкретного пацієнта.

Соцмережі